SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania Juniora vol. 9

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 396775

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3678
Miałem tak , że nie mogłem nic zjesc nagle z dnia na dzien kalorie o połowe w doł zaczeło sie w swieta nie bolał mnie brzuch ani nic tylko poprostu nie moglem jesc nie chcialo mi sie bylo mi nie dobrze jak pchalem na raz wiecej niz jakies 400 kalorii , juz minal prawie miesiac od tego jakos wczesniej powiedzialem sobie ze trudno nie bede pchał na sile bo to nie ma sensu jak zjadlem na sile to pozniej 5 godzin nic nie jadlem i przewracalem sie z pelnym brzuchem , i teraz tak mi zostalo ze nie chce to nie jem , ale chyba juz ta ''choroba'' przeszła mi cos czuje bo nie ciagnie mnie na wymioty ani nic negatywnego i jem w miare lepiej moze niedlugo bede mogl juz jesc jak na masie czyli okolo 3600-3800 kcal. dzieki za odpowiedzi .

Rafis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 94 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
czy konieczne jest robienie sobie np tygodniowej przerwy w siłowni co jakiś czas? można ćwiczyć np ciągle przez pół roku czy wypadałoby zrobić sobie jakiś tydzień przerwy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przerwy są konieczne, ale nie musi to być sztywno określone w czasie, jak uznasz, że coś jest nie tak i potrzebujesz przerwy, to ją zrób.

Zmieniony przez - MaksymS w dniu 2015-01-21 22:50:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
nie sa konieczne , konieczne jest odpowiednie intensyfikowanie treningu , jesli czujesz sie ok. mozesz zrobic sobie np. tydzien luzniejszych treningow inna forme np. ACT zejsc z ciezarem o polowe czy cos w tym stylu , ale rezygnacji byc nie musi , natomiast okresy regeneracyjne tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 94 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
domyślam się, że nie ma sztywnej reguły na to co ile czasu robić taki okres regeneracyjny? po prostu jak będę czuł zmęczenie itp zrobić sobie tydzień lub dwa słabsze treningi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Generalnie nie bardzo często. Ale czasami 2 tygodnie luźniejszego treningu czy nawet ten tydzień bez treningu zrobi dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Wg mnie periodyzacji treningowa jest bardzo ważna, nawet wśród początkujących. Okres tzw. doleoadu - roztrenowania pozwala nam dalej progresować. Czy to będzie przerwa tygodniowa, dwu, czy zmniejszenia obciążeń treningowych to na początku mało istotne ważne by co jakiś czas była
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, czy to prawda ze na redukcji trzeba robić co jakiś czas przerwy od ujemnego bilansu i podbijac kcal do zapotrzebowania zerowego? Co jaki czas jesli tak, czy jest to konieczne? Ile takie coś musi trwać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22874
gdy obliczam zapotrzebowanie na potreningu.pl aktywnosc 3-5 razy mam 3000 kcal , a gdy z calcoolator.pl lub innych ta sama aktywnosc mam 2700. ktora jest trafniejsza ? jak sam sobie obliczylem zapotrzebowanie wg artykulow na sfd wyszlo mi w okolicach wlasnie 3000 kcal. jak dziala na was kalkulator potreningu.pl , nie zawyza troche ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Monciak.
Witam, czy to prawda ze na redukcji trzeba robić co jakiś czas przerwy od ujemnego bilansu i podbijac kcal do zapotrzebowania zerowego? Co jaki czas jesli tak, czy jest to konieczne? Ile takie coś musi trwać?


zależy od celu, staż, samej diety Ja wśród początkujących robię przerwe co 4-6 tygodni ( bilans 0 ) i potem znowu redukcja

Streetz Killer
gdy obliczam zapotrzebowanie na potreningu.pl aktywnosc 3-5 razy mam 3000 kcal , a gdy z calcoolator.pl lub innych ta sama aktywnosc mam 2700. ktora jest trafniejsza ? jak sam sobie obliczylem zapotrzebowanie wg artykulow na sfd wyszlo mi w okolicach wlasnie 3000 kcal. jak dziala na was kalkulator potreningu.pl , nie zawyza troche ?


to tylko kalkulatory szacujące, w praktyce bywa różnie
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

witam chciałbym zobczyć czy to dobrze:)

Następny temat

Trening tricepsa i pleców

WHEY premium