SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podział makro na masę.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1416

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
Cześć.
Dietę planuje na 4000 kcal bo na takiej ilości odnotowałem po dłuższym czasie że masa mi idzie. Ale mniejsza o to.
Czy jak np dam 200 g białka / 400 wegli i 180 tłuszczu będzie okej?
Wiem że dużo osób mówi że tłuszcz powinien być 1 kgm(nie wiem czemu) ale mam problem z jedzeniem większej ilości wegli (czas, zamulenie nie raz po dużej ilości, wydety brzuch). Wiec czy jakbym dał tłuszcze w takiej ilości będzie okej na masie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2477 Napisanych postów 5799 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106166
w tym sporcie są dużo cięższe rzeczy i aspekty które trzeba przemoc nic zjedzenie 500g węgli i jak już z taka p******a jest problem to trzeba mieć świadomość, że rwczej efektu wow nigdy nie będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
1g na kg masy ciała to jest zalecane minimum dla zdrowia gospodarki hormonalnej, w diecie zbilansowanej zaleca się widełki 1-1,5g na kg masy ciała, jednak jest to powiedzmy umowna górna granica diety zbilansowanej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dał więcej tłuszczów, wręcz jest to jeden ze sposobów zalecanych dla osób, które nie mogą dobić swojej kaloryki rpzez objętość posiłków z z dużą ilością produktów węglowodanowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
Więc tak zrobię, będzie mi łatwiej ja trzymać.

Dziękuję za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2477 Napisanych postów 5799 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106166
Tylko dziwne bo rwczej tłuszcze szybciej zamukaja niż węglowodany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Napisz chociaż podstawowe info o sobie ( waga wzrost wiek - cel , aktywność itp) i wtedy będzie można powiedziec cos wiecej odnośnie rozkładu makro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
Waga - 86/87 nacczo.
Wzrost - 180
Wiek - 27
Aktywnosc - 3 x FBW.
Cel - Masa
Suplementacja - Mono K**
Aktywnosc poza treningowa - żadna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Skoro jesteś pewien, że 4000 kalorii będzie odpowiednie dla Ciebie żeby budować dobrej jakości mięśnie, to tak też zrób. Oby jednak nie okazało się, że dojdzie do otłuszczenia organizmu. Przy takiej aktywności fizycznej ilość kalorii jest spora.

Jeżeli chodzi o rozkład składników odżywczych, to białko standardowo 2 gramy na kilogram masy ciała. Tłuszcze w ilości 1 grama na kilogram masy ciała to minimalna zalecana ilość, a nie maksymalna. Reszta kalorii pochodząca z węglowodanów. W sytuacji, gdy spożywamy dużo kalorii i ciężko nam przejść obfite posiłki, jak najbardziej można zwiększyć ilość kalorii pochodzących z tłuszczów.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1323 Napisanych postów 1407 Wiek 30 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 51615
Ulejesz się jak świnia jak będziesz jadł węgle:tłuszcze w zbliżonych proporcjach na nadwyżce. A ilośc tłuszczów określa się jako % kaloryczności diety, a nie w g/kg mc, bo to nic nie mówi. Najlepiej według mnie aby to było 15-20%, niby zalecenia są 20-35%, ale nie są skierowane do sportowców chcących utrzymac niższy niż przeciętny BF.


Zmieniony przez - Wojmir28 w dniu 2020-11-18 22:27:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
To mam jeść 600 wegli kiedy już przy blisko 500 wysiadalem?
No to pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1323 Napisanych postów 1407 Wiek 30 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 51615
M12345
To mam jeść 600 wegli kiedy już przy blisko 500 wysiadalem?
No to pozdro


Nie sądzę, żeby Ci aż tyle kalorii było potrzebne to raz. Dwa jak chcesz mieć niższy BF niż typowy Janusz musisz zrobić coś więcej niż typowy Janusz.
No i jeśli nie możesz wcisnąć na daną chwilę tyle żarcia, to oprócz dobrania najlepszych dla Ciebie produktów, zwyczajnie jesz mniej niż sobie policzyłeś, tyle ile możesz i pewnie i tak wygenerujesz nadwyżkę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Wojmir28
M12345
To mam jeść 600 wegli kiedy już przy blisko 500 wysiadalem?
No to pozdro


Nie sądzę, żeby Ci aż tyle kalorii było potrzebne to raz. Dwa jak chcesz mieć niższy BF niż typowy Janusz musisz zrobić coś więcej niż typowy Janusz.
No i jeśli nie możesz wcisnąć na daną chwilę tyle żarcia, to oprócz dobrania najlepszych dla Ciebie produktów, zwyczajnie jesz mniej niż sobie policzyłeś, tyle ile możesz i pewnie i tak wygenerujesz nadwyżkę.
Niech przetestuje u siebie i sam się przekona , trzeba pamętac że każdy jest inny , to duży facet i jeśli wykonuje 3 mocne treningi + jakaś codzienna aktywność to zero kaloryczne pewnie ma w okolicy 3400 , skoro twierdzi że potzrebuje 4k na mase to może zna już woje ciało aczkolwiek też wydaję mi się trochę dużo na start masy .Co do podziąłu makro to tez niech sprawdzi na sobie jednak znów osobiście wolałbym zostac na tluszczach w granicach 1-1.2 g lub tak jak podaleś 20% niż iść pod 2g


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2020-11-19 05:50:21
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena redukcji

Następny temat

szybkie pyt o blonnik

WHEY premium