SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podwyzszony progesteron,sposoby jego zbicia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3842
Witam!
Problem jest tego typu że mój progesteron wynosi 0,3u(norma to:0,05-0,149) i to przez niego dokuczają mi skutki uboczne typu obnizone libido,oligospermia itp,itd.Pozostałe hormony płciowe jakie badałem w normie czyli:kortyzol,estradiol,prolaktyna,Hormon luteinizujacy,FSH i Testosteron wolny.
Zapewne kłopoty z progesteronem wynikają z tego ze przyjmowalem 10 miesiecy temu finasteryd w dawce 1mg przez miesiąc(juz go nie biore)i to on we mnie namieszał,no bo w koncu blokował dht to zapewne spowodowało nadprodukcje progesteronu.Czy jest jakis sposob zeby zbic progesteron,słyszałem o pochodnych dht jakbyscie mogli powiedzcie mi cos wiecej o nich bo w te sprawy jestem zielony.A czy poza lekami mozna to jakos obnizyc,slyszalem o takim specyfiku jak cyclodynon tylko nie wiem czy faceci tez moga go stosowac i w jakim celu stosuja go kobiety,ponoc zeby unormowac poziomy estrogenu i progesteronu,czy zazywanie tego nie podnioslo by mi jeszcze bardziej progesteronu.Napiszcie co wiecie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Nie ma leku na progesteron.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3842
napewno cos jest,do konca zycia sie z takim dziadostwem meczyc nie bede
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Podejdź do endokrynologa usłyszysz to samo.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3842
wlasnie dlatego wole podejsc do kogos kto nie jest od tarczycy tylko od androgenów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Endokrynolog nie jest tylko od tarczycy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
dokładnie, to że bardzo duża ilość ich pacjentów dotyczy akurat niej to kwestia ilości występowania a nie że się tylko tym zajmują
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 17
Cześć,

Mam u siebie podobny problem. Podwyższony progesteron i oligospermię. Chciałem zapytać skąd się dowiedziałeś, że podwyższony progesteron powoduje oligospermię? Byliśmy z żoną do tej pory u 3 lekarzy (bo jest problem z zajściem w ciążę), zrobiliśmy mnóstwo badań i żaden z lekarzy w ogóle nie interesuje się poziomem progesteronu, który mam znacznie przekroczony - 0,368. Pytanie, czy w Twoim przypadku udało się coś temu zaradzić? W jaki sposób? Z góry dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3842
Wiesz co,długo go nie badąłem ale jak badałem w innym laboratorium i mi wyszedł na poziomie 0,4 to był o dziwo w normie wg zakresów referencyjnych.Różne laboratoria różne zakresy referencyjne mają.Nie wiem czy oligospermia to sprawa progesteronu akurat,tez tak myslalem do pewnego czasu,ale moze to byc tez spowodowane wysokim SHBG(zbadaj sb to tez).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 365
Oligospermia moze byc wtedy jak masz zylaki powrozka nasiennego wystarczy dwa stopnie wieksza temp i gotowe . Mozna miec to po finie tez slabsze nasienie . bardziej podwyzszone fsh swiadczy o niewydolosci komorek sertolego i tez to powoduje złe parametry nasienia . Bylem w 2 andrologow i Pani prof andrologii mowila ze progesteron nie ma znaczenia w przypadku libido i potencji . Nawet po psychotropie albo antydepresancie mozesz miec progesteron podniesiony . jest pewna teoria jak wyjsc z pfs . Jak wziales fina dht spadlo do minimum ale organizm chcial sie dostosowac do niskiego dht i podrecil receptory ar eby byly bardziej czule albo zwiekszyl ich liczbe pojawiły sie sajdy , odstawiles go dht wywalilo do gory o 300 procent a organizm nie potrafił obnizyc czulosci receptora i wyłaczył go . Dlatego jestesmy w tym stanie pfs. mozna sprobowac wziac proviron w dawce 150-200 dziennie przez miesiac . mozna wtedy sie gorzej poczuc ale jak odstawisz to receptory beda podkrecone w dol .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Asymetria miednicy???

Następny temat

Trądzik a jedzenie

WHEY premium