SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawy treningu, pedałowanie, tętna podczas wysiłku

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46233

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10959 Napisanych postów 50307 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam konkretne pytanie: W jednym zrodle spotykam sie z treningiem interwalowym na tetnie w granicach 80-90% HBmax + trening podstawowy w granicach 60-80% HBmax, interwaly dochodza do 3 powtorzen po 15 minut. W drugim zrodle (powyzej) jest opisany trening tzw. Tempo, ktory polega na jechaniu nawet powyzej godziny w zakresie 60-85% HBmax. Szczerze mowiac, tak szeroki zakres jest bardzo nieprecyzyjny, bo jak porownac godzine jazdy na obu skrajach tego zakresu? Moje pytania: czy te dwa opisane przeze mnie cwiczenia maja ten sam cel? Czy ktoras z tych metod jest lepsza, badz gorsza? Do mnie przemawia bardziej pierwsza metoda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2595
Ja osobiście wkleiłem to ksiązke o Amstrongu chodz nie jestem autorem tłumaczenia. Uwazam że trochę ta ksiazka wypisuje bzdury i jest niejasna. Odpowiem ci tak są potrzebne i interwały 1-3 minuty trwajace i są potrzebne interwały trwajace 3-8 minut. Ćwicz i takie i takie. Oba te interwały ćwicząc wytruymałośc szybkościową tylko jedne 1-3 minutowa drugie 3-8 minutowa. Do kupi nie poznas zswojego organizmu to nie cwicz na tętno tylko ćwicz n azałożenia treningu wtedy zobacz jka reaguj en adane treningi, czy w tym przypadku interwały. Pierw trenuj na założenia treningu np. mas ztrening interwałowy chcesz na nim przecwiczyć wqytrzymałość szybkościową taka 5-10 minutowa. Trenig np. 15 minut rozgrzewka tetna 120-140 jedno wiejscie w trakcie na 170, okejk teraz cześć głowna treningu interwał 10 minut na prawie max ( sam zobaczysz jkaimi tetnami zaeraguje ci organzim na te 10 minut prawie max )teraz odpoczynke regeneracje i tetna do 120-130 i odpoczynek psychiczny ( popić pojesć trochę ) i znowósz 10 minut prawie max i znowus zodpoczynke i na koniec ostatnie 10 minut na maxa n awyjechnaie i na koniec do domu powolutku 20-30 minut lekko. PO takim trenigu zobaczysz jak zareaguje organizm tętnami poznasz go i bedziesz mógł trenować na tętno.

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10959 Napisanych postów 50307 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
hm, dzieki Tompoz, poprobuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2749
Panowie pytania:
-dokładny tytuł i autor książki
-ewentualnie gdzie można kupić ją (wysylka z neta)

co wy mi tu imputujecie?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
Cześć słuchajcie mam takie pytanie odnośnie tego planu treningowego otóż obliczyłem że wedłuk tego planu na jeden dzień przypada coś ponad 3 godz treningu (chodzi mi o średniozaawansowancyh) czyli na tydzień 24 godz a nieco wyżej pisze że powinno się trenować od 8 do 10 godz./tydzień oco w tym chodzi, chyba ze to jest podzielone na 7 tygodni ale raczej nie a tak ogólnie to trenował ktoś juz z tym planem treningowym daje to jakieś efekty czy to tylko ściema.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 100
Ja trenowałem z tym pierwszym. 6-8 godzin jazdy w tygodniu, główny cel tego planu to podniesienie wydolności tlenowej. Dopóki realizowałem dobrze ten plan to dawał u mnie bardzo dobre efekty. Potem kiedy zacząłem już wymyślać głupoty, typu trening w dniu odpoczynku czy dłuższa nawet o godzinę jazda w niedzielę to po prostu było już źle bo byłem zmęczony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 30
goroek - prawdopodobnie jest to książka Lance'a Armstronga "Program Mistrza. W siedem tygodni do doskonałości." Przeczytałem ją wczoraj i zdaje mi się, że idealnie pasuje do wklejonych tutaj treści :)Na allegro.pl można ją spokojnie kupić - sam tak właśnie zrobiłem...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pozycja na rowerze

Następny temat

powiekszanie dloni

nutloveb