SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawowe Zasady Treningowe-dla początkujących i nie tylko..

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 1994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Temat przeniesiony przez Fuckmaster z działu Trening. Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 716 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9168
1.Przed rozpoczęciem treningu zrób rozgrzewkę
2.Dobierz prawidłowe obciążenie do ćwiczeń. Stosuj taki ciężar, który pozwoli ci zrobić w prawidłowy sposób określoną sobie za cel liczbę ruchów.
3.Unikaj niebezpiecznych ćwiczeń takich jak, wyciskanie zza karku, podciąganie sztangi wzdłuż tułowia, rozpiętki, podciąganie sztangi w opadzie, przysiady na suwnicy Smitha, Hackprzysiady oraz francuskie wyciskanie.
4.Naucz się poprawnej techniki. Stosuj małe obciążenie w celu wypróbowania ruchów w poszczególnych ćwiczeniach.
5.Kieruj się rozsądkiem. Unikaj brawury i lekkomyślności.
6.Unikaj bólu. "Bez bólu nie ma przyrostów" jest destrukcyjnym powiedzeniem, lecz jeżeli dopiero zaczynasz treningi to po kilku treningach możesz spodziewać się łagodnego bólu mięśni, oznaczającego jedynie, że mięśnie zostały pobudzone do rozrostu.
7.Wszystkie ćwiczenia powodujące ból należy niezwłocznie korygować tzn. zmniejszać obciązenie o 20-30% i ponownie spróbować powoli zwiększając obciążenie, i wyrabiając sobie poprawną technikę.
8.Bardzo ważny jest sposób oddychania. Jeżeli wstrzyma się oddech w momencie natężonego wysiłku, to można zemdleć i doznać poważnej kontuzji. W trakcie ćwiczeń należy stosować się do następujących zasad: wdychać powietrze podczas opuszczania ciężaru i wydychać je w trakcie podnoszenia.
9.Między powtórzeniami rób minimalną przerwę na złapanie oddechu.
10.Bądź szczególnie ostrożny pod koniec serii. Zakończ ją na ostatnim prawidłowym powtórzeniu.
11.Bądź zdyscyplinowany, kiedy trenujesz wkładaj w to 100% uwagi i koncentracji.
12.Ćwiczenia i technikę ruchu dopasuj do swoich możliwości. Tylko ty sam znasz swoje ciało, jego siły, słabości i ograniczenia.
13.Stosuj ćwiczenia podstawowe, angażujące wiele grup mięśni, by zbudować solidne podstawy.
14.Jeżeli jesteś początkującym zapomnij o superseriach, izolacji czy ruchach wymuszonych, to dobre dla kulturystów z dużym doświadczeniem chcących dopracować sylwetkę.
15.W przerwach między seriami staraj się rozciągać i masować mięśni, to przyspiesza ich regeneracje przed następną serią.
16.Najpierw trenuj duże partie mięśni (nogi, grzbiet, klatka piersiowa), potem mniejsze(biceps, triceps, itd.), w przeciwnym wypadku możesz nie mieć siły na trening tych większych.
17.Zmieniaj swój trening co jakiś czas, mniej więcej 3 miesiące, uchroni cię to o stagnacji. Nie zapomnij jednak, że zbyt częste zmiany treningu, też nie dadzą oczekiwanych rezultatów. Mięśnie muszą mieć czas na zareagowanie na konkretny trening.
18.Wykonywanie samych ruchów podczas ćwiczenia nie wystarczy, musisz sobie wyobrażać jak twoje mięśnie rosną. W szczytowym momencie ruchu napinaj ćwiczony mięsień.
19.Niema jednego doskonałego programu treningowego, nie naśladuj treningów profesjonalistów. Jeżeli jesteś początkujący powinieneś zacząć od nieskomplikowanych treningów dla początkujących, nawet jeśli wydają ci się one zbyt proste i mało przekonujące.
20.Aby osiągnąć maksymalne tempo rozrostu mięsni, trzeba dać organizmowi czas na regenerację pomiędzy kolejnymi treningami. Najlepszym na to sposobem jest zapewnienie odpowiedniej ilości snu i czasu na wypoczynek.

Podobnie jak zasady treningu siłowego które dziś umieściłem, tekst pochodzi z nieznanego źródła-znalazłem go robiąc dziś porządki na kompie-polecam głównie dla początkujących..
1

--pomogłem??-daj soga--

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 20425 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 84448
Było.
1

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Metody treningu siłowego- polecam!!

Następny temat

siłownia

NutLove