SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawowe źródła składników odżywczych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 753

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

m

Cel

redukcja

Waga

82

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

23

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

rano praca, popoludniu treningi roznego typu 4,5 x w tyg

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

słownia x4, biegi x2 rower x2 tenis x2

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

redukcyjna nadal 3 tygodnie około 2 -2.5 kg w doł

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

-

Stosowana lub planowana suplementacja

bcaa, wpc, monohydrant
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Witajcie. Od około 3 tygodni jestem na diecie redukcyjnej opracowanej z pewna osoba.Jest to moje 2 podejscie do diety. Pierwsze było calkiem nie udane raczej spowodowane dosc dziwnymi dla mnie potrawami. Jesli chodzi o aktualna diete mimo ze jest prosta nie mam czasu na przestrzeganie jej w 100%. Postanowiłem po duzym oczytaniu stworzyc swoja. Jelsi chodzi o porcje treningi suplementacje to wszystko juz wiem. Jedynie chce zapytac sie was i skladniki ktore wymienie czy sa dobre i czy ktores wymienic ewentualnie.Na ich podstawie tylko stworze plan dietetyczny. Oto skladniki:
- jaja( jajecznica, na miekko, sadzone)
- schab( surowy gotowany czasem kotlet schabowy)
- kurczak( gotowany, grilowany, platki kurczaka)
-ryba( morszczuk, panga, mintaj)
-ryż biały, brazowy, kasza jeczmienna, jaglana, peczak, ziemniaki, makaron, chleb zytni razowy ze slonecznikiem lubpełnoziarnisty
- nabiał( jogurt, maslanka, mleko, twaróg chudy, serek wiejski, odzywka WPC,)
- warzywa( kalafior, brokuły, fasola, sałata, pomidor, rzodkiewka, buraki ogorek)
- owoce ( truskawki, banan, pomarancz , jabłko)
- platki owsiane,wiorki kokosowe, otreby, migdały platki,

Wiem, zapewne od czasu do czasy czyli raz na 2 tygodnie trafi mi sie cos zjesc co bardzo lubie czyli:
- pizza ( robiona w domu z własnymi dodatkami( mozarela, pieczarki, warzywa, piers z kurczaka)
- spaghetti z miesem
- pulpety
- pierogi z miesem lub z serem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2989
Polecam makaron razowy lub pełnoziarnisty oraz kaszę gryczaną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
w/w składniki jak najbardziej się nadają do diety, co do ryb staraj się wybierać takie które są łowione a nie np chodowlane jak panga, dorsz mintaj jak najbardziej.
Co do nabiału dobrze jest wybierać produkty fermentowane jak jogurty kefiry zamiast mleka, tak samo jak sery to zamaist żóltego lepiej mozarelle.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Sera żółtego różnej postaci nie jem juz dobrych kilkadziesiąt dni. Co kiedys praktycznie co dzien dosc sporo czy to gouda czy topiony itp. Jak poukladam ja to zamieszcze do oceny. Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Skoro opracowałeś dietę z trenerem/dietetykiem, to dlaczego z nim nie ustalasz taki istotnych rzeczy?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Stwierdziłem to z uplywem czasu. Aktualnie zostało juz mało czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Zastosuj się więc, do wyżej wklejonych tematów z podstawowymi źródłami i staraj się nimi urozmaicać dietę.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co ucinać na redukcji ?

Następny temat

Stagnacja redukcji

WHEY premium