SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawowe ćwiczenia ogólnorozwojowe z obciążeniem.

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 3192

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 44
Witam.
Zastanawiałem się już od dłuższego czasu nad jakimś porządnym, lecz prostym planem do realizacji.
Jednak moja analityczna natura jak na razie nie pozwala mi nigdzie osiąść na stałe. W internecie jest wiele sprzeczności dotyczących różnych systemów i niestety ciężko jest cokolwiek wybrać.

Moim celem jest ogólne poprawienie wydolności organizmu i siły.
Rozważałem Lafaya, ale wydaje mi się odrobinę przekombinowany. Przyglądałem się Convict Conditioning, ale wydaje mi się że nie jest to do końca wiarygodny sposób. Czytałem wiele teorii dotyczących budowy mięśni, w szczególności dotyczących liczby powtórzeń.

Ostatecznie doszedłem do kilku wniosków i postanowiłem nakreślić plan.

Plan zakłada trenowanie trzy razy w tygodniu (np poniedziałek, środa, piątek). Przed sesją rozgrzewka złożona z około 5 minut skakanki i ogólnych wymachów kończynami by rozruszać stawy. Każde ćwiczenie wykonywane by było 10 razy po 3 serie w średnim tempie:

pompki
przysiady
podciąganie nachwytem
ćwiczenia na brzuch
"dipy"

Na koniec aktywne rozciąganie.

Więc o co w tym tak na prawdę chodzi? Oczywiście o progresję: w momencie osiągnięcia 3 serii po 10 i ogólnym uczuciu, że "już jest za łatwo" dokładamy obciążenie (lub wybieramy trudniejszy wariant ćwiczenia), którym mogłoby być cokolwiek np pompki z plecakiem, następnie z plecakiem i czymś w środku itd. Obciążenie bym ważył na wadzę dlatego łatwo by było kontrolować to wszystko.

Prosiłbym o konstruktywną krytykę i porady :P
Pozdrawiam
JJsut
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 44
Wprowadziłem pewne zmiany w moim treningu. Ponieważ zaczynam mieć problem żeby stworzyć obciążenie 20kg+ i że nie chcę go kupować postanowiłem zastosować protokół Tabaty do przysiadów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze kombinujesz, dołóż tylko coś na dolny grzbiet, np. to



A co do liczby powtórzeń, to słyszałem, że najlepsza hipertrofia jest jak się robi 8-12 powtórzeń, ale może ktoś mądrzejszy to potwierdzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 44
Racja, dzięki za radę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Dlaczego? Na mnie te 8-12 działało gorzej niż robiłem poniżej 6. Teraz ćwiczę na 15 w serii, i hipertrofia też jest dobra. Kwestia metodyki treningowej i indywidualna moim zdaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cokta, na pewno. Po prostu przytoczyłem zasłyszana informację i poprosiłem o zweryfikowanie jej. Teraz na masę jadę i też 6 powtórzeń nie przekraczam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Więc siłowo-masówka Mi na tym najwięcej masy przybywało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, do tego w treningach używam technik wysokiego napięcia z Nagiego i nie ćwiczę do zajechania. Dobiję do mniej więcej 85 kg i zacznę redukować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jak Cokta napisał to kwestia indywidualna, a jeśli by jeszcze dodac do tego że nie każda nasz partia musi tak samo dobrze rosnąć dla tego samego zakresu powtórzeń to już dopiero się ciekawie robi

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 44
Jestem już po kilku "sesjach treningowych". W większości ćwiczeń odnotowuję progres, ale z kilkoma mam problem.

Największy problem mam z dipsami, nie mam poręczy, krzesła też się średnio nadają i mam poczucie, że źle wykonuję to ćwiczenie.

Podobnie też zasugerowane ćwiczenia na dolny grzbiet. O ile z mostkiem nie mam trudności, to to ćwiczenie wydaje mi się nienaturalne i ciężko je zmierzyć (za dużo zmiennych: odległość od ściany, kąty itd).

Czy macie jakieś sugestie czym to można zastąpić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Unoszenia tułowia w opadzie, dobre ćwiczenie na prostowniki :)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Z dipsami możesz filmik wrzucić, podpowiemy co i jak

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Takie tam brzuszki

Następny temat

Ćwiczenia w domu

WHEY premium