SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podnoszenie cieżarów vs Kulturystyka

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7263

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez W Z O R EK z działu Aktualności - Sporty Siłowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 157
Cześć wam ! chciałbym do was się zwrócić z prośba o wytłumaczenie mi na jakiej zasadzie działa podnoszenie ciężarów ...ponieważ oglądam na Eurosporcie właśnie takową dyscyplinę i nie mogę zrozumieć ,oni podnoszą ogromne ciężary z którymi my Amatorzy siłowni (nawet po odżywkach nie dają rady podnieść) Dla przykładu Chinka do 53 KG podniosła 157 KG i wywalczyła złoty medal,podczas gdy my faszerujemy się odżywkami lub nie a podnosimy często mniej na klatę niż te dziewczyny w rwaniu..jaka jest zasada?? Czy moglibyśmy stosować tą zasadę jak podnosimy ciężary właśnie na ławeczce??

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Całe życie podporządkowane rwaniu. To są zawodowcy, oni oprócz tego nic nie robią. Ich pracą jest trening i tyle.

Oczywiście nie ma co ukrywać, że doping robi tu swoje i pozwala wykorzystać ten morderczy reżim treningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
i genetyka... jeden podniesie w ciagu 200kg po roku cwiczen, a inny po 5 latach...

ja nawet jakbym koksowal wiecej niz oni, mial jeszcze lepsza diete i jeszcze wiecej regeneracji to i tak niebede tak silny bo nie mam genu, a to podstawa w zawodowym sporcie

Zmieniony przez - __Kamil__ w dniu 2011-11-08 14:46:19

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1965
na bombie
pozatym rwanie i podrzut to ćwiczenia dynamiczne a wyciskanie nie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trenowałem 1 miech dwubuj, dynamika i jeszcze raz dynamika no i gen ale trzeba się wciągnąć i być regularnym i być dobrze rozciągniętym bo np przysiad ze sztangą w górze początkującemu połamie kręgosłup ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5399
Nie od dziś wiadomo, że masa i siła nie muszą iść w parze. Była już o tym wielkorotnie mowa. To jest inna metodyka treningu i inne cele. Zauważ że te dziewczyny nie tylko mało ważą ale są tej b. niskie. Inaczej jest zbudowana zawodniczka co ma 150 cm wzrostu i 50 kg wagi a inaczej ta co ma 170 cm i tyle samo wagi. Do niskich kat. trzeba mieć wyjątkowe predyspozycje tak samo jak i do wyższych kat. Przed dzisiejszymi zawodami był wywiad z niemieckim zawodnikiem. Gość ćwiczy 5-6 godz dziennie. Zawodostwo to inny świat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728634
cos z ta chinka pomyliles-to jest wynik w dwuboju czyli podrzut +rwanie.....i tak powstaja mity....:)

aktualny rekord swiata kobiet w tej wadze to rwanie 102 kg i podrzut 129 kg...ale takich cizarow swoja droga tez niektorzy na klate nie biora wazac dwa razy wiecej...:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 157
Masti ja będę próbował podnieść 100KG niebawem na klatę ;) ,wrzuciłem filmik z mojego wczorajszego menu...oczywiście porcje się różnią(nie można jeść ciągle to samo)ogólnie to chciałbym wycisnąć 100KG bez odżywek ,ewentualnie później się skoksować;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728634
koksowac sie by wycisnac powyzej 100 kg?!!!!!

chyba dlugo nie trenujesz..
tak naprawde 100 kg mozna wycisnc przy zupelnie srednim treningu w ciagu 1-3 miesiecy bez zadnych supli i innych farmaceutykow.tak naprawde to zaden wynik uzasadniajacy robienie cos innego niz lekki trening...
branie supli i odzywek przy takich poczatkach to wyrzucanie kasy do rury kanalizacyjnej...
a branie sie za inne supstancje nieobojetne dla zdrowia,nie wiedzac nawet ,ze za 3 miesiace moze zmienisz dyscypline na np biegi przelajowe... to juz nawet nie komentuje...:)

sa podane proste treningi na sile,tabelki do obliczen,by sie nie przeciazac-do 170-200 kg spokojnie to wystarcza...
pozniej to juz pomagaja specjalistyczne treningi-przyklad takiego treningu podalem w temacie o gavriowie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
170-200 kg spokojnie to wystarcza... -> jeszcze zalezy jaki wiek i waga

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
tak naprawde 100 kg mozna wycisnc przy zupelnie srednim treningu w ciagu 1-3 miesiecy bez zadnych supli i innych farmaceutykow.
wiesz masti, ja np zaczynałem z wagą 58kg a na ławce wyciskałem ok 35kg. uważasz że z takiego pułapu można dojść do 100kg w 3 miechy? zależy jaki kto ma gen.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy można trenować bicepsy i plecy nie spowalniając rozwoju klatki piersiowej?

Następny temat

armpower

WHEY premium