SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku do klatki - od czego zacząć

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 34 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 179
Hej,

chciałem dołożyć do ćwiczeń na siłce podciąganie na drążku do klatki. Wykonałem jeden test, i jestem w stanie podciągnąć się tylko kilka razy. I teraz nasuneło mi się pytanie:
- czy jest sens robić po kilka serii, w każdej po kilka powtórzeń
- czy też może jechać treningiem opisanym tutaj: http://www.podciaganie.pl/ (polecają na początek trening OPUSZCZANIA: http://www.podciaganie.pl/program-50-podciagniec/4-5-podciagniec)
- czy też może zacząć w ogóle od innych ćwiczeń które wzmocnią plecy i pozwolą mi później przenieść się na drążek. Jeżeli tak, to jakie robić ćwiczenia ?

Dzięki

Waga: 73

Wzrost: 182

Cel treningowy: Wzmocnienie siłowe pleców

Staż treningowy na słowni: 2 lata (siłownia tylko w okresie jesienno-zimowym kiedy robie siłę przed sezonem kolarskim)

Uprawiane inne sporty: Kolarstwo

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Siłownia

Dieta: Tego się trzymam:
- 1.9g białka na kg masy ciała
- 2300kcalc

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Białko na noc, karbo
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5096 Napisanych postów 58807 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 724088
bez drążka nie wzmocnisz podciągania

jak jesteś w stanie wykonać jedno poprawne technicznie powtórzenie to jest dobrze

więc podczas treningu, w którym masz podciąganie wykonuj jedno poprawne powtórzenie

i 3-4 serie po 5 powt negatywów

czyli z pomocą nóg lub partnera treningowego pozytywną faze wykonujesz, a następnie opuszczasz się w wolnym tempie w dół. Kontrolując ruch opuszczania i staraj się co trening dołożyć jedno powtórzenie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny / czy pora zmienić ?

Następny temat

FBW

Dzem