SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie na drążku - technika

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 969
eLo, mam pytanie czy dobrze wykonuje podciąganie na drążku zza głowę...
Wiem że niewiele widać i zastanawiałem się czy nie powinienem być przypadkiem bez koszulki, ale może da się coś stwierdzić.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 269 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6104
Po mojemu dobrze ;]

No Pain No Gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80905
Bez specjalnego drazka nie mozesz wykonywac podciagania do karku. Pod koniec fazy pozytywnej dokonujesz hiperfleksji, a to proszenie sie o kontuzje.

Zmieniony przez - Ballomus w dniu 2010-12-20 21:25:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 969
Dzięki za uwagę :)
A możesz powiedzieć jak powinien wyglądać taki drążek ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
od razu widzać, ze żle- klatka powinna być wypęta, głowa prosto przed siebie, nogi odchylone ku tylowi itd...
no i drążek nie jest przystosowany- co chyba już zauważono do tego typu podciągania, choc przy nienagannym ulozeniu ciala ten ujemny efekt mozna by zminimalizować, ale nie wyeliminowac raczej do końca; tu jednak trzeba dużo siły i świetnej techniki, jak i odpowiedniuej ku temu anatomi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
Ja proponuję zamiast udziwniania bez odpowiedniego sprzętu i... techniki zabrać się za normalne podciąganie nachwytem szeroko do klatki lub podchwytem. A jeśli ci za łatwo to dowieś sobie 30kg i będzie ok.
Podciąganie za kark wg mnie nie daje aż takich efektów, by ryzykować kontuzję. Aanatomiczna pozycja barków, karku i kręgosłupa w całości daje pole do kontuzji. Jeśli nie ma się odpowiednio ukształtowanego drążka- lepiej pozostawić takie wygibasy w spokoju. Tym bardziej że podstawą rozwoju siły i masy jest w najprostszym ujęciu- progres ciężarowy. A w takim ćwiczeniu przez długi czas nic solidnego nie dowieśisz, a jeśli tak to zwiększysz ryzyko kontuzji.
Lepiej dopinać ciężary do pasa i cieszyć się z przyrostu w zykłym podciąganiu niż gibać dziko i nie dowieszać nic, a na dodatek niszczyć barki.
Czyli podciąganie na filmiku- złe. Kup odpowiedni drążek albo zrezygnuj i zamień na inne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 969
Więc jak ten drążek powinien wyglądać ? :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Tylko po co kombinować? Taki sposób wykonania łamie pozycję i daje dobry grunt pod kontuzję. Nachwytem do klatki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka

Następny temat

TRENING NA REDUKCJE DO SPRAWDZENIA

WHEY premium