SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie - piramida

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14233

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 476
Witam! Na wstępie chciałbym coś wytłumaczyć również do bólu. Otóż od zarania dziejów prosi się o czytanie tematu i później udzielanie odpowiedzi. Te 4 powtórzenia to wykonywał podajże nvn który miał problem ze zwiększeniem tej liczby. Ja natomiast (patrz. góra 4str) miałem inne pytanie, odnośnie młotkowego chwytu i czy dobrze byłoby stosować obciążenie jeżeli jestem w stanie podciągnąć się ok 15 razy i wykonywać 5s i w ostatnie typowo z obciążeniem, czy tak jak radził apokalipsa 4-6tyg. tłuc ile wlezie bez niczego, natomiast później 4-6tyg. z obciążeniem cały czas. Jeszcze raz proszę się nie denerwować tylko czytać cały temat:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 106 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 765
Osobiście potraktowałbym podciąganie tak samo jak inne ćwiczenia, tzn. dostosowałbym obciążenie tak, abym był w stanie wykonać od 12 do 6 powtórzeń w seriach. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok, dzięki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 37466 Wiek 163 dni Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 126370
właściwie możliwości jest wiele[proponowałbym poprostu szukac najlepszych modeli w tym indywidualnym przypadku]; głównie czym możemy sterować to forma wykonania ćwiczenia, rodzajem i wielkością obciązenia- czyli równiez i ilościa powt., serii.

dlatego zalecilem swego rodzaju cyklizację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Hmm, a mógłbyś nieco rozwinąć myśl o cyklizacji? Dzisiaj byłem na treningu, wykonałem narazie drążek w szerokim 12/11/10/9, w sumie muszę się jeszcze przyzwyczaić, bo od bardzo dawna na drążku nie ćwiczyłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 37466 Wiek 163 dni Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 126370
jeśli chodzi o cykle to probowac można -z powodzeniem- okresów z dośc duża ilościa powt., ilościa uznawana za typowo masową, a także ukierunkowac trening na wzrost siły, w pewnych okresach moga dochodzić regeneracja, dynamika[ale drązek byłby nienajlepszym dla tej ostatniej narzędziem]

w zależności od okresu można rowniez przechodzic na ćwiczenie bardziej dopasowane do owego okresu, np. przy wiekszej ilosci powt. szeroko do karku[ale tutaj potrzebny drązek z wycięciem na głowę], przy masowym jw. tylko do klatki, a przy siłowym do klatki ale w uchwycie dośc wąskim[na szer. barków lub cos koło tego] i ponadto neutralnym chwytem, a podciaganie odbywac sie powinno nie do górnej ale nizszej parti kaltki, nawet środkowej- widac z tego, ze ułożenie jest całkiem inne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena(poprawa) planu 4 dniowego na mase

Następny temat

Czy to będzie dobre rozwiązanie?

FuckBaton