SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Hej, zastanawia mnie czy warto robić podciąganie na tej maszynie?



Ostatnio zrobiłem i przyznam, że fajnie się na tym bawię, a samego podciągania nawet z gumą nie bardzo umiem opanować na razie ;). W tej chwili na trening pleców (na 3 dni) mam mc, wiosłowanie hantlami a w ostatni dzień wiosłowanie na wyciągu lub podciąganie australijskie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
ja korzystam ale w formie rozgrzewki ze 2 serie sobie zrobię, a potem na normalne podciągania wchodzę.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Śmiało możesz taką maszynę sobie wrzucić jako etap nauki podciągania. Jak już będzie na tyle siły by podciągać się bez pomocy wtedy staje się ona bezużyteczna
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
nie kazdy moze, dla mnie ruch jest nienaturalny, trudno mi wyczuc ddobrze grzbiet na sprzetach tego typu
3

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
A warto zamienić np te wiosłowanie na wyciagu na te maszynę czy lepiej zostawić i na tym wzmocnić plecy, aż będę potrafił normalnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Wiosło w niewielkim stopniu przeniesie się na drążek,musisz się podciągać. Maszyna jak czujesz, że dobrze wchodzi to na początek możesz ale też musisz na niej progresować i z czasem dokładać drążek lub chociaż negatywy.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
W tej maszynie spodobało mi się, że jest ciężar ułatwiający i można go zmieniać. Na razie brałem ułatwienie około - 60/70 kg, więc trochę jest do nadrobienia :D. Mi by wystarczyło umiec się podciągnąć raz normalnie.
Jestem w stanie jedynie spiąć łopatki i je opuścić, ale potem ani milimetr w górę. Czy może mieć na to wpływ brak rotacji ramion (łokcie są skierowane całkiem na boki)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Jak pasuje Ci ta maszyna to działaj
A co do wiosła/drążka, to nie są to takie 'wymienne' ćwiczenia

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 93 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6728
Mnie ta maszyna ze zdjęcia się podoba, konkretna xD A poważnie, 30 kg temu używałem tej maszyny, wraz z treningami moja waga malała, siła rosła, ciężar na przeciwadze spadał i po kilku miesiącach przerzuciłem się na drążek, najpierw gumy i negatywy, a teraz podciągnę się z 7 razy, potem używam gum. Uważam, że u Ciebie będzie tak samo, trzeba tylko czasu. Na yt masz filmiki instruktażowe jak się podciągać, jaki chwyt angażuje jakie partie mocniej,itd. obczaj i szarpaj (się w góre) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Drakopsy
W tej maszynie spodobało mi się, że jest ciężar ułatwiający i można go zmieniać. Na razie brałem ułatwienie około - 60/70 kg, więc trochę jest do nadrobienia :D. Mi by wystarczyło umiec się podciągnąć raz normalnie.
Jestem w stanie jedynie spiąć łopatki i je opuścić, ale potem ani milimetr w górę. Czy może mieć na to wpływ brak rotacji ramion (łokcie są skierowane całkiem na boki)?


A próbowałeś innej wersji podciągania na przykład łatwiejszej wersji podchwytem?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
wiosło można wrzucić do treningu pleców. Dzięki niemu zbudujesz siłę pleców a to podstawa przy podciąganiu. Mi wiosło bardzo pomogło. Polecam też ring rowy ... ostatnio fajne ćwiczenie na gumach pokazywał u nas trener do nauki podciągania, jak znajdę gdzieś filmik to wrzucę bo w sumie nie spotkałam jeszcze tego na internetach bo przeważnie ćwiczenia z gumami są z gumą przewieszoną przez drążek a tutaj jest guma zawieszona równolegle do podłogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
ja bym wolal opcje z guma, jak nie masz sily na razie na samo podciaganie lub korzystal z negatywow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Który z planów trekingowych wybrać?

Następny temat

Trening do oceny.

WHEY premium