SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 329810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1041
Śniadanie - 150 g płatków kukurydzianych ( owsianych nie przełkne )
zalane odżywką białkową 80
2 posiłek 200 g chleba razowego + 150 g białego sera
3 - Gainer
4 150g ryżu + 100g wołowiny
4 posiłek jest również przedtreningowym jak już kiedyś wspominałem późno wracam z pracy więc traktuje go jako kolacje ponieważ po treningu daje tylko porcje białka i spać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6784
GISZMAN
qwesik na pewno oprócz BCCA bardzo pomocna byłaby GLUTAMINA,to obok BCAA drugi najważniejszy anty-katabolik chroniący mięśnie przed katabolizem.
Jeśli chodzi o Glutaminę polecam L-Glutamine Extreme z formą n-acetyl,która w smaku nie jest może wyśmienita za to działa pierwsza klasa!!
Jeśli chodzi o optymalne dawkowanie BCAA to zalecałbym:
-10gr. rano na czczo
-10gr. na 30 min przed treningiem siłowym
-10gr.po treningu siłowym-przed cardio

Jeśli po treningach siłowych wykonujesz cardio dobrze byłoby wypić porcję białka serwatki wymieszanej z wodą zaraz po skończonym cardio.




Dziekuje za odpowiedz. Jeszcze jedno pytanie, jak dawkowac glutamine w polaczeniu z bcaa? I piszesz o serwatce po treningu, samo bialko bedzie lepsza opcja? Bo raczej wszyscy proponuja wegle+bialko i takiej opcji zawsze sie trzymalem.

I ostatnie pytanie, czy jest na prawde az taka roznica przy redukcji+diecie pomiedzy braniem bcaa a ominieciem tego suplementu? Czy sprawdzales kiedys na wlasnej skorze roznice w takich redukcjach?

Aha, i moze glupie pytanie ale lepiej sie upewnic;) Czy jest roznica pomiedzy wsypaniem prochu np bcaa do ust i popiciem go woda a rozpuszceniem go w wodzie i dopiero wypiciem?

Zmieniony przez - qwesik w dniu 2012-04-07 21:39:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Esperro kiepściutka ta dieta u Ciebie,bynajmniej na redukcje.
Pierwsze co musiałbyś zrobić to wywalić te kukurydziane ze śniadania, nic gorszego być nie może.Jeśli nie możesz jeść owsianych zgotuj sobie porcję ryżu.
Ogólnie bardzo mało białko z pożywienia,twaróg i 100gr.wołowiny to trochę mało,możesz dać jajka do śniadania??Zamiast gainera jakiś posiłek z węglowodanami o niskim indeksie glikemicznym w gainerze z pewnością masz mnóstwo prostych cukrów,które nie wpłyną korzystnie na redukcje tkanki tłuszczowej.

qwesikGlutamine dawaj w tych samych porcjach co BCAA i o tej samej porze.
Co do połączenia białko i ww po treningu to jak najbardziej,ale jeśli chcesz pozbyć się trochę szybciej tkanki tłuszczowej to spróbuj dać BCAA+Glutamine po siłowym a b+ww dopiero po cardio.
Nigdy nie zarezykowałbym nie brania tych obu antykatabolików w czasie redukcji więc de facto nie mogę powiedzieć Ci jak wielki uszczerbek na masie mięśniowej by mnie to kosztowało jednak kiedyś brałem BCAA + Glutamine tylko po treningu w małych dawkach po 5gr.ze względu na brak kasy, ale od momentu kiedy Trec umożliwił mi nieograniczony dostęp po suplementów zacząłem przyjmować te suple również z rana i przed treningiem w większych dawkach.Bez wątpienia zauważyłem dużo mniejszy spadek masy mięśniowej oraz dwa razy lepszą regeneracje po treningach.
Co do sposobu przyjmowania BCAA to wcale nie jest to takie głupie pytanie,kiedyś mieszałem je razem z Vitargo ale po jakimś czasie zorientowałem się,że jakaś część z 10gr.zostaje na ściankach szejkera i po prostu się marnuje.Od tamtego czasu biorę miarkę,ładuję do ust i popijam wodą,100% whanialności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6784
Dzieki za rozszerzenie mojej wiedzy na temat suplementacji BCAA :)

Jeszcze pytanko jedno, radzilbys przestrzegac jakis maksymalnych dziennych dawek bcaa? Zastanawiam sie jeszcze nad jednym, pije z rana 50g bialka, wg etykiety bialko to w sobie przy tej ilosci ma ok 10g bcaa. Rozumiem ze nie ma zadnej roznicy pomiedzy bcaa czystym a bcaa w bialku? Jesli tak, to czy proponowalbys odrzucic poranna dawke o ktorej pisales 10g bcaa skoro tyle daje z bialka?
Czy sa mozliwe jakies skutki uboczne duzej ilosci brania bcaa przez okres np 2-3 miesiecy?

I ostatnia kwestia... Co sadzisz o rozpuszceniu bcaa w wodzie 1,5litra i picia malymi lykami od poczatku treningu silowego do skonczenia aerobow? Dajac np 20gram bcaa zamiast przed i po treningu silowym sprawdziloby sie czy lepiej nie kombinowac?

Zmieniony przez - qwesik w dniu 2012-04-08 15:33:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 132
witam Giszman:) mam takie pytanko, koncze cykl na mase na cm3, jak szybko moge przejsc na redukcje?:) chce zachowac jak najwiecej miesni:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 345 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13861
Cześć,mam do pana pytanie,w okresie budowania masy gdy trening jest o godzinie 20-21,a kończy się o 22-23,można bezpośrednio po treningu wsunąć np.banan+50g węglowodanów z proszku,a potem już w domu tylko same białko ? Bo w dwóch ostatnich posiłkach chciałbym ograniczyć ww do minimum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
qwesik czyste BCAA możesz śmiało dawkować po 10 gr. i brać 3/4 dziennie przez cały rok,przy tym suplemencie nie grożą Ci żadne skutki uboczne.
Co do BCAA z białka vs czystego BCAA to jednak jest różnica o ile białko nie jest izolatem to inne frakcje wchłaniają się ( trawią się) wolniej a co za tym idzie sama dawka aminokwasów zawarta w takim białku również będzie docierała do mięśni z opóźnieniem.
Czyste BCAA ma tą przewagę,że dociera bezpośrednio i co najważniejsze szybko do mięśni.

Co do ostatniego Twojego pytania to nie ma żadnych przeciwwskazań do picia BCAA w trakcie treningu jednak wtedy w dużym stopniu organizm będzie je wykorzystywał w celach energetycznych więc dawka po treningowa mimo wszystko wydaje się niezbędna aby była w pełni wykorzystana tylko i wyłącznie do odbudowy zniszczonych włókien mięśniowych po treningu.

sangwinik6 zacznij kręcić cardio 3 razy w tygodniu po 25/30 min. do tego wyczyść dietę z niepotrzebnych "śmieci".
To tak tylko ogólnie ale i pytanie było ogólne

Don_Alex jakie to węglowodany w proszku??Jeśli Vitargo to ok.wtedy nie potrzebujesz nawet tego banana.
Jeśli jakieś proste cukry to bardziej zdałoby się zrobić jakąś mieszankę prostych i złożonych ww.
Może wyjściem z sytuacji byłby szejk ze zmiksowanych płatków owsianych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 132
dzieki Giszman:) a kiedy moge przejsc na redukcje? Od razu jak skoncze kreatyne? Czy lepiej odczekac pare tygodni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Na kreatynie też możesz sie redukować, tak więc śmiało zaczynaj redukcje,jak odłożysz za tydzien lub dwa to nic sie nie stanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2037 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17417
Drogi Dawidzie , mam jeszcze pare pytan do Ciebie dotyczących diety i suplementacji .
1. Czy w każdym posiłku powinno być mniej wiecej tyle samo kcal czy w ktorymś powinno być ich wiecej ? Oraz czy w posiłku przed treningowym moze być wieksza ilość białka (rożnica ok20g ) niż w posiłkach poprzednich ?

2. Jakie węgle jeść po treningu podczas redukcji i w jakich ilościach . Czy powinny to być węgle proste czy na redukcji lepiej dać węgle złożone ? I w jakim odstępie po treningu ?

3. O jakich porach i w jakich porcjach spożywać Omega 3 ? Ważę ok78kg i mam 178cm wzrostu .

Jak pomogłem to podziękuj . !
Jak nie to pytaj .!

" Madrym jest ten ktory umie przyznac sie do własnej głupoty"



TEST FITMAX Fire Fit podsumowanie str.6 : http://www.sfd.pl/TEST_Fire_Fit__Cyborg69-t860618.html?pow=tak&userid=304292#post5.

http://www.sfd.pl/Cyborg69_,_będzie_sie_działo_!_-t948969.html - MÓJ DZIENNIK

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

WHEY premium