SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący pierwszy sprzęt

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2533 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21926
Witam serdecznie. Zakupiłem na allegro dwa hantle po 25kg każda, oczywiście regulowane, od 3kg do 50kgrazem, zamierzam zacząć troche ćwiczyć w domu bo zaniedbuje się strasznie jeśli chodzi o sport a jedyne co uprawian to szkoła, kwiatka w pokoju, komputer-szkoła i i dla siebie w tym sfd, oraz chód w zime po mame z pracy... zamierzam potrenować w domowych warunkach, moim priorytetem jest klatka plecy ramiona, przedramiona, generalnie góra, nie jestem strasznie chudy i na nogach jeszcze chodze udo53 łydka40,5, ale mniejsza z tym... pomóżcie ułożyć odpowiedni zestaw ćwiczeń i weźcie pod uwagę poje tymczasowe cele, w tym zwiększenie wagi, poza tym posiadam drąże k rozporowy w futrynie oraz taką sprężyne co zakłada się na stopy i ciągnie uchwytem do siebie, sory ale nie wiem jak takie ćwiczenie się nazywa z góry dziękuje za pomoc

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3520
Na poczatek czytaj forum. Znajdizesz tu wile ciekawych artykulow.
Na poczatek tradycyjnie polecam ACT.
https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html
Oczywiscie cwiczenia ze sztanga z powodzeniem w ACT mozesz zastapic cwiczeniami z hantlami.
Polecam takim planem trenowac 2-3 miesiace.
Jesli nie masz lawki to w ACT polecam robic pompki po 12-15 powt, jak robisz wicej to rob z plecakiem.

Potem FBW i to samo, czytaj forum
Do FBW przydalaby sie lawka prosta i sztanga. Masz 50 kg obciazenia, dokupisz jeszcze ze 30 kg, gryf prostu do sztangi i lawke i na start bedzie wystarczajaco.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
zapraszam do malej lektury www.kulturystyka.pl/atlas/  na dole masz opisane cwiczenia łacznie z techniką, te ze sprezyna tez masz tam

wybierz sobie po 1-2 cwiczenia na kazda partie ktore jestes w stanie wykonywac i zapodaj nam co wybrales


potem nadejdzie czas na krok 2 czyli doceydujace ukladanie planu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2533 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21926
dzieki, 2-3 miesiące? spokojnie! w wakacje dopiero będe miał wiecej kasy na sztangei czas

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 532 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4869
Jets wiele artykułów ładnie napsianych dla takich jak Ty, ale nie mam linku do żadnego i nie chce mi się szukać, więc krótko:
Na pcozątek troche się rozruszaj, przez przynajmniej dwa tygodnie pochodź na basen, porozciągaj się, pobiegaj.
Potem ACT i tu moja sugestia nie zaniedbuj nóg i brzucha. Dodatkowo nikt tu za Ciebie planu nie ułoży więc albo uloż sam i daj do sprawdzenia albo poszukaj jakiegoś jest tu ich pełno na forum, zwróć uwage, żeby był to plan ACT - a tak za 1,5 miesiaca FBW, albo split - sam poszukaj, poczytaj sfd, zajrzyj tu www.kulturystyka.pl\atlas - zbiór ćwiczeń, opisy itd.
Do tego dieta ale z tym to do działu odzywianie.
No to tak w skrócie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3520
Jak kolega wyzej. Najlepiej poczytac, skorzystac z wyszukiwarki i wrzucic tutaj plan. Do wakacji ten sprzet ci raczej wystarczy i spokojnie sie bedziesz przygotowywac do na prawde ciezkich treningow.
Pamietaj tez o diecie bo to polowa sukcesu w tym sporcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2533 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21926
jak nie mam co robić to właśnie myśle sobie jak tu nadogodniej przygotować wartościowe posiłki
klatka plecy 13 serii
tric bic 10 serii
powtórzenia 10
przerwa między seriami 2,5minuty
najpierw duże grupy
wyciskanie
rozpiętki
raz tric raz bic raz klata raz plecy
ćwiczenia na tę samą grupę jedno po drugim
takie nasuwają się wnioski...

czy jestem na dobrym tropie? jak w ttygodniu trenujecie?
pn klata(3-4) bic(3)
środa tric(3)
pt bary(3)plecy(4)
a, cyferki w nawiasach to inf. dla mnie dni regeneracji

Zmieniony przez - tommac20 w dniu 2008-01-16 16:20:15

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

plan na masę i siłę do sprawdzenia

WHEY premium