SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący oczekuje krytycznej oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 770

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

29

Waga

88

Wzrost

186

Cel treningowy

Przejście z redukcji na masę

Staż treningowy na siłowni

8 miesięcy

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

Obecnie 2400kcal B175/T75/WW210

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

WPC, mono kreatyny, witaminy i minerały

Ostatnio przerabiany plan

HBW (pół ciała na sesji)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad - 7x100kg, MC - 7x120kg, wyciskanie na płaskiej - 12x70kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 341
Dzień dobry,

Mam 29 lat, mam siedzącą pracę (większość czasu spędzam przy biurku, ewentualnie w samochodzie), od października zapisałem się na siłownię. Na początku przez parę miesięcy ćwiczyłem FBW i starałem się dużo jeść (nie liczyłem kalorii - pilnowałem białka). W tzw. międzyczasie starałem się czytać i dowiadywać więcej odnośnie treningów. Po paru miesiącach zacząłem robić FBW skupiony na głównych ćwiczeniach (przysiad, płaska, MC, wyciskanie żołnierskie i podciąganie), a od marca postanowiłem zrobić redukcję z planem jak poniżej:

Trening A
Martwy ciąg 3s
Podciąganie nachwytem 5s
Wyciskanie na ławce płaskiej 3s
Uginanie przedramion ze sztangą 3s
Wznosy bioder w zwisie 3s

Trening B
Przysiady ze sztangą z tyłu 3s
Wyciskanie żołnierskie 3s
Wiosło sztangą nachwytem 3s
Pompki na poręczach 3s
Wznosy bioder w zwisie 3s

Trening 3 razy w tygodniu, naprzemiennie treningi A i B. Starałem się progresować ilością powtórzeń z tygodnia na tydzień, jak robiłem już więcej powtórzeń to zwiększałem ciężar i zmniejszałem liczbę powtórzeń. Kalorie jak w ankiecie. Zdecydowałem się na takie rozbicie ćwiczeń, ponieważ po FBW przy niskich kaloriach byłem pod koniec treningu strasznie wyczerpany i czułem, że ostatnie ćwiczenia nie są wykonywane z dostatecznym zaangażowaniem. Zaczynałem redukcję przy 94kg na początku marca, teraz mam na wadze 88kg (94cm obwód pasa przy swobodnym wydechu).

Waga spadła tak jak zakładałem (ok. pół kilograma na tydzień), ale cały czas wydaje mi się, ze potrzebuję jeszcze redukcji - oceniam swój BF na prawie 20% (może popołudniu namówię żonę, żeby zrobiła mi parę zdjęć to wrzucę). Ale chciałbym też chwilę od tej redukcji odpocząć. Dlatego też planuję:
-na 6 tygodni wskoczyć na wyższe kalorie (pierwszy tydzień 2700, kolejne 3000 - dodaję WW),
-robić trochę cięższy trening,
-po 6 tygodniach wrócić na redukcję.

Tutaj proszę o porady - po pierwsze czy to dobre rozwiązanie, po drugie czy trening jaki planuję trzyma się kupy.

Planuję zrobić FBW/góra/dół - skupić się na nogach, sile podciągania (bardzo mi słabo to idzie), klatce i barkach - 3 dni w tygodniu.

FBW - 5x5
Przysiad ze sztangą z tyłu
Wyciskanie na ławce płaskiej
MC
Podciąganie nachwytem

Góra
Wyciskanie hantli na ławce dodatniej 4s
Wiosłowanie jednorącz 3s
Wyciskanie hantli w siadzie 3s
Podciągnie podchwytem 3s
Wznosy bokiem 3s
Pompki na poręczach 3s

Dół

Przysiad ze sztangą z tyłu 4s
Wykroki 4s
MC na prostych nogach 4s
Wznosy na palce 4s
Plank 3s

Z góry dziękuję za wszystkie porady i podpowiedzi. Jak trzeba coś uzupełnić to dajcie znać - chętnie uzupełnię.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Jeśli schodziłeś regularnie z ilości jedzenia i waga leciała w dół to podszedłeś do tematu ok jednak jeśli czujesz zmęczenie to warto wskoczyć na wyższe kalorie na jakiś czas np na obecne zapotrzebowanie i później kontynuować redukcję.

Plan treningowy wygląda w porządku

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A czujesz się już zmęczony ? Bo redukujesz dopiero nieco ponad 2 miesiące.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 341
ronie220
A czujesz się już zmęczony ? Bo redukujesz dopiero nieco ponad 2 miesiące.


Redukcję chciałem dociągnąć do końca maja jeszcze i wyższe kalorie wrzucić od czerwca.

Przede wszystkim czuję się nienajedzony :) I myślałem o tym, żeby pogonić trochę wyniki siłowe, bo mam ostatnio bardzo powolny progres (dlatego też planowałem jedną sesję FBW 5x5).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W miesiąc nie podgonisz wyników siłowych a bycie nienajedzonym jest najczęściej wpisane w redukcję. Ja bym miesiąc jeszcze pociągnął redu. Ale decyzja nalezy do Ciebie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 341
Przesyłam zdjęcia - nie jest za dobrze, ale staram się, powoli do przodu.

W takim razie pomyślę nad jeszcze jednym miesiącem redukcji. Lepiej zostać przy obecnym planie czy spróbować nowego?




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Pozostań przy starym planie.

Dociągnij te redukcje a później zacznij już masę jakościową...nie na miesiąc tylko conajmniej pół roku.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik treningowy - powrót do zdrowia

Następny temat

Ocena treningu

WHEY premium