SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący - brak wiedzy. Potrzebna pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 791

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5
Dobry Wieczór
Zacznijmy od tego że to mój pierwszy post na forum, więc wypadałoby się przedstawić. Bartek, 18 lat.

Drobna charakterystyka:
Jestem EKTOMORFIKIEM, i to bardzo chudym. Przy 186 cm ważę tylko 66kg. W tym roku zaczynam swoją przygodę z siłownią, nigdy wcześniej nie ćwiczyłem ani na siłowni, ani domowymi sposobami.

Mój cel:
Z racji tego, że nie rajcuje mnie zbyt "napakowana" budowa ciała, chcę się tylko trochę wyrzeźbić, a z tego co wiem najpierw muszę przybrać na masie. Ogólnie, przytyć około 6-10kg, z tym żeby były to mięśnie

Czego potrzebuje:?
1)Dieta:
- z tego co przeglądałem diety zaczynają się głównie od 75-80 kg. Byłbym wdzięczny za link do gotowej diety/porad co do układania własnej.
- używki? brać lub nie brać? Jak brać to co? Interesuję mnie jak najszybszy efekt, cena nie gra roli.
2)Trening
-jakiś ciekawy trening dla początkujących poniżej tych 75kg? Czas jaki mogę poświęcić na siłkę to około 2h, 3-4 razy w tygodniu, + 1h dziennie na biegi/rower
-prosiłbym o jak najbardziej szczegółowy program, ponieważ jak mówiłem jestem początkujący. Jeśli nie ma takich, może jakiś link do tematu gdzie są wytłumaczone wszystkie ćwiczenia?
3)Moje pytania:
-jednocześnie mam zamiar zacząć program 6 weidera. Czy może ona zaburzyć program lub rozwój mięśni przy normalnym treningu? Czy przy ewentualnym braniu używek nie grozi mi to krzywym rozrośnięciem się mieśni brzucha lub ich wyolbrzymieniu?
-Ogólne zasady diety znam, nigdy nie czuć się głodnym, częste małe posiłki, a co z płynami? Czy picie koktajli/izotonic'ów może pomóc?

Pozdrawiam

No pain
No gain

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2407 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 37030
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

A6W od razu odpuść. Przeczytaj to co na górze + odnośniki w tym arcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5
Może Cię to zdziwi, ale poszperałem w tym temacie już wcześniej. Dlatego określiłem swoją sylwetkę i podałem wymiary.
Gdybym mógł zrobić to o co proszą w tamtym temacie, to zrobiłbym to już dawno. Haczyk jest taki, że mam do 30 min dostępu do internetu dziennie, a z racji tego, że jestem w 3 liceum (prace domowe, pożyteczne informacje) na samo przeglądanie www.sfd.pl mam może 5 minut. Przy takim czasie robiłbym to 2 tygodnie.

Dlatego jeszcze raz proszę o link do jakiejś diety poniżej 70kg, do tej samej wagi program treningowy dla początkujących, a także odpowiedzi na moje potrzebne pytania.

Co więcej prosiłbym o wyjaśnienie dlaczego mam odpuścić 6 weidera?

No pain
No gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1483
Wątpię żeby ktoś podał Ci tu wszystko gotowe na tacy. Na forum są wszystkie potrzebne informacje, wystarczy poszukać :) Inni tez nie siedzą całymi dniami na kompie :)

Pauaqq --> prawie jak koks...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treningowy

Następny temat

niesymetryczne ramiona

Dzem