SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący, dużo spraw

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2682

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1129
Oszukane tzn ,że ktoś mi pomaga i mi nogi trzyma?

Czy jest sens robienia np 1 seri pompek potem następnej po 10minutach, następnej po 30 minutach, następnej po 1h i ostatniej np po 10 minutach? czy nie warto tego robić i serie muszą być po sobie

Przy pompkach pracują mięśnie najszersze pleców? bo po 5 seriach ostro go czuć xD

Macie może jakieś rady jak wyrównać bicepsy?
Bo mam różnice między lewym i prawym

Zmieniony przez - Loganekkk w dniu 2009-03-23 21:39:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 174
gateway93 Tepaku,wez sie za czytanie ii wtedy wypowiadaj sie na forum Adifek podal FBW..tylko w formie skroconej!Poczytaj,prosze...i mysle,ze teraz bardziej niz do cwiczen przyloz sie do nauki,bo z twoimi wypowiedziami,to nawet do zawodowki sie nie dostaniesz.Ahh zal mi niektorych ludzi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1129
Pytanie: zaznaczyłem pole ,że potrzebuję porady od najlepszych specjalistów tego działu, po jakim czasie oni coś odpisują?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 256 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9369
gateway93 jesteś żałosny.
Nie napisałem mu 6 ćwiczeń tylko gotowy plan! FBW nie składa się z planu A i B. FBW to trening całego ciała na jednej sesji. A przy jego wynikach i biorąc pod uwagę, to że dopiero rozpoczyna. Plan, który podałem pochodzi z jednej wypowiedzi traktor'a 74 i wydaję mi się, że jest to człowiek bardziej kompetentny od ciebie. Poza tym wielu specjalistów(ja również, choć specjalistą nie jestem) uważa, że dobre FBW opiera się na ćwiczeniach wielostawowych. I ćwiczenia w stylu 'unoszenie sztangielek przodem' przy takim stażu nic mu nie dają. Z eszta sam poczytaj:
http://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
mowisz ze split beznadziejny jest
Naucz się czytać analfabeto. napisałem: "Ty pewnie trenujesz beznadziejnym splitem i myślisz, że jesteś fajny". 'Beznadziejny split' to nie to samo co 'split jest beznadziejny'. Po raz kolejny popisałeś się 'inteligencją'.
mysle ze jestem fajnieszy od ciebie jesli juz cos tam wspomniales dziciaku
Jaki wspaniały argument w dyskusji? Czekaj, czekaj... wydawało mi się, że w gimnazjum uczą argumentacji? Może warto nadgonić materiał? I patrz, dzieciaku, do kogo się zwracasz, bo skoro ja wg Ciebie jestem dzieciakiem(a mogę być, nie upieram się), to kim Ty jesteś, skoro jesteś młodszy?
a po 4 chyba po czym sie ocenia sprawność fizyczna? po wygladzie moze mi powiesz?
Nie wiem, skąd wyciągnąłeś taką wypowiedź, bo ja zcegoś takiego nie napisałem. Patrz: drugi akapit posta(dokładnie apostrofa 'analfabeto').
to prosze daj se siana
Cóż za niczym nie zmącona elokwencja!
ku..wa
Publiczne przeklinanie w Twoim wieku jest oznaką kompleksów i niedowartościowania(chcesz zwrócić uwagę lub zaimponować, czego oczywiście nie masz szans tak zrobić) lub po prostu pokazujesz jaki jest Twój poziom językowy, a co za tym idzie ogólna inteligencja i kultura osobista. Co innego jak wśród kolegów sobie przeklinasz, to normalne, ale jak wysyłasz to w świat to o czymś to świadczy.

Wiesz, głupota zazwyczaj wzbudza we mnie litość, ale jesteś tak butny, że stałeś się wyjątkiem.


1.czy da się zastąpić wszystkie ćwiczenia hantlami(zamiast sztangi), bo mam je załatwione, tylko sztangi mi się nie udało
Tak, da się zastąpić wszystkie. Co prawda najlepsza opcja jest, kiedy trening się urozmaica sztangą i hantlami, ale samymi hantalami jak najbardziej też da sie efektywnie ćwiczyć(zwłaszcza na masę, bo przy sile lepsza jest sztanga).
2.Czy jeśli trenujemy na masę, to potem są one mocniejsze? tzn możemy podnosić większe ciężary, więcej powtórzeń wykonać?
Rozumiem, że w domyśle chodzi Ci o mięśnie. Tak, z z biegiem ćwiczeń są silniejsze i to nie ważne, czy trenujesz typowo na siłę, czy na masę czy na rzeźbę. Zawsze występuje pewien przyrost siły. Oczywiście trenując na masę wzrost siły nie będzie tak duży jak podczas treningu typowo siłowego, ale, zwłaszcza że jesteś początkujący, będzie zauważalny, a wręcz dość szybki.
3.Czy jeśli trenujemy mięśnie nóg, to efektem tego jest ,że szybciej biegamy i mniej nogi bolą po takim biegu, czy tylko ,że możemy przysiad zrobić z większym ciężarem itp
I tutaj po raz kolejny nie zgodzę się z gateway93. Ćwiczenia masowe nie dają zupełnie nic w biegu. Do dalekich biegów potrzebna jest wytrzymałość, której nie da się wyrobić trenując z ciężarami. Do sprintu potrzebna jest siła dynamiczna(eksplozywna), którą tylko częściowo idzie wytrenować na siłowni. Podczas standardowego treningu ćwiczymy raczej siłę maksymalną lub absolutną. Co prawda wpływa ona trochę na dynamiczną, ale warto zwrócić uwagę, że jednocześnie nabieramy masy mięśniowej, więc jesteśmy ciężsi. Dlatego wychodzimy praktycznie na 0. Ponadto zauważ, że sprinterzy mają mimo wszystko szczupłe nogi, a nie przypakowane. No i dochodzi jeszcze jedna rzecz - podczas przysiadów trenujesz głównie prostowniki ud, a za szybki bieg odpowiedzialne są w głównej mierze zginacze ud (dwugłowy uda, m. półścięgnisty itp.).
4.Co ćwiczyć, żeby się podciągnąć, zrobić więcej pompek - które z wyżej wymienionych ćwiczeń są na to, oraz które mięśnie trenujemy
Podciąganie: wiosłowanie w opadzie tułowia, ściąganie wyciągu górnego, podciągnięcia, gdy ktoś trzyma Ci nogi. Swoja droga już Ci to pisałem, choć może niejednoznacznie. Te pompki potrzebne Ci są na jakieś zaliczenie? Moim zdaniem nie powinieneś robić pompek, kiedy ćwiczysz z ciężarami. Mięśnie potrzebują odpoczynku. Ponadto pompki ani Cię nie zmasują, ani nie dadzą siły (pompki to bardziej ćwiczenie wytrzymałościowe niż siłowe). Ale jeżeli koniecznie chcesz robić dużo pompek to stara radziecka metoda. 4x dziennie (co 3-4h) po jednej serii pompek max. (czyli tyle ile jesteś w stanie zrobić i ani jednej mniej). Ta metoda ludzie podochodzili do ponad 300 pompek jednorazowo
5.Gdzie by można kupić dobrą sztangę do 250zł z przesyłką , może być allegro?
Sklep sportowy lub allegro. Zwróć uwagę na ceny i cenę ewentualnej przesyłki, która z racji na ciężar przesyłki nie będzie tania. Jeśli hantle, które już posiadasz mają wymienne obciążenia(talerze), to staraj sie kupić taką sztangę, by obciążenia były wzajemnie kompatybilne (o ile to możliwe).
Oszukane tzn ,że ktoś mi pomaga i mi nogi trzyma?
Tak, ale nie tylko. Oszukane są tez kiedy nie robisz pełnego zakresu ruchów, kiedy np. poprzez bujanie nogami sobie pomagasz lub kiedy lekko się wybijasz z ziemi.
Czy jest sens robienia np 1 seri pompek potem następnej po 10minutach, następnej po 30 minutach, następnej po 1h i ostatniej np po 10 minutach? czy nie warto tego robić i serie muszą być po sobie
Patrz wyżej. Właśnie w tym rzecz, że kiedy robi się 'na ilość', to nie można robić serii za serią. To tak jakby biegacz przebiegł 10km i po chwili znowu biegł 10km. Takim sposobem nigdy nie dojdzie do upragnionego maratonu.
Przy pompkach pracują mięśnie najszersze pleców? bo po 5 seriach ostro go czuć xD
Zależy od techniki. Jednak raczej tylko jako stabilizatory ruchu. Najprawdopodobniej nie bolą Cię najszersze tylko mięśnie brzucha lub prostowniki grzbietu, które są zaangażowane w trzymanie tułowia w prostej pozycji.
Macie może jakieś rady jak wyrównać bicepsy?
Bo mam różnice między lewym i prawym

Różnica jest spowodowana niećwiczeniem. Kiedy zaczniesz ćwiczyć, mięśnie zaczną rosnąć i się wyrównają. Jednak drobna różnica np. 1cm jest normalna, a kiedy ma już się trochę większą łapę, to różnica rzędu 1cm jest prawie niezauważalna. Jednak musisz pamiętać, by obie ręce ćwiczyć TAK SAMO tj. robić taką samą liczbę powtórzeń i serii na takich samych ciężarach. Robienie większej ilości powtórzeń lub stosowanie różnych ciężarów zazwyczaj przynosi efekt odwrotny do zamierzonego, czyli różnica się albo nie zmniejsza albo wręcz pogłębia.
Pytanie: zaznaczyłem pole ,że potrzebuję porady od najlepszych specjalistów tego działu, po jakim czasie oni coś odpisują?
Zazwyczaj bardzo szybko odpisują. Może stwierdzili, że wszystko zostało już powiedziane?

Miłej lektury i pozdrawiam

PS troszkę długi post mi wyszedł xD

Zmieniony przez - Adifek w dniu 2009-03-23 23:02:08

Zmieniony przez - Adifek w dniu 2009-03-23 23:03:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1129
Dobry post, mięśnie które czuje po pompkach są w okolicy łopatek,
dzięki za obszerną wypowiedź

A co do kupna sztangi , mógłbyś mi poszukać? Bo ty się znasz na tym, a ja przynajmniej jak allegro przeszukałem to tam głównie wszystkie sztangi były bardzo drogie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11060
siłownia to, moim zdaniem, złe rozwiązanie dla ciebie - przynajmniej póki co. zauważ, że nie radzisz sobie z ciężarem własnego ciała, więc mięśnie nie są jeszcze zbytnio przygotowane na dźwiganie wolnych ciężarów. tobie potrzeba rozruszania mięśni, mianowicie pompki, podciągania się, dipsy, przysiady, brzuszki i inne domowe ćwiczenia będą dla ciebie w sam raz i raczej znajdziesz czas, aby robić je kilka razy w tygodniu.

http://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących_-_foty_str._12-t359947.html - obczaj sobie to.

i pamiętaj - pompki, podciąganie się i przysiady to podstawa, jak osiągniesz w tym zadowalające wyniki, to będziesz mógł pomyśleć o treningu z ciężarami. mięśnie będą wzmocnione, przygotowane na większy wysiłek, więc zapewnisz sobie lepszy start na siłowni i nieco zmniejszysz ryzyko kontuzji.

powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1129
Czytałem już to, ja ogólnie trenuje z ciężarami na moje siły, nie przesadzam,żeby się nie uszkodzić
Poza tym napisałem już w dziale dieta o jakomś dietę, gdyż spadek masy ciała by mi pomógł


Do adifek:

"Czy jest sens robienia np 1 seri pompek potem następnej po 10minutach, następnej po 30 minutach, następnej po 1h i ostatniej np po 10 minutach? czy nie warto tego robić i serie muszą być po sobie
Patrz wyżej. Właśnie w tym rzecz, że kiedy robi się 'na ilość', to nie można robić serii za serią. To tak jakby biegacz przebiegł 10km i po chwili znowu biegł 10km. Takim sposobem nigdy nie dojdzie do upragnionego maratonu. "

Troszkę to dla mnie skomplikowane, tzn ,że mam robić:
a)Jedno ćwiczenie seria,minuta odpoczynku,seria,minuta odpoczynku. itd
b)Ćwiczenie 1 seria odpoczynek, Ćwiczenie drugie, seria, odpoczynek , powrót do ,np 1 i odpoczynek itd?

PS: Idę spać, na forum będę jutro, jak wrócę ze szkoły
Dziękuję wam ,że poświęcacie mi swój czas

Zmieniony przez - Loganekkk w dniu 2009-03-23 23:28:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1690 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23356
'Beznadziejny split' to nie to samo co 'split jest beznadziejny'. Po raz kolejny popisałeś się 'inteligencją' hahah to znaczy jedno i to samo abranie, Miguel06 wlasnie widze ajki doswiadczony jestes przeczytales 151 postow a znasz sie tyle co adifek czyli 0 pocwicz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11060
twój wariant a) chyba jest tym prawidłowym, wykonujesz zaplanowaną ilość serii ćwiczenia, potem przechodzisz do następnego z kolei podpunkt b) zakrawa trochę o trening obwodowy, którym mógłbyś się trochę zainteresować (mówi się tutaj na niego ACT, czyli skrót od Aerobic Circuit Training).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 264 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1129
Jeśli ktoś chce się wypowiedzieć na temat diety to tutaj mam temat w dziale dieta
http://www.sfd.pl/Początkujący,_Szybka_redukcja-t484181.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EG_tuning - REDUKCJA Z 89 KG + ZMIANY W TRYBIE ŻYCIA

Następny temat

trening na mase

Fruzelina