SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki nabierania masy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 924

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

70

Wzrost

184

Staż treningowy

0

Obwód pasa

85 cm

Obwód klatki piersiowej

95 cm

Obwód uda

50 cm

Stan zdrowia

dobry

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

brak

Cel/problem/opis

masa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 338 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6776
Witam. Od trzech tygodni ćwiczę sobię w domu na hantlach i z własnym ciężarem ciała. Od tego samego czasu staram się po prostu dużo i jak najczęśćniej jeść. Chciałbym się zapytać czy to co robię nie jest czasami bezsensowne i nie przyniesie mi żadnych efektów. Oczywiścię chcę nabrać masy.
Zacznę od diety, zazwyczaj wygląda to tak.
posiłek I ( od godziny 8 do 10 ) 2 bułki masło, plasterek z mięsa z gotowanej kury, plasterek sera żółtego + sałata.
posiłek II 3 ( od godz. 11 do 13 ) kromki chleba tostowego + serek wiejski 200g
wracam do domu piję gainer ( który kupiłem tydzień temu ) 50g w 100g wody
Posiłek III Zazwyczaj są to ziemniaki / ryż/ makaron z róznymi rodzajami mięsa ( schaby, piersi z kurczaka itp. )
Posiłek IV zazwyczaj są to 2 banany, co drugi dzień ( "treningowy" ) po ćwiczeniach piję drugi raz gainer, taką samą ilość
Posiłek V tuńczyk w puszcze ( w miare możliwośći ) + bułka / lub gdy nie ma rybki to 2/3 bułki ( podobne do posiłku I )

Co do gainera, to zdecydowałem się na niego gdyż mam szybki metabolizm + obiady ( posiłek III ) w moim domu zazwyczaj są późno ( nie mam na to wpływu ), przez co tym gainerem mogę zachować jakąś ciągłość w "jedzeniu"

Co do treningu to robię moję śmieszne FBW na hantelkach i z własną masą ciała. Ćwiczę co drugi dzień, a wygląda to tak
bicepsy : wyciskanie hantelek stojąc/ wyciskanie w oparciu o kolano
klatka : wyciskanie hantelek na ławeczce
barki : wyciskanie hantelek stojąc ( nad siebie )
tricepsy : wąskie pompki
plecy : podciąganie na drążku
nogi: wykroki z hantelkami

Dostępne obciążenia do hantelków to : 8x 1 kg i 6x 2kg, same hantelki ważą 2 kg co daje maksymalne obciążenie 12kg na hantelek ( w przypadku wyciskania na klate czuje że to znacnie za mało, co do reszty ćwiczeń to nie jest już tak łatwo )

Zapytam jeszcze raz. Czy to co robię ma w sobie sens ? Czy mogę coś osiągnąć ( czyt. nabrać masy ) dzięki tym ćwiczeniom i takiej "diecie" ? Jakby na to niepatrzeć od momentu zakupu gainera ( tj. tydzień ) przytyłem 2 kg ( aktualnie ważę 71, przed rozpoczęciem mojej "diety" ważyłem 68/69 )
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
Jak dodać zrzut z potreningu.pl
https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 338 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6776
Wygląda to mniej więcej tak. Jak mogę sobie pomóc aby więcej jeść ? To co jem, ( z załącznika ) jem naprawdę na siłę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
sporo do zmiany
bulki pszenne zamien na razowe, tak samo chleb tostowy, pomysl o innym zrodle wegli, makaron, ryz, ziemniaki

dorzuc rowniez tluszcze zdrowe, orzechy, oleje tloczone na zimno lniany, rzepakowy czy tez awokado

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 338 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6776
Dziękuję bardzo za odpowiedź, na pewno się zastosuję do udzielonych porad. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROSZE O OPINIE hardcor

Następny temat

Czy taki plan ma sens ???

WHEY premium