SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki na siłowni.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1540

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Waga

67

Wzrost

180
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

w ostatnim czasie zrzuciłem około 10kg (z 77kg do 67kg) przy wzroście 180cm. Niby wszystko dobrze, ale jednak widać u mnie nadal dość dużo tłuszczu, szczególnie na brzuchu, boczkach i udach. Nie mam problemu z nabraniem masy, ale wszystko idzie w te partie ciała i wygląda to nieproporcjonalnie. 67kg przy takim wzroście to chyba lekko śmieszna waga, a pomimo tego brzuch jest. Chciałbym zwiększyć masę mięśniową i nie wiem czy mogę od razu przerzucić się na taką dużą dawkę kalorii dziennie czy powinienem najpierw spalić ten zbędny tłuszcz (nie wyobrażam sobie ile jeszcze musiałbym schudnąć, żeby nie było tego brzucha). Czy po prostu dobry plan treningowy + aeroby. W kilku słowach: chciałbym nabrać ogólnej masy mięśniowej przy czym spalić (wytrenować) zbędny tłuszcz na brzuchu i nie wiem jak się do tego zabrać.

Kolejna męcząca mnie sprawa: dieta. Trochę wiedzy na ten temat posiadam, ale nadal nie wiem czy przyniesie efekty trenowanie bez konkretnej diety. Podstaw takich jak zdrowe odżywianie się, tylko woda mineralna niegazowana, żadnych fast foodów itd. staram się przestrzegać.

Przykładowe posiłki w ciągu jednego dnia:

8:00 - Płatki owsiane/ Muesli/ Jajka na twardo
11:00 - Pieczywo razowe z szynką z kurczaka lub indyka + ser + warzywa
14:30 - Kurczak, indyk lub ryba + ryż + warzywa
17:00 - Twaróg + warzywa
20:00 - Shake banan + mleko
22:00 - Jajecznica + warzywa

W międzyczasie jakieś owoce + orzechy.

Chodzi o to, że nie za bardzo mam czas i możliwości, by przestrzegać dokładnych godzin posiłkowych i proporcji co do węgli, białka i tłuszczy. Jest konieczna precyzyjna dieta czy na czymś takim też mogę jechać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Spokojnie dodawaj kalorie (100kcal tygodniowo)
2. godzin nie musisz przestrzegać, jak ci się przesunie posiłek o 1-2h to nic się nie stanie. Proporcje B/W/T warto trzymać mniej więcej na stałym poziomie, żeby wiedzieć ile danego dnia jesz kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mógłbyś ktoś bardziej konkretnie odpowiedzieć? Jak mam dodawać 100 kcal tygodniowo, jeżeli nie mam dokładnie rozpisanej diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w 2 punkcie chciałem ujać to, że dietę rozpisać łatwo i nie trzeba jej trzymać do minuty czy 1g węglowodanów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
wklej to w szablony z potreningu.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakie powinny być proporcje B/W/T przy diecie na masę i ile kalorii dziennie? Jakie są sposoby na obliczenie poziomu tkanki tłuszczowej? Pytanie, które już zadałem wcześniej: Czy bez konkretnej diety, przy zachowaniu zasad zdrowego odżywania się będą efekty na siłowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
b/t/w - 2.5/1.1/reszta węgle, zapotrzebowanie obliczasz tutaj: https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html i dodajesz 300 do wyniku. Poziom tkanki obliczasz za pomocą fałdomierza. Co do diety - ciężko będzie zbudować dobrą sylwetkę bez dopiętej diety, początkowo efekty będą i bez tego, nowość dla organizmu.

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właśnie o to mi chodziło, a jak to jest ze zwykłymi odżywkami białkowymi, bierze się je tylko gdy w ciągu dnia nie wyrobiliśmy się żeby dobrze zjeść czy jest jakieś stałe dawkowanie? Widziałem też różne batony i inne wymysły białkowe - warto coś takiego brać? Nie mają za dużo kalorii? Polecacie jakieś suplementy na początek, które pomogą mi w tym co chcę osiągnąć czy na razie nie ma sensu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie widzę tutaj opcji "edytuj" więc muszę zdublować posta. Tak jak już pisałem, pomimo tej wagi nadal jest trochę tłuszczu na brzuchu - wystarczą normalne treningi siłowe 3x w tygodniu przy czym spale ten zbędny tłuszcz i nabiorę trochę mięśni czy lepiej dodatkowo do tego 2x w tygodniu bieżnia/rower?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Odżywki białkowe, węglowodanowe czy białkowo-węglowodanowe bierze się tylko jako uzupełnienie diety, czyli w dzisiejszym dniu np. brakuje mi białka z jakiegoś tam powodu, to biorę tyle ile mi potrzeba, nie ma żadnej stałej suplementacji. To samo tyczy się batonów. Co do spalania - nie da się nabrać masy mięśniowej i spalić tłuszczu jednocześnie, musisz wybrać jeden cel. Przy Twojej wadze bierz się za masowanie, a tłuszcz zrzucisz jak przyjdzie czas.

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w diecie

Następny temat

przygoda z ćwiczeniami i dietą POMOCY

WHEY premium