SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki na siłowni, Pierwsze FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 471
Witam, zbliżają się wakacje wiec od tygodnia zacząłem cwiczyć na siłowni. Moje postanowienie to zdobyć trochę masy i obwodów. Mam silną motywacje. Posiadam własną siłownie w garażu, nie zbyt rozbudowana ale daje rade. Wczoraj usiadłem przed komputerem i zacząłem czytać o FBW . Zamierzam cwiczyć metodą 15-10-5 .
- 2 tyg 15 powt.
- 4 tyg 10 powt.
- 6 tyg 5 powt.
Udało mi się ułożyć taki plan :
A:
Nogi:
Przysiady ze sztanga (3s)
Plecy:
Wiosłowanie (3s)
Klatka:
Wyciskanie sztangi (3s)
Barki:
push-press (2s)
Triceps:
Wyciskanie francuskie siedzac (2s)
Biceps:
Uginanie ramion ze sztanga stojac (2s)
Brzuch:
Brzuszki (2s)

B:
Nogi:
Przysiady wykroczne (3s)
Plecy:
Martwy ciag (4s)
Klata:
Wyciskanie sztangi - skos (4s)
Barki:
Podciaganie sztangi wzdłuż tułowia (3s)
Tric:
Wyciskanie w lezeniu na lawce poziom-wąsko (3s)
Biceps:
Uginanie ramion ze sztanga stojąc (3s)
Brzuch:
Brzuszki (2s)

Co sądzicie o tym planie? :)
(Jestem zielony, liczę też na krytykę )

Waga: 60

Wzrost: 186

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 1 tydzień

Uprawiane inne sporty: BMX, Koszykówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławeczka zwyłka, skos, sztanga, sztangielki, maszyna na plecy.

Dieta: na Mase

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak

Zmieniony przez - matiszek w dniu 2011-05-03 19:19:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 522 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5001
powiem ci, ze ludzie z rocznym stazem wstawiaja plany doslownie z kosmosu. plan jak i metoda wybrany przez ciebie naprawde w porzadku nic dodac nic ujac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 972 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26955
Plan w sumie niezły ale jest pare rzeczy do przyczepienia się. W planie A daj push press jako pierwsze ćwiczenie,bica i trica rozdzieliłbym na dwa treningi,ponadto unikałbym podciągania sztangi wzdłuż tułowia,bardzo kontuzjogenne ćwiczenie.Jeszcze dodałbym coś na łydki,to partia która bardzo ciężko się rozwija i warto ją ćwiczyć od początku.Poza tym nie rozumiem czemu w treningu B jest w praktycznie każdym ćwiczeniu jedna seria więcej niż w treningu A,wyrównałbym to do treningu A.Reszta w porządku.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 471
Hmm.. dopiero teraz zauważyłem, że źle wpisałem serie w planie B.

A:
Nogi:
wspięcia na palce (3s)
Plecy:
Wiosłowanie (3s)
Klatka:
Wyciskanie sztangi (3s)
Barki:
push-press (2s)
Triceps:
Biceps:
Brzuch:
Brzuszki (2s)

B:
Nogi:
Przysiady wykroczne (3s)
wspięcia na palce (3s)
Plecy:
Martwy ciag (3s)
Klata:
Wyciskanie sztangi - skos (3s)
Barki:
push-press (2s)
Tric:
Wyciskanie w lezeniu na lawce poziom-wąsko (2s)
Biceps:
Uginanie ramion ze sztanga stojąc (2s)
Brzuch:
Brzuszki (2s)

(W planie A zaczynać od barków push-press ?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 522 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5001
kiedys czytalem ciekawy art.(tylko nie moge znalezc linku), ze z tymi cwiczeniami dynamicznymi na poczatek treningu to mit. bardziej kontuzjogenne jest wyciskanie zza glowy ale rzeczywiscie to podciaganie zamien na wyciskanie hantli. z ta wieksza liczba seri to chodzilo o to , ze jeden trening lzej drugi ciezej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Przepraszam, ze post pod postem, ale zapominałem dodać, że chętnie bym został przy bicepsie nie rozdzielał z tricem, ponieważ słabo stoję tylko 28cm...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 972 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26955
Nie to zdecydowanie nie jest mit,ćwiczenia dynamiczne zawierają wyłącznie koncentryczną fazę ruchu a więc nie przeciążają nadmiernie mięśni przed dalszym treningiem,do tego są dość trudne technicznie więc lepiej robić je na "świeżo',poza tym stanowią świetną rozgrzewkę dla mięśni przed resztą treningu.A z tymi seriami to po prostu chodziło o to że miał źle serie w treningach rozpisane.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
nic nie rozdzielaj tylko w B daj uginanie ramion z hantla stojac zamiast sztangi

Zmieniony przez - Jimi-Page w dniu 2011-05-03 19:54:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Okej, dobra :) Czyli tak powinien wyglądać gotowy plan :)?
A:
Nogi:
wspięcia na palce (3s)
Plecy:
Wiosłowanie (3s)
Klatka:
Wyciskanie sztangi (3s)
Barki:
push-press (2s)
Triceps:
Biceps:
Brzuch:
Brzuszki (2s)

B:
Nogi:
Przysiady wykroczne (3s)
wspięcia na palce (3s)
Plecy:
Martwy ciag (3s)
Klata:
Wyciskanie sztangi - skos (3s)
Barki:
push-press (2s)
Tric:
Wyciskanie w lezeniu na lawce poziom-wąsko (2s)
Biceps:
Uginanie ramion ze hantlą stojąc (2s)
Brzuch:
Brzuszki (2s)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
nie zgodzę się z tym nie rozdzielaniem łap http://www.sfd.pl/1_małe_pytanie_sogi_@@@@@@@@@@-t731370.html tu masz na początku moją dyskusję z innym użytkownikiem właśnie na temat treningu łap,przeczytaj i sam zdecyduj. Jeszcze na brzuch nie rób klasycznych brzuszków,rób po każdym treningu jedno ćwiczenie angażujące różne partie brzucha.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tjujka - jakbyś znalazł teraz chwile czasu, napisałbyś byś mi może jak powinno by to wyglądać twoim zdaniem?. Bym miał już święty spokój z układaniem FBW:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tabata, pare pytan

Następny temat

Plan na mase do oceny

aerofull