SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki bywają trudne...

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1484

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 136 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2889
Witam wszystkich serdecznie!

Taaak, jestem nowy. Nie tylko na forum, ale także w tym "sporcie" jakim jest kulturystyka.
Proszę nie pisać mi, że jest wiele tematów, ble, ble...sporo już się naczytałem.

Wiek: 19
Waga: 73kg
Wzrost: 184cm

Wczesniej trenowałem rok boks, na siłownie chodziłem raz, dwa razy na miesiąc. Teraz ćwiczę regularnie od 2.5 miesiąca. Pozwólcie, że wpierw wszystko opiszę.
Pierwszy miesiąć leciałem na Assault Muscle Pharm 730g - może nie najlepiej, dla nowicjusza na siłowni, ale potrzebowałem takiego "kopa" po którym dzwignie mi się odpowiednia motywacja.
Przybyło siły i widać już było pierwsze rezultaty. Mimo małej Wagi co do wzrostu wcale nie wyglądam na "chudzinkę" no może z wyjątkiem przedramion.
- Właśnie zakupiłem size max 6.8kg + Pump HD 330g(tak, wiem zły wybór ze względu na staż) jestem po 2 treningach na Pump HD, pompa rewelacyjna, bardzo mocna, pobudzenie również nie najgorsze.
Gainera piję 3x dziennie w dni treningowe i 2x dziennie w wolne

PN - Klata + bic
WT - Wolne - aczkolwiek robie brzusio
ŚR - Barki + kaptury
CZW - Wolne
PT - Plecy + triceps
SOB - Brzusio
ND - Wolne

Masa wskakuje, efekty widać - Wszystko ładnie rośnie i się rzeźbi.
Po zakończeniu obecnego cyklu (Gainer + przedtreningowka) zacznę cykl na mono + białko - dobry wybór?

Trening wygląda mniej więcej w skrócie tak:
- po 3 cwiczenia na daną partię 3-4 serie z progresem obciążeń.

Czy jak na początek jest dobrze? Co z tymi suplami? Co na następny cykl?

Mogę zrobić parę fotek poszczególnych partii, pisać jeśli jakieś pytania. Będę odpowiadał szybciutko ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5813 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 60511
dużo czytałeś - 26 LPA (no pewnie wylogowany byłeś)


nie robi się cyklu na białkach i gainierach - to uzupełnienia diety, którą pewnie masz

- niepotrzebnie dwa tematy dałeś

trening wrzuć do działu treningu a co do ew. propozycji supli - zrób listę coś wybierzemy

[ART]PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCEGO
http://www.sfd.pl/PORADNIK_DLA_POCZĄTKUJĄCEGO_ADEPTA_KULTURYSTYKI_[by_maniak7000]_-t969992.html
------------------------
Lubię SOGi - smaczne są

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 136 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2889
Oj, nie łap za słówka. Nie tylko na tym forum czytałem, także wiesz ;)

Co do supli, napiszcie co proponujecie, fundusze nie grają roli.
CO do diety, jest ale nie pełna - jem to co być powinno wrzucane do żołądka, żadnych śmieci ;)

Zmieniony przez - babcius w dniu 2013-05-21 19:14:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699662
trenujesz 3 miesiące - diety nie ma ,trening zapewne kiepski (po 3 miesiącach na pewno techniki nie doszlifowałeś)
cykle robisz na odżywkach nie znając ich przeznaczenia
wniosek jeden - nic z tego konkretnego nie wyjdzie
uporządkuj wszystko i zabierz się za to jak należy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 136 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2889
Przecież jest dieta, którą uzupełniam gainerkiem więc jest całkiem dobrze jeśli chodzi o odżywianie. Co jest złego w treningu? Jest dobry, na siłownię chodzę z kolegą który był 2 lata instruktorem więc technikę znam, więc staram się wykonywać ćwiczenia prawidłowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 136 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2889
flex1976
trenujesz 3 miesiące - diety nie ma ,trening zapewne kiepski (po 3 miesiącach na pewno techniki nie doszlifowałeś)
cykle robisz na odżywkach nie znając ich przeznaczenia
wniosek jeden - nic z tego konkretnego nie wyjdzie
uporządkuj wszystko i zabierz się za to jak należy


Zaproponuj coś konkretnego. Jak należy, czyli jak? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5813 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 60511
tak z ciekawości - 2 lata był instruktorem tj nie miał kwalifikacji i go zwolnili ?? masz odpowiednie działy od tego

[ART]PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCEGO
http://www.sfd.pl/PORADNIK_DLA_POCZĄTKUJĄCEGO_ADEPTA_KULTURYSTYKI_[by_maniak7000]_-t969992.html
------------------------
Lubię SOGi - smaczne są

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 502 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2429
ja bym tylko zamienil cwiczenia na : klata + tric, plecy + bic ...... stara szkoła pakowania, nie mowie ze dobra, ale to moje zdanie w tym temacie. wiem, ze masa osob robi klate z bicem jako dzien treningu, a nie zestaw dyskotekowy, ale mimo wszystko - trzymam przy starych 'zwyczajach' :)

'Zwycięzcy nikt nie będzie się pytał, czy mówił prawdę.'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 136 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2889
@maniak7000 - Był instruktorem, potem urodziło mu się dziecko więc przyjął się na kopalnie ;)

Co do pakowania klatka + tric & Plecy + bic - Dla mnie jest bardziej optymalnie tak jak jest. Chodź nie wykluczone, że w przyszłości będę zmieniał plan :) Przy klacie także pracuje tric a przy plecach bic, wiec potem nie mogę dać na tą partię 100%. Przynajmniej zauważyłem to po sobie ;)

Zmieniony przez - babcius w dniu 2013-05-21 21:08:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 502 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2429
A ja własnie wychodzilem z założenia, że robiąc plecy był rozgrzany bic, a wtedy go dobijałem, żeby az bolał i hantle wypadały z rąk, znow trica robiłem po klacie tak samo az do omdlenia :D

Ale to moja szkola... :) Twoja takze prawidłowa.

'Zwycięzcy nikt nie będzie się pytał, czy mówił prawdę.'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 306 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8025
a gdzie w twoim treningu miejsce na trening nóg?

"Wola psychiki, daje wyniki" - Jan Łuka.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy Cykl dla Ektomorfika

Następny temat

Jakie białko - Scitec? Kreta

WHEY premium