SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki żony na siłowni. Cel - redukcja.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 316
Witam!
Moja żona zdecydowała się wziąść za siebie i dzisiaj idziemy po raz pierwszy razem na siłownie. O ile sam mam już jakieś doświadczenie w treningu i udało mi się schudnąć z Waszą pomocą ok 15kg. O tyle żona nigdy nie wykazywała przejawów aktywności fizycznej poza wejściem na 1 piętro do mieszkania. Do tego miała kilka lat temu problemy z kolanem (łękotką). W związku z tym mam pytanie jak powinna zacząć trening? Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem na początek byłby orbitrek + ew.brzuszki,rozciąganie itp. Wydaje mi się że najmniej obciąża stawy a jednocześnie człowiek musi pracować całym ciałem. To by pozwoliło jej na poprawę wydolności organizmu umożliwając rozpoczęcie treningu siłowego. Czy tego rodzaju wprowadzenie będzie odpowiednie? Może lepiej rowerek? Bieżnia chyba na początek odpada...
Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 5707 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 133147
Witam!

Mialem do czynienia z tym samym - wprowadzic zone na silownie ;)

Orbitrek, rowerek ok, ale jako rozgrzewka, ew. po treningu silowym. Podstawa to nauczyc sie wykonywac cwiczenia dobrze technicznie - bez szalenstw z ciezarami. Zanim nauczy sie poprawnie wykonywac cwiczenia, to juz wystapia jakies efekty, co zmotywuje ja do dalszej pracy.

Polecam art https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_TRENINGU_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH-t18564.html

No i dieta to podstawa ;)

PS. Moja sie z poczatku bronila, ze taki trening to dla facetow Jak po paru tygodniach zobaczyla efekty, to zmienila zdanie ;)

powodzenia

Należy okazać!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Na początek to ja zaleciłbym sam rowerek , zaczynając od 15 minut, powiedzmy co dwa tygodnie dokładać do tego po 5minut + rozciąganie. Musisz wziąć pod uwagę, że twoja żona, ma rzadko kontakt z wysiłkiem fizycznym, z tego względu poprawa wydolności na samym początku jest wskazana, zanim po pewnym czasie weźmie się za ćwiczenia siłowe.
Tak bieżnia na razie odpada, bo może być ,,zabójcza" dal niewyćwiczonego, kontuzjowanego niegdyś kolana.

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 316
Dzięki za szybkie odpowiedzi.
n3c - dietę oczywiście układamy,
Ja mam ułożoną dietę zbilansowaną z ok. 200kcal długu bo jeszcze chciał bym trochę zrzucić więc żona wie o co w tym chodzi i właściwie je to samo co ja. Niestety lubi słodycze ale myślę że ograniczenie słodkości do np.niedzieli u babcii wysiłek fizyczny powinny na początek wystarczyć, jeżeli będzie chciała kontynuować to policzymy kalorie i coś ułożymy dla niej.
Wydaje mi się że od razu z tym treningiem siłowym to trochę przesada, jeżeli nigdy nie była aktywna fizycznie. Myślę że na początek przez miesiąc zrobimy tak jak pisał Rafalsky89 i zobaczymy jakie będą efekty (fizyczne i psychiczne).
Wracam jednak do pytania lepiej rowerek czy orbitrek?
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moze byc bieznia: nie trzeba zaraz biegac ! Wystarczy szybki marsz, ktory wcale nie obciazy tak bardzo kolan. Ogolnie bieganie z nadwaga zawsze konczy sie bolami kolan nawet u osob, ktore nie maja problemow z lekotka itp.

Tak wiec jesli bieznia: to marsz
Rowerek: musi sprobowac: jesli nie beda bolaly kolana to jak najbardziej. Sa rowniez rowerki na ktorych mozna cwiczyc w pozycji horyzontalnej - obciazenie kolan na nich jest najmniejsze. Moze jest taki u Was na silowni?
Orbitrek: jak wyzej.

Kazda z maszyn ma swoje zalety. Najlepszy bylby nordic walking na swiezym powietrzu, ale nie kazdy lubi taka aktywosc.

Proponuje zamiennie stosowac poszczegolne formy ruchu, kazda ma swoje zalety i inaczej pracuja miesnie.

Jak wyzej koledzy napisali do zwiekszonego wysilku musi przyzwyczaic sie stopniowo. Absolutnie zadne bicie rekordow na starcie. Dzisiaj na silowni byly takie dwie panie + malzonek jednej z nich. Niestety najblizszy tydzien lub dluzej beda ciezko chorowac po przeforsowaniu sie na starcie: wysilek aerobowy na max. mozliwosci + trening na wszystkich mozliwych maszyna :)

Czas treningu na poczatku: 10 - 15 min. Po tygodniu zwiekszamy czas o 2 - 3 min. itd. az dojdziemy do 45 min. wysilku (dluzszy wysilek nie ma wiekszego sensu przy spalaniu tkanki tluszczowej). Pozniej mozna kombinowac interwaly + trening silowy, ale to za jakis czas. Cwiczyc najlepiej 3-5x w tygodniu. 2 dni obowiazkowo odpoczynek, ewentualnie rozciaganie po malej rozgrzewce. Najlepiej jednak najpierw zredukowac wage o jakies 10 - 15% i poprawic kondycje.

Zamiast treningu silowego na poczatku wystarcza zwykle cwiczenia ktore wykonuje sie jako rozgrzewke przed treningiem silowym typu sklony, krazenia, wymachy itp. Tez mozna sie zmeczyc. Na brzuch polecam wykonywanie na poczatku cw. o nazwie plank i side plank (youtube).

No i oczywiscie to co najtrudniejsze to dieta i zmiana stylu odzywiania, ale to juz wiecie :)

Polecam tez prowadzic dziennik posilkow i cwiczen na poczatku: super motywujaca sprawa i straznik diety i treningu.

Zycze powodzenia bo wiem co to znaczy z autopsji :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
poprawa wydolności na samym początku jest wskazana, zanim po pewnym czasie weźmie się za ćwiczenia siłowe

A cóż to znów za rewelacje?

Oczywiście, że już na starcie wprowadzamy trening siłowy Na samym początku niech będzie to trening obwodowy (ACT). W poniższym poście wszystko zostało dokładnie opisane przez Michaiła:

https://www.sfd.pl/-t92199.html

Ponadto polecam zapoznanie się z artykułem "Odchudzanie Łopatologiczne" autorstwa obliques:

https://www.sfd.pl/-t585708.html

W tym artykule znajdują się odpowiedzi na chyba wszystkie pytania nurtujące odchudzające się kobiety

Poza tym, jeśli żona ma ochotę, niech założy dziennik w dziale Dzienniki Treningowe dla Początkujących. Wielu odchudzającym się paniom daje to dodatkową motywację. Poza tym zawsze można liczyć na pomoc w zakresie diety i treningu ze strony doświadczonych kobiet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dubel

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2010-10-19 18:42:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Niech będzie.
Ale ja zrobiłbym inaczej.

Zmieniony przez - Rafalsky89 w dniu 2010-10-19 19:03:37

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 316
Sorry Martucca ale nie zgodzę się z Tobą. Posty które podłączyłaś czytałem sam kilka razy i żona też się z nimi zapoznała.
Zastosuje się do rad pozostałych forumowiczów i przede wszystkim będziemy obserwować co się będzie działo i podejmować odpowiednie kroki.
Dziękuje Wam za rady!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie musisz przepraszać za różnicę poglądów Obawiam się jednak, że nie wyłapałeś sensu artykułów, zwłaszcza tego, którego autorką jest obliques. Ujmijmy to tak: czas pokaże.

Powodzenia dla żony i dla Ciebie również
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Martucca post postami, a realia są inne Już widzę jak ta Pani będzie robiła na pierwszym treningu MC, wyciskanie żołnierskie, przysiady ze sztangą itd. Zniechęcenie gwarantowane.
A wiesz dobrze, że już taki bodziec jak same aeroby plus lekka poprawa odżywania, będzie potężnym bodźcem dla osoby, która nigdy nie ćwiczyła.


Zmieniony przez - Rafalsky89 w dniu 2010-10-20 18:11:18

Im trudniej
Tym łatwiej.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ilość treningów aerobowych w tygodniu - prośba o wyjaśnienie

Następny temat

Wspolny trening 13 listopada, Kraków!

WHEY premium