SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek przygody z ćwiczeniem w domu - hantle.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 852

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 13
Jako że to pierwszy post tutaj na forum to witam wszystkich!: )
Moim "celem" jest poprawienie sylwetki przez przybranie masy i rzeźby i zwiększenie ogólnej siły fizycznej.
Póki co jeśli chodzi o dietę - nie mam tu zbytniego pola do popisu, ewentualnie mogę zrezygnować z jakiegoś śmieciowego jedzenia a jeść coś innego bardziej wartościowego. Chcę ćwiczyć na początek w domu, jedyny sprzęt jaki posiadam to: dwie hantelki 10kg każda, ekspander, "ściskacz" do ręki i ewentualnie myślę że dałbym radę wykombinować jakiś drążek (najwyżej sobie pospawam).
Jak widać szału ze sprzętem nie ma, no ale lepiej coś robić niż nie robić nic. Planuję dopiero w wakacje albo po wakacjach iść na normalną siłownię + dieta (będzie już praca), a póki co robić w domu tyle co się da.
Ogólnie jestem chudy, więc przydałoby się też trochę masy.
Waga: 85kg
Wzrost: 190cm
Czy z samymi hantelkami dam radę coś zdziałać? Wspomnę też, że lewa ręka jest jakby słabsza, 2 dni robiłem po 3 ćwiczenia hantelkami każde 3 serie po 10-14 powtórzeń i przy 3 ćwiczeniu lewa ręka przy ~8 powtórzeniu już ledwo co dawała radę. W sumie nóg też nie mam jakoś super wytrzymałych, no ale wszystko przecież da się wyćwiczyć, chęci są :)
Myślałem nad:
pon,śr,pt - jakieś ćwiczenia z hantelkami (problem w tym, że bez ławeczki nie zrobię hantelkami np. klatki?)
wt,czw - jakieś pompki, przysiady, brzuszki?
sobota lub niedziela - basen 1-1.5h

Czy nie będzie za mało czasu na regenerację?
Coś zmienić, coś dodać?
Póki co wykonywałem hantlami (miałem na nich 7,5kg)
uginanie ramienia z hantelką w siadzie w podporze o kolano: 3 serie po 10-14 powtórzeń
uginanie przedramion z hantelkami z supinacją: 3 serie po 10-14 powtórzeń.

Jako że jestem totalnie zielony to postanowiłem tutaj się poradzić - zawsze to krok do przodu.
Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 497
Zacznij pałować lewą to się wyrówna:)
Tutaj fajny trening na Twoje możliwości
http://www.sfd.pl/TRENING_DOMATORA_!!!-t64139.html

Zmieniony przez - Zapas w dniu 2015-02-24 00:14:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1729 Napisanych postów 27216 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 516400
Jeżeli jesteś ograniczony w kontekście sprzętu odwiedź dział wklejony przez poprzednika u góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Drążek póki co muszę jakiś wykombinować. No ale póki co to nie opłaca się ćwiczyć tymi hantlami + robić te pompki, lepiej skupić się na tym treningu domatora powiedzmy przez 2 miesiące a później zabrać się za trening siłowy z hantlami itd?
Czy po tym treningu zwiększy się też siła/"rozmiary"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1729 Napisanych postów 27216 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 516400
Na początku zauważysz zmianę w formie poprawy sprawności fizycznej, aczkolwiek na dłuższą metę trening z obciążeniem własnego ciała nie zda egzaminu, organizm będzie domagał się silniejszego bodźca w postaci treningu siłowego z ciężarami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jaki drążek będzie najbardziej odpowiedni? Chcę kupić drążek z mocowaniem do ściany.
Prosty na całej długości, prosty z gięciami na obu końcach czy ten "rozbudowany" z 6 chwytami?
Jakie dobrej jakości drążki możecie polecić? Marbo? Magnus? Cena tak do 100zł.
Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Mógłby ktoś odpowiedzieć na powyższego posta?
Oprócz tego - jaka długość sztangi byłaby odpowiednia? No i czy jest w ogóle sens inwestować w sztangę + trochę obciążenia nie mając ławeczki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4212
I co, wyciskanie będziesz robił na kanapie, a do przysiadów sztangę na plecy zarzucą Ci rodzice?
Marbo będzie okej. A ile uchwytów itd to już wg Twoich preferencji. Ty wiesz co będziesz na nim robił.

"Per aspera ad astra"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 497
Pisałeś, że od wakacji/po wakacjach będziesz chodził na normalną siłownię więc nie ma sensu inwestować w gryf i obciążenie. Kup ten drążek i rób trening domatora.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego treningu

Następny temat

Pomożecie ?, plan treningowy

BF