SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek co i jak

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 517

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 41
Witam.
Mam już prawie 19 lat, 194 wzrostu 78 kilo samej wagi (bez ciuchów itp). Od półtorej tygodnia zacząłem ćwiczyć, ponieważ postanowiłem ze sobą coś zrobić. Chciałbym zaznaczyć na początku, że jestem chyba ektomorfikiem i przez 10 lat grałem w piłkę (bieganie, aeroby). Od pół roku już nie gram i chciałbym zrobić masę i zwiększyć mięśnie. Ostatnio kupiłem dwa hantle każdy 10 kilo, jednak na razie ćwiczę z obciążeniem pięć kilo na hantel.
Od poniedziałku 03.02.2014 ćwiczę tym programem, tzn. wykonuje ćwiczenia zawarte w tym artykule http://www.menshealth.pl/fitness/Kompletny-trening-z-hantlami,3679,1 dzisiaj miałem już ogólnie piąty "trening". Wszystkie ćwiczenia robię z obciążeniem 5 kilo na rękę, oprócz grzbietów, brzuszków. Do tego co jest na tej stronie dołożyłem jeszcze przedramię - oba hantle w rękach i wypuszczanie i podciąganie hantli. Wszystkie ćwiczenia łącznie z rozgrzewką pięciominutową zajmują mi około 40 minut, nie za mało? Zastanawiam się czy nie dołożyć jeszcze do tego pompek i ćwiczenie na triceps, tak jakby pompki tylko odwrócone na krześle nogi, ręce na łóżku i opuszczanie się i podciąganie. Nie będzie za dużo jak na początek i mógłbym dołożyć takie ćwiczenia? Chciałbym również zaznaczyć, że nie jestem taki zielony do końca w ruchu fizycznym. Trenowałem czasami brzuch, ciągle robiliśmy coś na treningach trzy razy w tygodniu przez 10 lat, więc do wysiłku fizycznego jestem przygotowany - tak uważam.
Wiem, że jest do tego potrzebna odpowiednia dieta, około 4000 tysiące kalorii na dzień, dziewczyna układa mi dietę, więc będę miał ją za dzień, góra dwa :)
Co jeszcze powinienem wiedzieć ? Jakieś uwagi, pytania, porady? Prosiłbym bardzo o odzew.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
W tym planie nie ma praktycznie nic na plecy.
Czytaj:
https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html 

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 41
Ale ogólnie jak oceniacie mój plan, moje przygotowanie do tego i ogólnie ćwiczenia jakie wykonuje. Czy dobrze to robię, co to da itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening brzucha bez brzuszków

Następny temat

Hantle 10 kg

WHEY premium