SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek - brzuch + bicep,triceps

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25
Witam, a więc postanowiłem "wziąć" się w garść i zacząć ćwiczyć, wraz z tym wydarzeniem chciałbym się was poradzić właściwie w każdej kwestii ale to później.

Wiek : 17 lat.
Masa : 74 kg.
Wzrost : 181 cm.

Więc tak, wcześniej ćwiczyłem nie dużo a powiedziałbym że nawet bardzo mało choć był czas w którym postanowiłem zrobić A6W lecz przy 16 dniu niestety się zniechęciłem może głównie dlatego że wielu mówiło że owe ćwiczenie "psuje" kręgosłup, choć sam nie wiem czy to prawda, może stało się tak po prostu z zniechęcenia.

Chciałbym się od was dowiedzieć od czego zacząć ?
Czytałem trochę i z tego co przyswoiłem to w ćwiczeniu jest ważna dieta, patrzyłem na liczne kalkulatory na tej stronie, co do "tworzenia" posiłków oraz obliczania ich ilość tłuszczu, białka itp. lecz nie mam zbyt wielu kreatywnych a zarazem dobrych pomysłów, jak zbudować odpowiednie posiłki oraz ile ich powinno być.

Sprzęt jakim dysponuje jest ubogi ponieważ w domu są zaledwie dwie hantelki + 12kg, wiem że to mało lecz na aktualną chwilę brak funduszy na poważniejszy sprzęt poza tym nie wiem czy jest w sumie wymagany na mój aktualny "stan". Sąsiad za to nieco więcej sprzętu, gdzieś 100kg obciążenia, ławeczka, sztanga, hantelki dwie pary, worek do boksowania + urządzenie hmmm jakby to powiedzieć do robienia pleców ? Naprawdę nie wiem jak je nazwać choć spróbuje opisać :
Ćwiczyłem na tym siedząc lub stojąc, jest tak jakby sama sztanga przywiązana metalową linką do ciężarów(sąsiad powiedział że wtedy ciężary są mniej cięższe ponieważ jest to swego rodzaju hmm jakaś tam dźwignia lub coś w tym stylu). Tak więc 4-5 na tydzień mógłbym do niego chodzić.

Dodaję dwa zdjęcia z aktualnym stanem brzucha oraz "bicepsa", tak dla informacji jak to wygląda na tą chwile.




Chciałbym dowiedzieć się:
1. Od jakich ćwiczeń zacząć ?(Póki co interesuje mnie cała ręka(biceps itp., brzuch)
2. Jak jeść, co jeść, ile razy ?(Najlepiej przykładowe dania)
3. Czy powinienem zrzucić trochę kg czy może przybrać ?

Jeżeli odpowiedzi na moje pytania znalazły się w innym temacie to z góry przepraszam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 355 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2933
Cwiczy sie CALE cialo HARMONIJNIE, a nie brzuch,biceps,triceps!
1. cwiczenia dobierz sobie indywidualnie wsyzstko jest na tym forum
2. i frytki do tego? Jedz 6 posilkow dziennie, zdrowo, nie jedz slodyczy i rzeczy tym podobnych,
3. wez sie za masowanie, gdy sie postarasz bedzie dobrze do lata.

"Ból jest najlepszym nauczycielem. Tylko nikt nie chcę być jego uczniem."

"Brak sposobu jest sposobem."

"Jeśli tracisz pieniądze, nic nie tracisz. Jeśli tracisz zdrowie, coś tracisz. Jeśli tracisz spokój, tracisz wszystko."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Ćwicz całe ciało
2. https://www.sfd.pl/[ART]Przygotowanie_do_budowy_masy_mięśniowej__inetheend-t970208.html - poczytaj zarówno masz tam o treningu i i odżywianiu
3. ja bym na Twoim miejscu masował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25
Racja, wyglądało by to później idiotycznie gdybym ćwiczył tak jakby 2 części.
Co do posiłków to pytam po prostu co wy jadacie, ja nie mam pomysłów co będzie dla mnie odpowiednie.
Jedyne co wiem co musiałbym zrobić to na pewno odstawić słodycze, kole itp.

Zmieniony przez - Czarny96 w dniu 2013-10-07 15:48:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
na śniadanko płatki owsiane + ewentualnie jajka, na drugie sniadanie (w szkole np.) najlepiej pierś z kurczaka i ryż/chleb razowy, na obiad pierś z kurczaka/ryby + ryż/kasza/ziemniaki, na kolacje to np twaróg itp

Zmieniony przez - SergioMartinez w dniu 2013-10-07 17:14:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25
Dzięki wielkie, możecie mi powiedzieć jeszcze czy preferujecie jeść banana/banany po treningu ? Na wielu stronach widziałem właśnie że dość częstym jadanym owocem jest banan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja jadam zawsze 1-2 bananki po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25
Jeszcze takie pytanko, co do jakichś odżywek itp. czy na mój wiek opłaca się to kupować ? Czy powinienem w coś zainwestować ?

Póki co mam taki produkt:
https://sklep.sfd.pl/Trec_Joint_Therapy_Plus-opis598.html
Od ojca :)

Zmieniony przez - Czarny96 w dniu 2013-10-07 18:15:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie trzeba w nic inwestować na starcie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co robić? redukcja masa?

Następny temat

dobra rozpiska?

WHEY premium