SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pochylone plecy, garbienie się. - pas barkowy prostujący, "Pajączek".

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6
Nie wiem czy dobra kategoria.

Mam pewien problem, taki iż często się garbię, mam bardzo bardzo pochyloną klatkę piersiową, do przodu. Często o tym zapominam, bo siedzę przed kompem i dopiero po gdzieś godzinę przypominam sobie że się garbię. I takie pytanie czy pas barkowy prostujący mi w tym pomoże, używał to ktoś? Tam pisze że trzeba najpierw skonsultować się z lekarzem w tej sprawie, pytaliście się o to u lekarza?
Drugie pytanie do tyczy tzw. pajączka na plecy, który wymusza prawidłową postawę, czy jest to skuteczne, pomaga komuś?

Prosiłbym o nie pisanie odpowiedzi w stylu wybranie się do lekarza, który będzie kazał chodzić na ćwiczenia korekcyjne, bo powiem tak: chodziłem przez 6 lat na basen i ćwiczenia, 2 razy w tygodniu po pół godziny każdego, bo mi lekarz kazał i powiem jedno nic nie dało.

Jedynie co mi to dało, to nauczyłem się pływać . Mam 20 lat.

http://www.kami.med.pl/index.php?p340,pas-barkowy-prostujacy

Zmieniony przez - Krzychu556 w dniu 2011-08-26 17:34:55



Zmieniony przez - Krzychu556 w dniu 2011-08-26 17:39:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
kup sobie ten pas barkowy - duzo lepiej działa niz rozne pajączki

albo kij pod pachy i lataj codziennie po domu - tez miałem kiedys taki problem - ale juz mi minęło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 746 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7980
pokaz fote mam taki pas ale nie bardzo zeby cos pomagalo jedynie tylko tyle ze jak robilem barki juz nie cw narazie na silowni to ze mialem dobra pompe w barach tzn jak mam pochylona klate to i bary do przodu przynajmniej ja tak mam i fest trudnosci aby zbudowac barki i to jak zakladałem przed cw jak robilem barki to czulem ze sa napompowane i nie sa do przodu pochylone najlepeiej pokaz fote jak stoisz luzem bokiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6
kij pod pachy, to nic nie daje, bo dalej się garbię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 746 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7980
pokaz fote jakos nie wierze ze plywales tytle czasu i nic nie dalo??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
Nie używałem żadnego z tych urządzeń, ale wydaje mi się, że pajączek sprawdził by się nieco lepiej, bo działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu sylwetka korygowana jest czynnie przez zainteresowanego a nie biernie przez pas.

Ale- generalnie zaleciłbym stosowanie odpowiednich ćwiczeń, dosyć izolowanych bo typowe i nie korygowane ćwiczenia z siłowni mogą być nieprecyzyjnie wykonywane a ruch może być "oszukiwany".

Z pływania na okrągłe plecki to w zasadzie kraul na plecach + ćw z deseczką.

O konkretne ćwiczenia mnie nie pytaj tylko idź do specjalisty.

Jeszcze coś- jeśli chcesz coś korygować ćwiczeniami to nie powinieneś dopuścić do tego, aby nieprawidłowa pozycja przy komputerze/biurku/telewizorze cały ten trud zniweczyła. Rozglądnij się za wiadomościami dotyczącymi ergonomii pracy przy komputerze.

Zmieniony przez - CannonBall w dniu 2011-08-27 22:06:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tabletki

Następny temat

Wyniki badań krwi u 21 latka

WHEY premium