SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pobieranie krwi

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2923

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
Witam!

Dziś oddawałem krew w pck ( pierwszy raz ). Miałem jednak pecha i zasłabłem podczas pobierania Po drugie piekło mnie miejsce tam gdzie miałem włożoną igłe podczas pobierania. Czy to igła mogła kuć mnie od środka w żyłe czy tak jest zawsze?

Za dwa miesiace ide jeszcze raz bo nie daje za wygraną. Mam pytanie jeszcze co do ilości oddanej krwi. Czy jesli właśnie teraz oddałem 100ml przyda się to komuś czy raczej pójdzie dla studentów żeby się nia pobawili? Grupę mam 0 Rh+. Niechciałbym, żebym się nacierpiał na marne

Zmieniony przez - Kogaion w dniu 2007-01-04 14:13:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Szlachetny czyn...

...ilość zależy od zaawansowania krwiodawcy - poczekaj za jakiś czas pociągną Ci nawet do 0,5 litra

Co do bólu choć zazwyczaj pieczenia, zdarza się i przy zwykłym pobieraniu krwi, ale według Mnie nie jest to jakoś specjalnie deprymujące!

Krew raczej pójdzie dla potrzebujących, prawie w każdej stacji brakuje krwi - więc tak powinno się stać!

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
czy raczej pójdzie dla studentów żeby się nia pobawili





Zmieniony przez - danutha w dniu 2007-01-04 17:26:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
masz soga, dzieki takim ludziom jak Ty mogę tu siedziec

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
miło mi słyszeć takie rzeczy

Więc pieczenie jest typowe i trzeba przecierpieć?

Zobacze następnym razem. MOże mi się uda więcej dać - trzymajcie kciuki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 158
Niestety musze Cie zasmucic - krew pojdzie do 'kosza'. Zeby krew nadawala sie do dania potrzebujacym trzeba oddac 450ml. I to nie ma roznicy, czy oddajesz pierwszy czy setny raz - kazdy musi oddac 450ml.

Wiem bo kiedys mojej kuzynce zle wybili igle i po kilku minutach przestala krew leciec, a bylo tak z pol worka i pielegniarka powiedziala, ze jak nie ma calego to na nic sie to im nie przyda. Wydaje mi sie ze dlatego musi byc caly worek, bo w gruncie rzeczy 450ml krwi to nie jest duzo i podczas operacji nie bede non stop podlaczac nowych workow, bo w jednym jest 100ml, w drugim 300ml. a w innym 450ml. No i oczywiscie wprowadzalo by to dotakowy balagan, bo trzeba by sprawdzac ile jest krwi w danym worku, a tak wiadomo, ze w kazdym jest 450ml.

Na pocieszenie powiem Ci, ze ja poszedlem na Wampiriade i wymieklem juz przy pobieraniu probki krwi :F No ale przynajmneij checi sie licza :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaja kupne a te od ''''babci'''' :-)

Następny temat

Złe samopoczucie

WHEY premium