SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po redukcji. Przemyślenia i rady (?)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11345

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 87 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4233
Witam

https://www.sfd.pl/Po_3_miesięcznej_redukcji_-_przed_i_po.-t337591.html


Właśnie zakończyłem 3 miesięczną redukcje. Jak temat sugeruje chcę się podzielić z Wami swoimi przemyśleniami i dać parę wskazówek dla początkujących. Początkujący niech się uczą na cudzych błędach i zobaczą, że teoria to jedno a życie to drugie. Zaś zaawansowanych zapraszam do dyskusji!

1. Przede wszystkim silna wola i dokładność. Mam tutaj na myśli trzymanie się swojej diety, przestrzeganie założeń redukcyjnych. Ja przez 3 miesiące złamałem tylko raz swoje założenia dietetyczne (nie licząc modernizacji diety) - podczas świąt wielkanocnychJ. Pod pojęciem dokładność rozumiem ważenie każdego pożywienia (poza warzywami). Wagę kuchenną kupiłem jakiś tydzień przed redukcją i od tego momentu mogę powiedzieć, że odżywiam się prawidłowo. Różnica między jedzeniem „na oko" a jedzeniem z waga jest ogromna i bez wagi nie ma co robić redukcji bo w jeden dzień inaczej wygląda 100g sera żółtego niż dzień poźniej;).

2. Dam teraz tutaj moją ostateczną dietę do której doszedłem po wieeeeelu eksperymentach, próbach i błędach. Uważam nieskromnie, że jest niemal doskonałaJ. Irytowało mnie zawsze na tym forum, że ciężko znaleźć przykładowe diety. Oto ona:

Posiłek 1:

- 40g (32g białka) odżywki serwatkowej (wybrałem Dynamitze Elit - ok. cena, do tego witaminki Olimpa w sklepie SFD, białko najwyższej jakość (światowa czołówka), dobre smaki i rozpuszczalność i troche BCAA). Aha oczywiście odżywka na wodzie (w ogóle mleka nie pije)
- 3 marchewki - na początku ważyłem, ale to akurat nie ma sensuJ. Oczywiście marchew surowa nie gotowana
- godzinkę po marchwi i białku - 20g orzechów włoskich (może to moje fanaberie, ale boje się że tłuszcze z orzechów spowolnią wchłanianie białka więc nie łącze odżywki z orzechamiJ

Posiłek 2:
- 150 - 180g piersi z kurczaka bez skóry. Oczywiście smażone na oleju w spreju beztłuszczowym (wiecie o co chodziJ )
- 1 duży ogórek - tutaj jest mi trochę wstyd, za tego ogórka bo jest to dosyć bezwartościowe warzywo które wypłukuje witaminy z organizmu. Jak wrócę to pomyśle czym go zastąpić


Posiłek 3:

- 100g sera żółtego Gouda - dużo zdrowego tłuszczyku, białeczko, sód i w ogóle pychotaJ
- 1-2 pomidory

Posiłek 4:
- 160g wędzonej Makreli
- 2 pomidory


Posiłek 5:
- 150 - 180g piersi z kurczaka bez skóry
- 1 duży ogórek

Posiłek 6:

- 40g (ok. 32g białka) odżywki Kazeinowej. Tutaj wybrałem Treck night forumula. Wymieszane białko serwatkowe, jajeczne, kazeinowe + Glutamina i witamity tak aby wchłaniało się przez 7h.

Dietę układałem wg 10 wskazówek żywieniowych które zamieszczał tu Qazar. Pomagał mi ją ułożyć Ellis (za co baaaaaaaaaardzo dziekuje!). Dieta poczatkowa gdy ważyłem 91 kg miała 2400 kal i w sumie była zupełnie inna a teraźniejsza (gdy waże 77kg) ma ok. 1500 kal i praktycznie zero WW. Oczywiście to jest dieta na dzień bez siłowni w dzień treningowy do posiłku pierwszego dochodzi 50g carbo. Po siłowni od razu 30g odżywki Elit + 50g carba oraz do posiłku 2 dochodzi 100g ryżu brązowego.

Przed redukcja i po robiłem sobie badania. Krótko mówiąc jestem super zdrowy i moja dieta którą mam jest na pewno ok. dla zdrowia.

Co do 10 wskazówek żywieniowych to jest wszystko ok. poza warzywami włóknistymi (nawet wikipedia nie wie co to są warzywa włókniste - whatever J. W każdym razie zamiast się katować niejadalnymi syfami pokroju - szpinak, sałata, brokuły - polecam zamienić to na smaczne warzywa bo różnicy w spalaniu tłuszczu na 100% nie zauważycie a przynajmniej będziecie jeść nadal zdrowo a i jeszcze smacznie (marchew, pomidor, fasolka szparagowa).


3. Suplementy redukcyjne (spalacze). Ponoć spalacze to 10% sukcesu... BZDURA. Spalacze to na moje oko z 30 - 40%. Nie róbcie tego błędu co ja, że z 3 miesięcznej redukcji tylko przez 2 miesiące byłem na spalaczach. Nie wiem czemu sobie ubzdurałem, że spalacze włączę pod koniec redukcji. Anyway - ja korzystałem z TSE + Tussi (tydzień 15g efedryny, następny tydzień 30g efedryny i skończyłem na 60g). To co TSE + Tussi robi z człowiekiem nie sposób opisaćJ. Powiem tak, przez ok. 2 tygodnie robiłem HIIT (zrobiłem z 5 treningów HIIT w tym czasie) i jest to NICZYM przy jednej tabletce tussi + 2 tabsach TSE. Jeżeli nie możecie brać efedryny to kupcie Scorch albo Animal Cuts. Ja co prawda tego nie brałem, ale ponoć super są to sprzęty i na pewno będzie dużo lepsze niż nic.

4. Aeroby + HIIT i inne sposoby na marnowanie czasu i spalenie mięśnia. Ok. to będzie mocneJ. Ja przez 3 miesiące redukcji spadłem na wadze z 91kg do 77kg. Tłuszczu z ok. 25% BF do ok. 14% BF? (nie wiem byłbym wam wdzięczny gdyby ktoś mógł na oko ocenić jaki mam poziom teraz). Przez ten czas przez mniej niż 2 tygodnie robiłem HIIT i poza tym, że sobie mało nóg nie połamałem to nie zauważyłem niemal żadnej różnicy na spalaniu tłuszczu. Więc wszystko co osiągnąłem zrobiłem na diecie + suple + trening siłowy. Tak jak radził TykaJ. W ogóle pozdrawiam tego Pana bo bardzo mi się podobało co on pisze o redukcji i dawał linki do badań itp. Krótko mówiąc Tyka dawał linki do wyników badań z których wynikało, że aeroby na czczo to idealny sposób by spalić poza tłuszczem, nie mało mięśnia. Ja nie podejmę ryzyka a Wy? W ogóle aeroby są smiesznym sposobem na spalenie tłuszczu (bardzo mało kalorii się spala a wysiłek i przede wszystkim czas jaki na to trzeba poświęcić jest nie mały. Tyka zachęcał do robienia HIITa jako o wiele lepszy sposób na przyśpieszenie spalania tłuszczu od aerobów, ale ja nie robiłem ani tego ani tego. Powiem tak - jeszcze bym pociągną redukcje z miesiąc i bym doszedł może nawet do 10% BF, ale niestety 19 czerwca jadę na 4 miesiące do pracy do USA więc nie mogę. Jednak na pewno można spalić masę tłuszczu bez biegania, skakania i pedałowania - tego jestem pewny. Gdyby ewentualnie spowolnił by mi się metabolizm to i tak bym nie biegał tylko: a) zaczął rzuć gumę (https://www.sfd.pl/35_rad_dla_odchudzających_się_:-_-t62773.html - punkt 3;). B) zwiększył ilość efedryny do 90mg J. Więc ja mówię Aerobom i HIITowi papa bo nie są mi potrzebneJ





Ok. na ten czas to wszystkoJ.
Zapraszam znających się na rzeczy do dyskusjiJ

Aha jeszcze raz gorąco pozdrawiam i dziękuję Ellisowi który mi bardzo pomógł

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 120 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3237
Na początku gratulacje za efekty redukcji, niemniej w żadnym wypadku nie zgadzam się z Tobą że aeroby, interwały, hiit są niepotrzebne na redukcji, mnie udało się w ciągu 4mcy spalić 42kg; przy każdym treningu dokładnie obserwowałem swoje ciało, zawsze się ważyłem i chociażby jeśli o spadek samej masy to po treningu siłowym leciało 300g i zaraz po treningu leciały interwały przy których standardem była utrata 700g, co oczywiście nie miało nic wspólnego z rzeczywistym spalaniem tłuszczu, ale połączenie tych dwóch treningów, odpowiednia dieta i spalacze doprowadziło do piorunujących efektów, również stosowałem dietę ketogeniczną, tak jak i Ty to robisz, najlepsza forma palenia tłuszczu i zabezpieczenia mięśni ciałami ketonowymi co stawia CI otwartą furtkę do interwałów. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1745
A trening jaki był??

-Ja aktualnie robie trening ACT BY MICHAIL FORMA NA LATO 2006 GRUPA 1
-Suplementacja 2x2 dziennie
-Dieta (pomagała mi układać 6roove)
-HIIt


Cele:
Zamierzam do 20 sierpnia spalić okolo 6kg na tej wadze i pozdbyć się fatu, narazie przez 4 tyg około 1kg schudlem, a w pasie okolo 2cm... Nnie wiem co może być co prawda ostatanio olalem diete przez 2 dni bo wyjechalem do babci ale tak trzymałem ją chodziłem na trening i regularnie HIIT.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 87 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4233
Trening wg rad Tyki (chociaz troche pod siebie zmodyfikowalem)

3x tydzien. Wygladalo to tak:

1. Barki + Nogi 2 super serie, tak zeby sie zmeczyc i zeby nie moc podniesc wiecej niz 10 razy, wiec ciezary w miare duze (tak sie stosowalem do kazdego cwiczenia)
2. Barki + Nogi 2 super serie, to samo co wyzej

Czyli np wznosy bokiem hantlami + przysiady i tak 2 serie do 10 powtorzen. Potem nastepne cwiczenie np Sztanga za karku + wykroki znowu 2 serie (super) max do 10 powtorzen.

3. Bic + Tric - znowu 2 super serie do max 10 powtorzen
4. Klata + Plecy - tak jak wyzej
5. Klata + Plecy - to samo

Aha a trenin zaczynalem od ABS2 (jestem aktualnie na poziomie 4 i ani mysle wchodzic wyzej:).

Aha odradzam wszystkim a6w.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I to wszystko co tam napisałeś to robiłeś na jednym treningu tak ?
A tak w ogóle mówisz , że aerobami na czczo i hiitem można popalić mięśnie ale chyba , 30 minut biegu z wieczora nie zaszkodzi mi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 87 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4233
Tak wszystko na jednym treningu

To jest raptem 5 cwiczen po 2 serie. Schodzi mniej niz godzina.

HIITa nie robilem bo strach to laczyc z Efedryna, zreszta i tak jest nie potrzebny IMO.

Zas aeroby to ja jestem totalnie na nie jezeli traktujesz je jako walka z tluszczem. Jezeli lubisz biegac to biegaj, dla zdrowia, wydolnosci itp ale jezeli chcesz spalic tluszcz w ten sposob... to lepiej kup sobie gume do zucia ;D.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29005
myślę że pieprzysz głupoty albo masz poprostu dobry metabolizm i 'zdolność' do rzeźby. to że użyłeś diety poprostu ją ujawniło.

sam polecam aeroby rano (od czego są antykataboliki) ja biore efedryne, klepie dobrze a spadków raczej nie zauważam ? poprostu więcej białka w diecie i będzie dobrze

wieczorem po treningu siłowym to jest dopiero masakra robić aero, jak dla mnie nie wykonalne albo b. meczace. no a przed silowym aeroby to slaby pomysl.

zreszta co wedlug ciebie znaczy widoczna poprawa w spalaniu tluszczu ?
zrobiles dwa razy aeroby i spodziewasz sie cudu ;) ? ja chociażby robiąc aeroby czuje że organizm przetwarza szybciej.

jak widzisz punkty widzenia sa różne ;)
1

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 87 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4233
>myślę że pieprzysz głupoty albo masz poprostu dobry metabolizm i >'zdolność' do rzeźby. to że użyłeś diety poprostu ją ujawniło.


Bez przesady, cale zycie bylem tlusty, w dziecinstwie bylem gruby. Az do teraz, wreszcie cos z tym zrobilem. Jestem endomorfikiem.


>zreszta co wedlug ciebie znaczy widoczna poprawa w spalaniu tluszczu ?
>zrobiles dwa razy aeroby i spodziewasz sie cudu ;) ? ja chociażby robiąc >aeroby czuje że organizm przetwarza szybciej.

Wiesz nie chce mi sie szukac. W kazdym razie czytalem tytaj na forum, ze godzina aerobow w 60% max tętna (czy jak tam sie biega ;) to strata ok 200kal czy jakos tak. Godzina! Organizm ma to totalnie gdzies, czy ujemny bilans kaloryczny uzyskuje sie poprzez obcinanie kalori z diety, czy przez dodanie spalacza, czy przez aeroby czy ewentualnie HIIT. Liczy sie tylko matematyka, jezeli organizm spala wiecej niz pochlania to zaczyna sie redukowac. Mozna ujemny bilans uzyskac na wiele sposobow. Ja napewno nie bede sie bawil w aeroby - to jest tylko jedna z opcji, ktora mi nie odpowiada. Wole zjesc mniej i nie nudzic sie biegajac, niz zjesc wiecej i pozniej biegac.

>jak widzisz punkty widzenia sa różne ;)

Bardzo dobrze!:)
Dziekuje, za Twoje uwagi. Bardzo chcialbym tutaj jakas dyskuje zobaczyc:)
Kazda opinia sie liczy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29005
hmm wsumie to logiczne

ale nie wziąłeś pod uwagę jednej b. istotnej rzeczy
to właśnie tłuszcz spala się od osiągnięcia tej termogenezy
(spalaczami i aerobami) i osiągnieciem pewnego tętna
utrzymaniem go na przestrzeni czasu..

jednak musze ci podziekowac - zwrociles mi uwage na szczegoly
te 200-300 kcal w tą czy w tą, ma duże znaczenie! teraz sobie o tym 'odświeżyłem'

wiesz tez watpie zeby ludzie typu kulturysci itd. marnowali od tak czas na głupie aeroby, pozatym bieganie to samo zdrowie więc i tak i tak warto

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2969 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26817
kurcze bez aerobów i HIIT takie efekty , aż sie nie chce wierzyć , no ale cóż... DIETA WAŻNA SPRAWA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 87 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4233
>ale nie wziąłeś pod uwagę jednej b. istotnej rzeczy
>to właśnie tłuszcz spala się od osiągnięcia tej termogenezy
>(spalaczami i aerobami) i osiągnieciem pewnego tętna
>utrzymaniem go na przestrzeni czasu..

Nie koniecznie
Moim zdaniem wyglada to tak. Jezeli jest mniej kalori dostarczanych niz spalanych to zaczyna sie redukcja. Teraz to co bedzie sie redukowac (mieso czy tluszcz) zalezy od nas. Po to wlasnie silownia w okresie redukcji jest, aby dac delikatnie do zrozumienia organizmowi ze to nie miesien ma byc redukowany. Silownia zreszta dziala tak samo jak HIIT ale ja tratkowalem treningi tylko jako jedyny dobry sposob na zachowanie miesnia.Oczywiscie dieta wysokobialkowa rowniez daje mowi organizmowi ze to tluszcz chcemy spalic

>jednak musze ci podziekowac - zwrociles mi uwage na szczegoly
>te 200-300 kcal w tą czy w tą, ma duże znaczenie! teraz sobie o tym >'odświeżyłem'

Nie zapomian o tym, ze badania wykazuja, ze nasz organizm bardzo szybko sie przyzwyczaja do treningow aerobowych i jezeli np na poczatku w godzine spalalismy 200 kal to po miesiacu moze sie okazac ze w 1,5 h spalamy juz tylko 150. Dlatego wlasnie duzo ludzi opierajacych swoja redukcje na aerobach po pewnym czasie dostrzegaja spowolnienie efektow, a ja zas na odwrot. Na mnie reducja dzialala najlepiej pod koniec, im dluzej bralem Efedryne tym mniej ja odczuwalem (pobudzenie, bezsennosc itp) a tym wiekszy jej wplyw zauwazalem na spalanie tluszczu. Zreszta zwroc uwage jak drogie sa aeroby. Mam diete 1500kal, dziala ok. Teraz zalozmy ze dokladam aeroby wiec wtedy bylo by tak jakbym jadl 1300 kal a to juz za malo i napewno na tym miesnien ucierpi. Dokladam wiec 200kal - to kosztuje:). Sam mowiles ("od czego są antykataboliki") sa potrzebne do aerobow. Znowu to kosztuje. Wiec nie lepiej poprostu kurde zjesc mniej o te 200 kal nie tracic czasu na bieganie i kasy na dodatkowe zarcie i antykataboliki? Dla mnie wybor jest oczywisty i wszystko co mowie opieram na praktyce:)

>kurcze bez aerobów i HIIT takie efekty , aż sie nie chce wierzyć , no ale >cóż... DIETA WAŻNA SPRAWA

Raz ze dieta jest mega wazna:) a dwa... Pamietacie taka postac jak "Saib". On tez na poczatku robil aeroby od razu po silowni 30 min na rowerku. Po pewnym czasie przestal je robic i jak sam twierdzi nie zauwazyl zadnej roznicy aby wolniej spalal tluszcz czy cos. A ze Saib sie pieknie wyrzezbil nie podlega dyskusji. Naprawde wydaje mi sie ze niektorzy do aerobow podchodza sentymentalnie ;)


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29005
dobra
to wcale nie wydaje sie takie głupie

moze wypowie sie ktos jeszcze ?

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na wakacje

Następny temat

Dietka do Sprawdzenia z Magnum

WHEY premium