SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po jakim czasie organizm się przyzwyczaja?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6852

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 554
Po jakim czasie organizm się przyzwuczaja do stałej podaży kcal? Czy jest to zawsze indywidualna sprawa?
Po kilku latach nierozsądnych diet głodówkowych(<1000kcal) mam rozwalony metabolizm.
Od kilku tygodni stopniowo dodaje kalorie.Ok 100kcal na tydzien. Obecnie jestem na 1500kcal.
Bazuje tylko na "czystym jedzeniu".
Zmieniłam rozkład makro T 30%, W 30%, B 40%.
Niestety wymiary ciągle idą w górę.Nie warzę się, sprawdzam po ubraniach.
Moim planem było dojście do pułapu ok 1700-1800 kcal i po tym przeprowadzenie redukcji, ale na dany moment nie wiem,czy
waga/wymiary będa ciągle szły w góre? Tak po ptostu musi być?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
musisz przejść przez ten początkowy etap, nawet jeśli wpadnie ci te kilka cm czy kg. w przeciwnym razie będziesz skazana na głodowanie do końca zycia. ponadto istotny jest dobór produktów. sam rozkład makro i kcal to nie wszystko. wrzuc dzień, dwa z diety- zobaczymy jak to wygląda. kolejna sprawa- co i jak trenujesz?

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 554
Dodaję zrzut diety.Wygląda codziennie podobnie. Przez ostatni tydzien jest 1450-1520 kcal.
Nie wiem, czy makro nie rozłozylam zle ze względu na tłuszcze?
Każdy pisze/mówi co innego odnosnie tego rokzladu.

Wiem jest za mało warzyw, ale z tego względu, ze mi jest juz ciezko jesc te 1500 kcal.Jak dodawałam do obiadu np. brokuły to po obiedzie no nocy nic nie dawałam jesc. Tak bylam PRZEjedzona.

Co do ćwiczen aktualnie HIIT na biezni 3 razy na tydzien po 15 min. Minuta predkosc 3 km/h, 30 sekund 18km/h

Przez ostatnie 2 tygodnie nie ćwiczę siłowo, bo mam zerwane sciegno w nadgarsku.Może za tydzien. dwa wróce do siłowych.
Żeby nie robić zastoju zaczełam robić te treningi HIIT, bo ogolnie nie przepadałam za żadnym treningiem cardio/aero.

Trening siłowy wyglądał tak:

Trening A
Rozgrzewka
Przysiady 3 serie 10 powtórzen
Wyskoki na skrzynie 3 serie 15 powtórzen
Wykroki z obciązeniem
Zarzut sztangi na klatkę + wyciskanie nad głowę
Cwiczenia na brzuch

Trening B
Rozgrzewka
Sciaganie drązka do karku 4sx10
Wiosłowanie na maszynie 4sx10
Wyciskanie hantli nad głowę 4sx10
Uginanie ramion z hantlami 3sx10
Uginanie sztanki do czoła leżąc 3sx10
Cwiczenia na brzuch




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Jeżeli waga zacznie rosnąć i zauważysz przyrost w postaci tkanki tłuszczowej czy też wody podskórnej w dużej mierze to znaczy że najprawdopodobniej jesteś na dodatnim bilansie. Podczas gdy dodajesz kalorii i jesteś ciągle na ujemnym bilansie rzadko waga rośnie, często nawet spada. Wiadomo może być czasem większa z powodu większej ilości jedzenia czy mniejszej ilości pitej wody. Co do diety

1.Chleb tostowy wywal. Zamień na pełnowartościowy chleb razowy lub żytni. Możesz także dać np. Płatki owsiane, jaglane, żytnie itp.
2.To jeden posiłek ?Bo jak na kobietę to bez sensu aby na raz zjadać tyle białka. Do tego twaróg łączysz z mięsem ? Rozłóż to na 2 posiłki po 50g ryżu i 100g kury.
3.Twaróg z waflami, posiłek słaby. Lepiej dać tutaj pełnowartościowe mięso bądź jaja. Wafle mogą zostać. Tłuszcze dodaj
4. Wywalił bym przed snem wafle, przeniósł bym np. do 4 posiłku a tutaj zrobił posiłek Białkowo tłuszczowy. np.: tłuste mięso, jaja, tłuste sery, twarogi, ryby:makrela,śledź, łosoś itp.
Pozdrawiam

Jaka waga?



Zmieniony przez - MilkyLayne w dniu 2015-09-03 15:12:23
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 554
Mam wrażenie, że w ogole nie przeczytałeś mojego pierwszego posta..

Tak u normalnych ludzi, ktorzy albo się nigdy nie odchudzali albo odchudzali się z głową bycie na ujemnym bilansie kalorycznym powoduje chudnięcie.
Ja pare lat jestem na ciągłym deficycie, bo jechałam na max 1000 kcal i nigdy nie chudłam, a wrecz nawet tyłam.
A majac 163cm wzrostu i ponad 20 lat na pewno moje zapotrzebowanie nie wynosi mniej niz 1000 kcal.

Obiadu nie jadłam na raz, tylko na dwa. Tak po prostu tu wrzuciłam.
Waga aktualnie 55-56kg.


Zmieniony przez - ZARA90 w dniu 2015-09-03 18:11:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
"U normalnych ludzi" Dobrze to ujęłaś. Tak się składa że akurat nie ma się czym chwalić ale jestem osobą po anoreksji i wiem co to znaczy mieć zjechany metabolizm. Tyłem początkowo jedząc 900kcal bo po prostu nie jadłem wcześniej NIC. Naprawiając metabolizm z poziomu kalorii 800 dokładałem co tydzień po 100kcal. Waga zaczęła rosnąć na 2900:) JBiałka masz ponad 2g na kgmc. Tragedii nie ma ponieważ to redukcja to zwiększone spożycie białka jest tutaj wskazane(uczucie sytości,TEF) Spożywasz dużo nabiału, może być on powodem zaciągania wody podskórnej. Do rzeczy: SKORO masz zniszczony metabolizm WIELOLETNIM odchudzaniem i niską kaloryką, moim zdaniem powinnaś teraz się absolutnie nie przejmować sylwetką LECZ NAPRAWIĆ METABOLIZM do normalnego stanu. Wtedy zaczać kombinować. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 554
Może nie mamy co się do siebie porównywać.
Z tego co masz w profilu masz 18 lat, ja 7 lat więcej. Do tego jesteś facetem. Jednak ten metabolizm u kazdego jest inny.
Niestety też przechodziłam przez anoreksje jak mialam 17 lat i tez pamietam, że zaczełam tyc przy bardzo duzej podazy kalorii..
Niby nie ma co się przejmowac wyglądem tylko naprawiac metabolizm tylko chodzi o to, ze nie naprawiam go pierwszy raz, a konczy sie tak
ze cos nadal robie zle i w efekcie meczę się, a wygladam jeszcze gorzej i nie chodzi tutaj znowu o schodzenie z dieta to <1000kcal.

Na chwilę obecną sprawę widzę tak:

Na razie zostałabym na kaloryce 1500. Zmienie rozkład makro na W 40%(150g) B 30 %(113g) T 30%(50g)

w tym czasie wydłużę sesje HIIT na biezni.

Będe na tym jeszcze tydzien.Zobaczę co z wagą.

Później dodam kcal, nadal zwiekszjąc sesje HIIT(chociaz nie wyobrazam sobie biegania dłuzej jak chomik..)

Przy pułapie 1800 kcal zacznę ucinać kcal. Np 200 na tydzien i w ogole skonczę z HIIT. Jeżeli ręka pozwoli zostanie tylko treing siłowy.

Jeżeli waga nie będzie schodzić to dodam na redukcji HIIT n biezni.

Jeszcze przy okazji jedna sprawa. Ja ogolnie unikałam zawsze tłuszczy w diecie na rzecz białka ze wzgledu na to, ze te źródla tłuszczy, które są polecane w ogole nie zaspokajają głodu, a mają sporo kalorii.

Jakieś rozwiązanie na to? Bo teraz jakby nie patrzeć mam taki sam procent T i B w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Przy pułapie 1800 kcal zacznę ucinać kcal. Np 200 na tydzien i w ogole skonczę z HIIT. Jeżeli ręka pozwoli zostanie tylko treing siłowy.
I WŁAŚNIE TUTAJ MÓWISZ WAŻNĄ RZECZ nie możesz obcinac kalorii i odejmować tym samym aktywności.. bo robisz od razu kosmiczny -kalorii. Pamiętaj aby wejść na bilans ujemy, od bilansu na utrzymanie ALBO UCINAMY KALORII albo dodajemy cardio. Ja bym Ci radził nie dodawać kcal na razie tylko zmniejszać stopniowo czas cardio aż zejdziesz do zera i nie będziesz robić go w ogóle. Jak zlikwidujesz cardio a waga nadal będzie stała wtedy dodasz jeszcze powoli kcal. Tłuszcze są bardzo ważne, szczególnie u kobiet. Spożywaj tłuszcze ze źródeł: orzechy,masło orzechowe, tłuste ryby,jajka,tłuste mięso, awokado wtedy na pewno się najesz :) Tłuszczy nie możesz unikać odpowiadają one za wszelkie reakcje hormonalne w organizmie, do tego to w tłuszczach rozpuszczają się witaminy A,D,E,K.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NIEzmielone siemie lniane do posilków?

Następny temat

Masa od 8 do 18

WHEY premium