SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Połączenie siłowni z treningami MMA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 254
Cześć wszystkim.

Po wielu poszukiwaniach odpowiedniego treningu na siłowni, takiego by mi nie przeszkadzało z treningami MMA, doszedłem do wniosku że zapytam się was tutaj o pomoc i o to samo liczę, fajnie było by już coś zacząć ćwiczyć na siłce i nie odkładać tego z powodu braku planu.

Może od początku, lat mam 17, wzrostu 178, waga 65kg i trenuje MMA które mam 3 razy w tygodniu. Jest to wtorek, środa i piątek. Resztę dni chciałbym właśnie przeznaczyć na siłownie. Miałem tak, że jak już ćwiczyłem trochę to nie miałem zupełnie siły na nic. I tutaj pytanie moje, jak i co ćwiczyć na siłowni? Jakie ćwiczenia mniej więcej na dzień robić? Czy mieszać to że np. jeden dzień ogólnorozwojówka (tylko właśnie jakie ćwiczenia najlepsze?), a kolejny jakiś wytrzymałościowy czy w ogóle to bez sensu? no poprostu ja nie mam pomysłu co mogę robić. Małą siłownie mam w domu: posiadam ławeczkę, gryf prosty, 2x hantle i jest to całe moje zaopatrzenie, dlatego chciałbym też żeby te treningi opierały się na tych sprzętach. :) Naprawdę proszę was o pomoc, z góry dziękuje. )

Zmieniony przez - matiss171 w dniu 2013-03-29 18:03:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Nie ma sprawy :) W razie czego pisz na forum. Tu jest sporo gości, którzy mają dużą wiedzę i na pewno Ci pomogą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 427 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15789
Dodał bym trening w poniedziałek i sobote dając sobie czwartek i niedziele dniem wolnym od treningów. Poczytaj o treningach Crossfit, kompleksach sztangowych gdy zależy tobie bardziej wytrzymałości/ kondycji lub wybierz zwykły FBW na podstawowych ćwiczeniach przysiad, martwy ciąg, wyciskanie gdy zależy ci bardziej na sile.

Pomogłem? Nie chce SOGa pomóż im

www.dkms.pl/index.php?id=314 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 254
Zaraz wezmę się za czytanie. Nie powiedziałem najważniejszego, zależy mi na rzeźbie i na wytrzymałości te dwie rzeczy priorytetem. A jeśli robiłbym do tych treningów na koniec jakieś ćwiczenia na brzuch, myślałem tu nad A6W to by chyba też nie przeszkadzało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
A powiedz co jest dla Cb. ważniejsze?
Trenować mma i polepszać swoją siłe itd czy zwiększać siłe, wygląd ciała itd i dodatkowo umieć walczyć?

Zmieniony przez - IwaN48pl w dniu 2013-03-29 18:25:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 254
Chciałbym właśnie pracować nad wyglądem i trenować MMA. Jeśli chodzi o pytanie to z MMA nie zrezygnuje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
no to tak jak polecił kolega wyżej, siłownia będzie dobra w poniedziałek i sobotę przy czym pamiętam, że w SW ważna jest również kondycja. Jak u Ciebie to wygląda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 254
na kondycje nie narzekam, treningów nie odpuszczam. Nie wiem jak opisać, ale tak szczerze mówiąc jest ok, chociaż przy dłuższych sparingach zdarza mi się nie mieć siły, chciałbym to poprawić. Poniedziałek i sobota mi jak najbardziej pasuje, tylko co w tych dniach mam robić? Chciałbym dodać też ćwiczenia jakieś na brzuch i tak jak wspominałem robiłem A6W i efekty było widać i jakbym robił co 2dni np. to chyba tez nie był by jakiś zły pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
a6w jest beznadziejne, nie rób tego. Myślę, że dobry crossfit, fbw albo kompleks sztangowy mimo braku ćwiczeń stricte na brzuch spowoduje, że efekty będą.
Ja obecnie ćwiczę FBW od Traktora i dzień po treningu mam zakwasy na brzuchu. Dobra technika i będzie dobrze.
Dodatkowo na pewno na treningach coś tam na brzuch robicie ;)

/ No i pamiętaj, że brzuch to przed wszystkim dieta. Tak jak generalnie dieta to 70% sukcesu tak wg. mnie jeśli chodzi o brzuch stanowi to jeszcze większy %.

Zmieniony przez - IwaN48pl w dniu 2013-03-29 18:40:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 254
FBW wydaję się być dobrym treningiem, znalazłem sobie plan i troszkę go zmodyfikuje i postaram się tu wrzucić i powiesz czy jest ok Nad dietą też myślałem, czy wysokobiałkowa była by dobra?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Oblicz zapotrzebowanie i odpowiednio do tego dostosuje liczbę węgli, tłuszczy, białka. Ciężko powiedzieć jak Twój organizm woli, czy gdy jest więcej białka czy może węgli. Tutaj jest sporo artykułów, które Ci pomogą jakoś to ogarnąć :)
Co do treningu to jeśli jest to zestaw jakiś 'sprawdzony' przez innych to zapewne nie ma co zmieniać. Mi osobiście podobają się bardzo treningi crossfit mimo, że dotychczas nie miałem okazji tak ćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 254
A na mnie większe wrażenie zrobiło FBW :) Ogarnąć muszę właśnie tą dietę i po świętach się zacznie.

Te 2 zestawy, A w poniedziałek, B w sobotę i na zmianę będę robił, a w 2 tygodniu postaram się zmienić ćwiczenia na inne.

A

Nogi:Przysiady z sztangą na barkach 3s
Plecy:Wiosłowanie Sztangą w opadzie tułowia 3s
Klatka:Wyciskanie Sztangi ławka poziom 3s
Barki:Wyciskanie sztangi z klatki 3s
Triceps:Pompki odwrotne 2s
Biceps:Uginanie ramion z sztangą stojąc 2s

B

Nogi:Uginanie nóg leżąc na brzuchu 3s
Plecy:Martwy Ciąg 3s
Klatka:Rozpiętki na ławce poziomej 3s
Barki:Wyciskanie sztangi zza karku 3s
Triceps: Wyciskanie sztangielki obu rącz za głowy 2s
Biceps: Uginanie ramion na przemian chwyt "młotkowy" 2s

/zapotrzebowanie

Współczynnik BMR 1742.83
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3006.38
Węglowodany 55% 1653.51kcal = 413.38gram
Białko 15%% 450.96kcal = 112.74gram
Tluszcz 30% 901.91kcal = 100.21gram

Szczerze mówiąc? Te statystyki mało mi mówią : ))))

Zmieniony przez - matiss171 w dniu 2013-03-29 19:02:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy ocencie

Następny temat

Plan na masę i areoby/interwały

WHEY premium