SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plecki sie same nie zrobią

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 841
No więc,

zaczne od tego, ze na plecy wykonuje obecnie tylko 2 cwiczenia, a to z takiego powodu, ze mam z nimi problemy. Niedługo ide do lekarza sportowego ortopedy wiec pogadam z nim sobie co moge a co nie, jednak nie spodziewam się, ze bede mogl wykonywac ciezsze cwiczenia. Jak tak to super ale watpie.

Prosze nie pytac o szczegoly gdyz konsultowalem sie juz w tej sprawie w dziale zdrowie i obgadany zostal temat ktorego rezulatet jest nastepujący:

robie podciagania na drażku nachwytem

oraz wiosłowanie w oparciu o klatke piersiową.

Chcialbym wykonac trening HST ale dopuki nie skonsultuje sie z lekarzem co do przysiadów i mc to jadę sobie splitem. W pt czyli ostatni z 3 dni robie plecy, jednak smuci mnie fakt ze tylko te 2 cwiczenia sobie wykonuje i efektow z tego wielkich to nie będzie. Wiec teraz mam pytanie teraz mam pytanie szczegolnie do osob najabrdziej ogarnaijacych ten dział:

czy mogę te 2 cwiczenia robic we wszystkie 3 dni treningowe?? Trening FBW lub HST opiera sie na cwiczeniu 1-2 cwiczeniami danej parti co 48 godz mniej wiecej. Pomyslalem, ze skoro czestotliwosc cwieczen moich plecow jest tak niska to moglbym dolozyc sobie w kazdy dzien te dwa cwiczenia. CO O TYM SĄDZICIE?

Jezeli bylby to dobry pomysł aby plecki coś sie bardziej ruszył to:

Czy w piątek mogę dolozyc sobie dodatkowe cwiczenia np na klatke którą cwiczylem w poniedzialek? Chodzi o to zeby ten piątek nie byl taki malo owocy. Robiac Split mam średnia intensywnosc mysle ze od pon do pt klata jest calkiem zregenerowana i stoi bezczynnie 2-3 dni ;/ Wiec uznając ją za priorytet moznaby tak kombinowac? Co na to organizm?

Prosze o dorady :)




Zmieniony przez - tiomon w dniu 2010-11-28 08:59:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 841
odswiezam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 482 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1177
Jezeli robilbys FBW to moglbys wykonywac je 3x w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 841
Ale co to ma do rzeczy? Wiem na czym polega FBW :) Podciaganie na drążku niektorzy robia dla samej rozgrzewki ;p a wiosło w oparciu o klate nie przeszkadza mi w robieniu wyciskania na klate lub robieniu barków. CHodzi mi o to że wydolnościowo spokojnie daje rade, wiec czy dokładając sobie drążek na poczatku do rozgrzewki i wiosło po zrobioeniu barków albo klaty nie wpłynie ujemnie na te duze partie miesniowe typy :klata barki? Bo na biceps albo triceps to nie mam obawy :P I dokladam pytanie koncowe z 1 posta :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 841
Pomógłby mi ktos? :P wydaje mi sie, że pytania postawione nie są az tak oczywiste zeby nikomu nawet nie chcialo sie na to odpisac xddd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140
Osobiście, wydaje mi się, że można tak połączyc. Znam również osoby które na każdym treningu robią podciągania i nawet dobrze na tym wychodzą. Jeżeli tylko wystarczy Ci sił na zrobienie poprawnie splitu zaplanowanego na dany dzien oraz te 2 cwiczenia, to moze byc to alternatywą dla słabych pleców.

Jednak moj krótki staż na forum moze Cie nie przekonywac. Niech inni się wypowiedzą pozdr.

Trzeba się przyłożyć, w 100% oddać serce
Musisz być zdolny, ziom, do poświęceń
A wybije ta godzina kiedy spotkasz się z efektem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 841
Viren wypowiedziałbys sie?

Zmieniony przez - tiomon w dniu 2010-11-28 20:26:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
dla mnie bezsens
szybko wpadniesz w stagnację i nie zdobędziesz efektów


jakich ćwiczeń nie możesz wykonywać na te plecy i nogi?
jak z cwiczeniem barków w pozycji stojącej/siedzącej(zwłaszcza takiego ćwiczenia jak wyciskanie nd głowę)
jak z ćwiczeniami bicepsa i tricepsa w pozycji siedzącej/stojącej?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy do oceny - fbw 15/10/5

Następny temat

PROSZE O POPRAWKI I RADY SPECJALISTÓW

WHEY premium