SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningu dla osób początkujących - foty str. 12

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1358120

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3847
Nie bardzo rozumiem to rozciaganie

Punkt 1 brzmi:
Ad1
Aby wykonać to ćwiczenie stajemy tyłem do ściany, wyciągamy do tyłu wyprostowane ramiona i opieramy je wewnętrznymi stronami dłoni o ścianie na wysokości nieco powyżej pasa. Z tej pozycji wykonujemy płytkie przysiady.

Ten obrazek ktory przedstawiłes jako "Streching pkt 1" chyba cos innego przedstawia?

Jeszcze jedno pytanie:
"7)Uginanie przedramion z baniakami z wodą (m. dwugłowe ramion) 10-12 powtórzeń - średnie."

Można to zastapic wyciskaniem sztangielki?Bo nie bardzo wygodnie te baniaki "wyciskac"

Walka rozpoczęta...
Co nie zabije to wzmocni!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jutro wrzucę foty jak do średniego Będę miał trochę czasu.

Co do ćwiczeń z baniakami to jeśli masz sztangielki to oczywiście rób sztangielkami Butle z wodą są wskazane przy kompletnym braku ciężarków (lub floty na ciężarki)

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 525
Czyli to pogłębianie robimy na zmianę tak? Czyli pierw do tyłu, następnie do przodu? I tak po 15 razy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Tak.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6852
Krzysiek53
Opiywana przez Ciebie dolegliwosc, moze wskazywac na poglebienie lordozy ledzwiowej. Wynikac to moze 1)zlej techniki - w czasie wykonywania cwiczen nie wyginaj tego odcinka kregoslupa do przodu, trzymaj prosto plecy. 2) nadmiernej sile mm prostownikow przy niedostatecznej sile mm brzucha - wiecej uwagi poswiec mm brzucha, ktore sa naturalnym antagonistą mm prostownikow grzbietu. 3)tzw brzuszki wykonuj zawsze z nogami ugietymi w stawach biodrowych i podpartymi (spowoduje to, rozluznienie mm biodrowo ledzwiowego, ktory "lordyzuje" kregoslup ledzwiowy)

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
pierwszy post i pytanie co do pierwszego cwiczenia. Stosuje ten plan od 3 miesiecy, efekty sa motywacja tez.
A przechodzac do rzeczy:
robie teraz 35 powtorzen na serie trudniejszej wersji pierwszego cwiczenia. Moge je pominac i zastapic powiedzmy a6w robiana po tym trening?
Z gory dzieki za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 525
Rohan
Nie robię brzuszków tylko unoszenie zgiętych nóg wisząc na drążku. Wiem, co to lordoza i wiem czym może być spowodowana i nawet sam zauważyłem, że przy niektórych ćwiczeniach wyginałem odcinek lędźwiowy do przodu. Teraz staram się tego unikać, jeszcze po ćwiczeniach wiszę sobie na drążku tak 3 razy po jakieś 20 sekund i zauważyłem poprawe :) Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
mrtworo - możesz robic zupełnie inny plan na brzuch w wolne dni. To jedno ćwiczenie w obwodach potraktuj jako lekkie ćwiczenie wstępne/rozgrzewkowe przed całym obwodem lub jako chwilę wytchnienia przed cięższymi ćwiczeniami
A6W lub ABS w wolne dni, w dni treningowe brzuszki w obwodach lightowo.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Troche zmodyfiowałem, kierując się ABS II i ogólnie nabytą wiedzą. Co ty na to Mawashi?

1.Unoszenie zgiętych nóg wisząc na drążku 10 10 8 8
2.Spiecia mięśni brzucha leżąc 30 25 25 25
3.Wspięcia na palce na jednej nodze (z obciążeniem 6KG, lepiej to niż nic) 20 20 20 20
4.Przysiady (obciążenie jak wyżej 6KG) 30 30 25 25
5.Podciąganie na drążku podchwytem na szerokości barków 8 8 8 8
6.Pompki na 3 krZesłach z nogami na najwyższym stoliku 12 12 12 10
8.Arnoldki 20 20 20 15
9.Podnoszenie sztangielek bokiem w góre 15 15 14 13
10.Pompki bardzo wasko (10 cm przerwy pomiędzy dłońmi) 12 11 10 10
11.Uginanie przedramion 15 15 13 13

Ja w ABS II jestem już i tylko na 4 poziomie, dlatego ten trening tu jest dla mnie łatwy, bo ABS II ćwicze w dni wolne od FBW.


Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2008-05-19 19:59:50

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Spoko, bardzo poprawnie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

hit ocencie prosze!!!

Następny temat

Widoczna krata

WHEY premium