SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningu dla osób początkujących - foty str. 12

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1357863

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100
Obwód to wykonanie wszystkich ćwiczeń jeden raz (oczywiście dane ćwiczenie wykonujemy daną liczbę powtórzeń)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 74
Czyli tych siłowych bez strechingu i rozgrzewki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 155
Mam pytanie...
Czy można ćwiczenia na drążku zastąpić jakimiś innymi ćwiczeniami?
Bo mam wszedzie drewniane futryny i z czasem mi się to rozejdzie na wszytskie strony ;/ Jeżeli by to pomogło w wyborze jakiś ćwiczeń mam dwie sztangielki 8.5 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1761
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 315 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3538
Witam
Jestem po pierwszym tygodniu treningu i jedynie mam problemy z podciaganiem na drazku. w pierwszej serii zrobie te 10, ostatnie dwa podciagniecia wymuszone, w drugiej 8. Po zakonczeniu calego treningu zaloze temat i wkleje rezultaty.

Mam pytanie do Mawashiego:
-czym moge zastapic ostatnie cwiczenie z nawijaniem sznurka? moze to byc obojetnie jakie cwiczenie na te miesnie? /np. uginanie ramion jeszcze raz?/

I jedno do ogolu: czy taki gainer http://www.allegro.pl/item616087540_pvl_mutant_mass_6_8_najtaniej_futurebody.html moze byc ? chodzi glownie o uzupelnienie w diecie bialka i po treningu takie cos skonsumowac.
I jeszcze to http://www.allegro.pl/item608920771_optimium_nutrion_tribulus_100_tabletek_futurebody.html na noc przed snem po posilku tez moge ?

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Nihil85 w dniu 2009-04-25 12:09:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 155
Czyli jeszcze raz...zamiast " 4)Podciąganie na drążku podchwytem na szerokości barków (m. pleców) 8-10 powtórzeń " to robić " Podciąganie sztangielki w opadzie" taka sama ilość powtórzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
podciąganie nachwytem, nie podchwytem ...
Rób 12-15 powtórzeń, może się okazać, że ciężaru będzie trochę za mało. Staraj się skupić na tym, żeby pracowała ta partia która ma pracować, a nie ramiona i wszystko inne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Nihil85 - możesz zamienić ćwiczenie na przedramię. nie ma problemu.
Co do odżywek, to wg brakow w diecie. Pamiętaj tylko, że gainer ma stosunkowo mało białka i sporo węgli prostych - więc nadaje się najczęściej tylko po treningu.

Tribulusa sobie odpuść jeśli jesteś rocznik 85
No i łap soga za avatara (jeśli grasz w F 1,2,3)

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
Cześć,
chciałbym zacząć trening, ale nie mam drążka, więc jak mogę zastąpić ćwiczenie nr 4?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 639
Witam :)

Mawashi dzięki wielkie za opracowanie takiego treningu ;) sog się należy jak nic ;)

Dzisiaj zaczęłam trening i bardzo mi się spodobał. Mam bardzo słabe ręce i jest dla mnie wyzwaniem żeby nabrać siły i wykonać poprawnie cały trening. Jestem na redukcji ale chcę też mieć ładnie zarysowane mięśnie na ramionach, pleckach i łydkach. Jak tylko zakończę redukcję rozpoczynam nowy etap czyli rzeźbienie
Ale do rzeczy... nie chcę zaśmiecać wątku...
Niestety ale nie udaje mi się wykonać niektórych ćwiczeń nawet w wersji łatwej w ilości powtórzeń podanych na rozpisce i tutaj moje pytanie czy trening jest nadal poprawnie wykonywany pomimo braku odpowiedniej ilości powtórzeń?

Dzisiaj wyglądało to tak:
1) Unoszenie zgiętych nóg wisząc na drążku (m. brzucha) 12-15 powtórzeń - trudne, lub
1a) Napinanie mięśni brzucha leżąc (m. brzucha)12-15 powtórzeń - łatwe
Pierwszy obwód 10 unoszeń, drugi obwód 12
2) Wspięcia na palce na jednej nodze (łydki) 15-20 powtórzeń - trudne, lub
2a) Wspięcia na palce obunóż (łatwe) 15-20 powtórzeń - łatwe
oba obwody trudniejsza wersja przy 15 powtórzeniu niesamowite pieczenie w łydce - ale przyjemne ;)
3)Przysiady z obciążeniem w rękach (m. ud) 12-15 powtórzeń - trudne, lub
3a)Przysiady klasyczne bez obciążenia z wyprostowanymi ramionami (m. ud) 15-20 powtórzeń - łatwe
Pierwszy obwód wersja łatwiejsza drugi obwód z obciążeniem po 1,5kg na rękę
4)Podciąganie na drążku podchwytem na szerokości barków (m. pleców) 8-10 powtórzeń - trudne, lub
4a)Podciąganie na drążku j.w. ze stopami opartymi o krzesło (m. pleców) 10-12 powtórzeń - łatwe
i tutaj się zaczynają schodki oba obwody wersja łatwiejsza w pierwszym 7 podciągnięć w drugim 6
5)Pompki klasyczne (m. klatki piersiowej) 10-12 powtórzeń - trudne, lub
5a)Pompki na kolanach (m. klatki piersiowej) 12-15 powtórzeń - łatwe
oczywiście wersja łatwiejsza w pierwszym obwodzie 7 w drugim 9 powtórzeń
6) Wyciskanie baniaków z wodą siedząc (m. naramienne) 8-10 powtórzeń - trudne, lub
6a) Podciąganie wzdłuż tułowia baniaka z wodą, oburącz (m. naramienne) 10-12 powtórzeń - łatwe
wersja trudniejsza ale z obciążeniem jedyne 1,5kg
7)Uginanie przedramion z baniakami z wodą (m. dwugłowe ramion) 10-12 powtórzeń - średnie.
z obciążeniem 3kg po 12 powtórzeń
8) Pompki z wąskim ustawieniem rąk(m. trójgłowe ramion) 8-10 powtórzeń - trudne, lub
8a)Pompki w podporze tyłem (m. trójgłowe ramion) 12-15 powtórzeń - łatwe
mogę tego nie komentować??
9)Nawijanie ciężarka na sznurek z uchwytem prostym (m. przedramion) - trudne, lub
9a)Uginanie nadgarstków z baniakiem z wodą (m. przedramion) 12-15 powtórzeń - łatwe.
oba obwody łatwiejsza wersja z obciążeniem 3kg w środę zrobię trudniejszą wersję.

Sorrki, że się tak rozpisałam..

Wolność osiągania szczytów własnych możliwości nic nie znaczy
jeśli nie chcesz dać z siebie wszystkiego.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

hit ocencie prosze!!!

Następny temat

Widoczna krata

WHEY premium