SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy siłownia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 940

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 958
Witam. Od jakiś 4 msc ćwiczyłem w domu (hantle, sztanga, ławeczka itd) od tygodnia chodzę na siłownię i jest tam dosyć sporo sprzętu a mówiąc szczerze nie wiem jak go wykorzystać a nie chce robić tego samego co w domu :P
Obecnie w tym tyg robiłem tak :

Poniedziałek :

Biceps
-uginanie hantli podchwytem.
-uginanie ze sztanga
-modlitewnik

Triceps
-Prostowanie ramion z linka wyciągu górnego
-dipy

Środa

Klata
-wyciskanie na płaskiej
-wyciskanie na skosie dodatnim
-rozpietki
-maszyna (wyciskanie na siedząco od dołu) :D

Czwartek

Plecy
-przyciaganie wyciągu do klatki
-podciaganie na drążku
-wioslowanie hantla

Piątek

Barki
-zolnierskie hantlami
-szrugsy
-wznosy w bok hantlami

Niedziela

Nogi

-squad
-martwy
-suwnica
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 119 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1277
Warto udać się do innego specjalisty w celu potwierdzenia diagnozy :) . Mówię na moim przykładzie , co lekarz to inna diagnoza(a byli to lekarze cieszacy sie dobrą opinią - wieloletni ordynator ortopedii , specjaliści od chirurgii ogólnej czy fachowcy z branży sportowej szczeblu profesjonalnego) . Jeden zalecał operację , drugi stwierdził że nie dał by sobie osobiście ,,grzebać " w nodze tak blisko tętnicy podkolanowej . Szczerze mówiąc w moim przypadku aby uzyskać jakąs trafną (mam nadzieję) diagnozę musiałem na dzien dobry wyłożyć blisko 1000zl - w cenie zawierał się rezonans magnetyczny kolana wraz z opisem schorzenia oraz sama diagnoza specjalisty po obejrzeniu ,,zdjęcia" . Sytuacja podobna co u rion10 - nie podjąłem się operacji . Pare lat mineło i po zabiźnieniu rany jestem w stanie wykonywać zarówno ciągi jak i przysiady . Także mugolina , podpisuje się pod Panami z powyższych postów - udaj się na zdiagnozowanie przyczyny bólu :) Pozdrawiam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Weź tutaj z forum jakiś trening góra/dół albo fbw lepsze niż twój bro split. Poszukaj zakładkę plany treningowe albo trening, do góry strony powinno być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
nie ma co kombinować tylko gotowca brać
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Weź się zainteresuj jakimiś innymi planami bo ten jest słaby.
Poświęcanie osobnego dnia treningowego na ramiona to przy Twoim stażu jest nieporozumienie.

Robisz tyle samo ćwiczeń na biceps i triceps co na nogi czy plecy więc trochę jest to zaburzone.
Masz powyżej link i myślę, że jeden z tych planów treningowych będzie dla Ciebie lepszy.

Jakie masz wyniki w podstawowych ćwiczeniach jak przysiad, martwy ciąg, wyciskanie leżąc i stojąc.
To daje możliwości oceny jak przepracowałeś wcześniejszy okres treningowy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 958
Szczerze mówiąc nie patrzyłem nigdy maxow. Na klate raz wziąłem 100 kg, 3 razy 90 kg a serie robię tak 80 kg. Zolnierskie np jak cwicze hantlami to na serie po 16 kg na rękę. Przysiad na serie słabo bo mam bol kolana, dzisiaj siad robiłem 70 kg seria :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
No to warto by było się zając tym kolanem zanim stanie się coś poważniejszego bo w takim razie faktycznie coś złego się tam dzieje i warto by było to naprawić. Ale do tego pewnie będzie niezbędna jakaś konsultacja z fizjoterapeutą czy lekarzem żeby ocenić co złego się dzieje.
Bo trochę słabo wyciskać więcej niż przysiadać

A poza tym śmiało sobie zajrzyj do tematu Pierwszy rok treningów i zobacz, że masz tam całą bazę spoko treningów i myślę, że sam byś sobie coś wybrał z tamtych planów treningowych.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 958
O tym mówisz ?

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Bylem juz u lekarza z tym kolanem to niby powiedział że nic z tym się nie zrobi ale to było widać że lekarz dla kasy :P w środę mam wizytę u innego.
Ja tez malo waze to cudow nie wezme na siad bo mam 75 kg :D No ale tak jak mówisz powinienem wziac więcej niż na klate :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mugolina idź do fizjoterapeuty który chociaż wyeliminuje ból lekarze to tylko od zabiegów na stół wyciąć dać leki ogulnie mają w poważaniu sam też miałem problem z kolanami 4 lata temu nie mogłem kucać bez bulu a gdzie tu ćwiczyć w rok udało się wyeliminować problem może tobie też się uda pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 958
GymAddiction a skąd jesteś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Tak z tego tematu możesz sobie zasięgnąć jakieś gotowe plany treningowe na kolejne mikrocykle.

Widać trafiłeś na jakiegoś dziwnego lekarza bo przecież żeby stwierdzić czy coś się da zrobić to trzeba wykonać jakieś badania, a nie powiedzieć, że się nie da nic zrobić. Jesteś młody i jeśli kolano Cię boli to chyba nie jest normalne.
Jak masz możliwość uderzyć do jakiegoś ogarniętego fizjoterapeuty to będzie najlepsze wyjście najszybciej coś ciekawego Ci powie bo lekarze często kasę zabiorą i nic ciekawego nie powiedzą.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mugolina
GymAddiction a skąd jesteś ?

Z Pragi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jaki sposób wykonywać OHP

Następny temat

"Silniejszy a mniejszy "

WHEY premium