SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy prośba o ocenę.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 724

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 176
Witam mam 24 lata , 185cm wzrostu 87kg wagi. Proszę o ocenę mojego treningu przygotowawczego do egzaminów w szkołach oficerskich (termin lipiec). Nie mam żadnych problemów zdrowotnych, jeśli chodzi o staż treningowy eksperymentowałem z różnymi treningami . Głownie po to żeby utrzymywać organizm w dobrej formie (siłownia, proteo system, trening armstronga itd itp. łącznie około 2 lat). Jednak żaden trening nie trwał dłużej niż 3 miesiące , następowała po tym przerwa około miesiąca. Po prostu lubię ćwiczenia siłowe ale nie miałem określonych celów typu masa, siła czy wytrzymałość. Teraz sprawa wygląda inaczej i zamierzam osiągnąć określone wyniki typu np 20 powtórzeń na drążku , 3000m w około 11min itd , itp. Jeśli chodzi o dietę oczywiście jest (4-5 posiłków, warzywa owoce etc ). Suplementacji brak. Ale jeśli ktoś poleci jakąś chemie rozważę problem. Nie mam problemu z nabieraniem masy , nie jestem otyły ani chudy. W zależności od wysiłku fizycznego w ciągu miesiąca potrafię kontrolować swoją wagę. To byłoby na tyle oto plan:

rozgrzewka 10 min (krążenia ramion , bioder etc , skakanka , pajacyki), rozciąganie dynamiczne

trening:

brzuszki na drążku (do góry nogami) 3x
Wzniosy nóg leżąc 3x

przysiady z wyskokiem 3x
spięcia lydek 3x

podciąganie na drążku nachwytem 5x
wzniosy tułowia (prostowniki) 3x

dipsy 2x
pompki głębokie na 3 krzesłach 2x

wzniosy ramion bokiem 2x
wjazdy(triceps) 2x

rozciąganie statyczne 20min

Jak widać preferuję trening z obciążeniem własnego ciała. Trening wykonywany
w 1 tyg 4x pon,wto,czw,piatek ,
w 2 tyg 3x pon,sro,piatek ,
w 3 tyg 2x pon,czw
i od nowa.

Jeśli chodzi o ilość powtórzeń przewiduję wzrost progresywny:
poczatkowo 8 pozniej 10 , 12 itp itd

Odpoczynek pomiędzy partiami brzuch, nogi itd 2 minuty
odpoczynek między seriami 1 minuta

Jeśli chodzi o moje wyniki poprzez zamiłowanie do sportu wynoszą one przykładowo : drążek 12 powtórzeń , 3000m 12min40sec.

Do tego treningu dochodzi jeszcze basen i biegi ale w tym temacie prosiłbym o ocenę FBW.

Jako że nie jestem specjalistą proszę o wyrozumiałość oraz porady dotyczące mojego treningu. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 176
Ponawiam prośbę o ocenę treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW

Następny temat

kompleksy sztangowe - jak często ?

WHEY premium