SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy na początek z ankietą

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1841

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

15

Waga

63

Wzrost

172

Cel treningowy

Przybrać na masie

Staż treningowy na siłowni

Brak

Uprawiane inne sporty

Jazda rowerem górskim

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Cały osprzęt

Dieta

Staram się jeść mało i często, warzywa, owoce, mięso, jogurty

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 52
Witam, zakładam temat po raz drugi, ponieważ w poprzednim nie wypełniłem ankiety a dziś już nie mogłem edytować tematu.
Mam 15 lat, ważę 63kg, wzrost ~172, ogólnie jestem chudy. Chciałbym abyście wyrazili opinie o poniższym planie treningowym na pierwsze treningi.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 1422 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17916
Po kiego cardio skoro celem jest masa mięśniowa? W dodatku kręcone po treningu siłowym, a oba te treningi za bardzo w parze ze sobą nie idą. Robisz sobie pod górkę. Do tego się uczysz, młody jesteś to pewnie aktywność w ciągu dnia jest.

Co do treningu to parę rzeczy bym pozmieniał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 52
Cardio nie robię, źle wydrukowane. Z aktywnością to tak średnio bo wf tylko 4x w tygodniu tylko... Jak było cieplej to sporo jeździłem rowerem (od 10km do ok 80km), często nad jezioro/basen, teraz jak już zimno to rowerem tylko po bułki rano do sklepu ;/
Mógłbyś naprowadzić co zmienić?


Zmieniony przez - s00pher w dniu 2015-11-10 21:58:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 78 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2217
tu masz wszystko opisane na 5 z +
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
twój plan jest ok ale jak dla mnie przekombinowany
a kardio i na masie jest potrzebne, to że na masie nie robi się kardio to jeden z mitów, może bym z tym nie przesadzał, ale 10-20 minut na rowerku jeszcze nikomu nie zaszkodził, zalet chyba nie trzeba wymieniać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 1422 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17916
ciboq
tu masz wszystko opisane na 5 z +
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
twój plan jest ok ale jak dla mnie przekombinowany
a kardio i na masie jest potrzebne, to że na masie nie robi się kardio to jeden z mitów, może bym z tym nie przesadzał, ale 10-20 minut na rowerku jeszcze nikomu nie zaszkodził, zalet chyba nie trzeba wymieniać


Czy jest potrzebne? To zależy. Ma swoje wady i zalety. Wziąłeś pod uwagę to, że chłopak się uczy, ma 15 lat do tego waży 63kg? Zakładam, że nie siedzi cały dzień przed kompem.
Po za tym trening siłowy, a trening cardio nie idą ze sobą w parze, dlatego nie powinno się ich wykonywać zaraz po sobie. Najlepiej zachować jakiś odstęp czasowy, albo inny dzień poświęcić na 'cardio'.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 52
Dzięki. To lepej będzie jak cardio będę robił sobie w domu, we wtorki, czwartki, może soboty, czy po trenigu, na biezni/rowerku?
Tak, prawda- nie siedzę cały dzień przed kompem


Zmieniony przez - s00pher w dniu 2015-11-11 09:25:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 78 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2217
pachol_123

Czy jest potrzebne? To zależy. Ma swoje wady i zalety. Wziąłeś pod uwagę to, że chłopak się uczy, ma 15 lat do tego waży 63kg? Zakładam, że nie siedzi cały dzień przed kompem.
Po za tym trening siłowy, a trening cardio nie idą ze sobą w parze, dlatego nie powinno się ich wykonywać zaraz po sobie. Najlepiej zachować jakiś odstęp czasowy, albo inny dzień poświęcić na 'cardio'.

Ok a mógłbyś wymienic te wady ?? poza dodatkowym wydatkiem kalorycznym ?? może mnie przekonasz i ja tez z tego zrezygnuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 1422 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17916
Nie chodzi żeby zrezygnować z tego i tylko ćwiczyć, jeść i siedzieć na dupie resztę dnia. Po prostu jeżeli chłopak jest aktywny w ciągu dnia to dodatkowo nie musi wcale tego cardio kręcić w dodatku w takim wieku.

Generalnie zalety cardio na masie:
1.U niektórych zwiększa apetyt - jeżeli ktoś ma problem z dojedzeniem
2.Może polepszyć regeneracje, wszystko w zależności jak intensywnie jest wykonywane.
3.Spacery, etc. rozluźniają, polepszają samopoczucie
4.Zachowujesz kondycje, no i trzymasz fat w ryzach

Z kolei negatywne strony:
1.Może zaburzać regenerację, niektórych grup mięśniowych - nogi
2.Spala te dodatkowe kcal - a jeżeli ktoś jest niejadkiem to dla niego spory kłopot podczas budowania masy
3.Jeżeli jest zbyt częste, zbyt intensywne nasila wydzielanie korytzolu, spadek testosteronu
4.Może nastąpić konwersja włókien mięśniowych typu II do typu I - znowu jeżeli zbyt często i zbyt długo je wykonujemy
5.
faftaq

NIemniej jednak aero mają jeden ważny mankament - tłumią kinazę mTOR i aktywują AMPK, a trenig siłowy pobudza mTOR. Wykonywanie aero po siłowym na masie jest wiec trochę robieniem, sobie pod górkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 78 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2217
pachol_123

Z kolei negatywne strony:
1.Może zaburzać regenerację, niektórych grup mięśniowych - nogi
2.Spala te dodatkowe kcal - a jeżeli ktoś jest niejadkiem to dla niego spory kłopot podczas budowania masy
3.Jeżeli jest zbyt częste, zbyt intensywne nasila wydzielanie korytzolu, spadek testosteronu
4.Może nastąpić konwersja włókien mięśniowych typu II do typu I - znowu jeżeli zbyt często i zbyt długo je wykonujemy
5.
faftaq

NIemniej jednak aero mają jeden ważny mankament - tłumią kinazę mTOR i aktywują AMPK, a trenig siłowy pobudza mTOR. Wykonywanie aero po siłowym na masie jest wiec trochę robieniem, sobie pod górkę.


1. chłopak robi jedno ćwiczenie na nogi
2. ile kalori spali 10-20 min cardio ??
3. 3 razy w tygodniu po daje razem 60 minut, zapewne mowa o osobach które kręcą po 60 minut dziennie
4. o tym pierwsze słyszę, masz jakieś linki źródła w których można o tym poczytać ?? bo ciężko mi to sobie wyobrazić, żeby jazda na rowerku zmieniła mi typ włókien w bicepsie, klatce plecach, chyba że mowa tylko o nogach, ale on ma robić 60 min w tygodniu,

Ale końcowa decyzja należy do autora tematu, niech sam spróbuje czy lepiej jest mu robić kardio czy nie, większość ludzi używa Masy jako wymówki do tego żeby nie robić kardio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 1422 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17916
Pisałem ogólnikowo, a Ty mi podajesz konkretne przykłady do tego planu. Tak więc teraz powiedz mi argumenty, dla których autor tematu powinien robić cardio? Zresztą zaznaczałem, że to dotyczy sytuacji kiedy cardio jest, że tak powiem katowane dzień w dzień, albo w olbrzymich jednostkach czasowych.



Zmieniony przez - pachol_123 w dniu 2015-11-11 15:02:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 78 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2217
pisząc swoje odpowiedzi w tym temacie za każdym razem odnosiłem się do sytuacji autora tematu, a nie ogólnikowo w końcu o to chyba tu chodzi, argumentem za dla mnie zawsze będzie poprawa wydolności organizmu, pracy układu oddechowego i naczyniowego, serduszko tez mu na pewno za to podziękuje ale jak już pisałem
ciboq
Ale końcowa decyzja należy do autora tematu, niech sam spróbuje czy lepiej jest mu robić kardio czy nie, większość ludzi używa Masy jako wymówki do tego żeby nie robić kardio



Zmieniony przez - ciboq w dniu 2015-11-11 15:21:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z ciężarami w HST

Następny temat

Treningowe zakresy tętna.

WHEY premium