SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy na masę

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 677
Wiek : 17 lat
Waga : 85kg
Wzrost : 197cm
Cel do osiągnięcia : Masa
Staż : Ćwiczę bez planu od ponad roku
Aktywność fizyczna : Biegam średnio dwa razy w tygodniu i jak już wspominałem często ćwiczę w domu.
Dostępny sprzęt : Ławka nieregulowana , gryf prosty 182cm , dwa hantle , zastanawiam się nad kupnem drążka

Witam postanowiłem w końcu ułożyć sobie plan treningowy jednak jak na razie ułożyłem sobie tylko ogólny zarys planu który wygląda tak :

Pierwszy dzień : Nogi + Biceps + Łydki
Drugi dzień : Brzuch
Trzeci dzień : Klata + Przedramię
Czwarty dzień : Brzuch
Piąty dzień : Plecy + Triceps
Szósty dzień : Brzuch
Siódmy dzień : Barki + Kaptury

Jedynie czego mi brakuje do pełnego planu treningowego to odpowiedni dobór ćwiczeń , jeżeli chodzi o brzuch to zdecydowałem się na "8 min ABS workout "

chociaż nie wiem czy jest to dobry wybór.

Proszę was o pomoc w doborze odpowiednich ćwiczeń biorąc pod uwagę dostępny przeze mnie sprzęt .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ile masz obciążenia? Masz stojaki pod sztangę?

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-05-11 13:08:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 677
Gówniane obciążenia betonowe (na swoją obronę powiem że były razem ze sztangą): 5kg x2 , 2.5kg x2 , 1.25kg x4
Obciążenia żeliwne : 15kg x2 , 2.5kg x2 , 1.5kg x2 , 1.25kg x2 , 0.5kg x2 mam zamiar jeszcze dokupić 20kg x2 , a stojaki oczywiście są

Ławka : http://allegro.pl/marbo-home-polska-lawka-prosta-do-cwiczen-hit-i3209869131.html 
a stojaki z tej samej firmy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widzę, że zdecydowałeś się na split, ale nie wiesz za bardzo, jak się za to zabrać, skorzystaj z gotowego rozwiązania : https://www.sfd.pl/[art]_Split__partia_2x/tydzien._Dla_początkujących_i_nie_tylko...-t414311.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Dobry masz sprzęt. Powodzenia, kieruj się linkiem Massabitt'a. :)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 677
Dzięki za odpowiedzi tylko ile powtórzeń mam robić w tych ćwiczeniach podanych przez Massabitt'a i jakim ćwiczeniem mógłbym zastąpić wyciskanie w skosie w górę ?
A i jeszcze czy taki drążek byłby dobry http://allegro.pl/drazek-do-podciagania-sufitu-sciany-najtaniej-i3214128525.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Pompki z nogami wyżej, albo po prostu przechyl ławeczkę, podstawiając coś z jednej strony. :D
Drążek wygląda ok.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 677
A powtórzeń robić tyle ile się da powiedzmy na klatę 57 kilogramami (w moim wypadku jedną serię 13 razy wycisnę a drugą już tylko 10) czy jakąś określoną ilość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Każdy reaguje trochę inaczej, jedni rosną przy 8 powtórzeniach, inni potrzebują 15 a nawet więcej, kwestia poznania organizmu. Na początek proponuję standardowy zakres 8-12 i ciężar dobrany tak, by mieć zapas ok. 2 powtórzeń.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 677
OK dzięki za odpowiedz tylko czy moglibyście mi doradzić jakim ćwiczeniem zastąpić uginanie nóg leżąc ponieważ nie mam odpowiedniego sprzętu , próbowałem robić je ze sztangielką jednak cały czas mi się ześlizgiwała i mi nie wychodziło. Chciałbym też wiedzieć czy powiedzmy po 5 tygodniach kiedy nabiorę już trochę doświadczenia co do wykonywania ćwiczeń będę mógł zacząć robić zwykłe splity na masę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 677
a i jeszcze jedno pytanko , co sądzicie o drążku powieszonym na łańcuchach ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

taki zestaw bedzie dobry

Następny temat

jaka róznica w obciązeniu

WHEY premium