SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy mający inicjować budowanie masy do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
Trenuję nieco ponad dwa lata. Ostatnio po trzytygodniowym planie ACT - cyklu wprowadzającym oraz niestety prawie dwutygodniowej przerwie chorobowej w treningach, ćwiczę wg ułożonego przeze mnie planu "na masę". Wygląda on następująco:
FBW
1. Przysiady ze sztangą na barkach - 3x15
2. "Dzień dobry" - 2x15
3. Unoszenie nóg w leżeniu na skośnej ławce (brzuch) 2x (max)
4. Yates rows - 3x12
5. Wyciskanie sztangi na skośnej ławce - 3x12
6. Unoszenie przedramion ze sztangą trzymaną podchwytem (bicepsiki) 2x10
7. Wyciskanie sztangi sprzed głowy siedząc na ławce z oparciem - 3x12
8. "Francuskie wyciskanie" sztangi łamanej w leżeniu na ławce płaskiej - 2x15
9. Skłony tułowia leżąc na ziemi - 2x (max)
10. Wspięcia na palce stojąc - 2x ok. 40 powt. - szybsze tempo, stosunkowo duży ciężar, kończę powtórzeniami niepełnymi
11. Wspięcia na palce siedząc - 1x ok. 30 powt. - technika podobna jak w poprzednim ćwiczeniu
12. Unoszenie nadgarstków ze sztangą prostą siedząc - górne części przd. - 1x max, na koniec niepełne powtórzenia
13. Unoszenie sztangi trzymanej za plecami stojąc - dolne części przedramion (zginacze) - 1x max + powt. niepełne

Ćwiczę ze stałym ciężarem. Nie stosuję jakichś specjalnych technik; ćwiczę tak, abym serie wykonywał z dużym trudem (najlepiej do ostatniego pełnego powtórzenia). Oczywiście zależy to też od motywacji.

Wiek: 16 lat (16,5)
Cel: Budowanie mięśni
Waga: 68 kg
Wzrost: 178 kg
Oczywiście dieta jest, przyjmuję też suplementy, głównie witaminy i minerały.

Proszę o ocenę i ewentualną poprawę tego planu.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Jako treningi aerobowe biegam po 40 minut 3x w tygodniu w dni nietreningowe. Jednak po takim bieganiu na drugi dzień (gdy mam trening siłowy) zakwasy na udach są jeszcze większe, niż w następny dzień po treningu (gdy robię aeroby). Czy to jest dobre?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
Po co biegasz,albo masa albo redukcja,ale w Twoim przypadku chudo...
jesli musisz biegac to zwieksz zapotrzebowanie kaloryczne-wiecej jedz

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
Uzupełniam sobie bieganiem treningi siłowe. ;)
Myślę, że dietę mam odpowiednią, bo tłuszcz nie rośnie, ale masa mięśniowa się powiększa.
Tylko nie wiem czy nie zamienić biegania na coś innego, bo nie mam pojęcia, czy takie zakwasy są pożądane. Chociaż robiąc przysiady na zakwasach, nie odnotowałem spadku siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
Jeśli masa idzie w góre to ok.Masz zakwasy,a póżniej ćwiczysz nogi,tak nie za bardzo to wszystko..
z twoim stazem powinienes wiecej ważyć,więc aeroby może rób po treningu siłowym i juz,choc ja bym odpuscił,złapał z 10 kg i zobaczył czy wtedy aeroby bedą potrzebne i tyle. To tylko sugestia,,,

Zmieniony przez - Timki74 w dniu 2008-10-01 13:50:59

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
Ok. Dziękuję za poradę. A jak Wam się widzi plan?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy: priorytet: masa z podkreśleniem zarysu mięśnia do oceny...

Następny temat

METODA BODYBUILDING

WHEY premium