SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy i dieta dla początkującej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 38
Cześć. Z tej strony kobieta, lat 21 lat, waga 63,3 przy wzroście 176 :) Niedawno rozpoczęłam swoją przygodę z siłownią i dietą, jednak jestem jestem w tym temacie kompletnie zielona. Potrzebuję kogoś, kto zasugeruje mi plan ćwiczeń dla naprawdę BARDZO początkującej osoby, a także diety.

Co do diety mam ważne pytanie: robiłam sobie pomiar masy ciała i moje BMR wynosi ledwo ponad 1400. Ile wobec tego kcal powinnam jeść dziennie? Na początku chcę sama próbować sobie rozpisywać dietę, sugerować się będę trochę tym, co na posiłki je mój facet, który właśnie ma rozpisaną dietę (oczywiście w innej ilości). Kiedy się wkręcę w temat planuję też kupić taki plan.

Z siłownią natomiast mam większy problem. Zawsze ćwiczę tylko na rowerach lub orbitreku, plus kilka maszyn na nogi, czasem brzuszki. Zapewne chcąc ujędrnić i wysmuklić ciało powinnam ćwiczyć też ramiona, plecy etc. Także za rady dotyczące planu treningowego dla kobiet zaczynających swoją przygodę z siłownią będę bardzo wdzięczna.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Śmiało możesz korzystać z programów zawartych w artykule PIERWSZY ROK TRENINGÓW (podwieszone tematy).

Co do diety- myślę, że granice 1600-1800kcal będą w sam raz. Oczywiście nie wskakuj na taką ilość od razu jeśli dotychczas odżywiałaś się kiepsko. Stopniowo zwiększaj ilośc kcal.

Zapraszam również do działu Ladies. Tam możesz wrzucić dietę do oceny.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wkomponować rwanie i podrzut do FBW?

Następny temat

Trening na masę do oceny. ilość serii

Wiecej