SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 437

Formularz - Proszę o pomoc

Mężczyzna

16

Waga

65kg

Wzrost

171cm

Cel treningowy

zrzucenie tłuszczu, wyrzeźbienie mięśni brzucha, przypakowanie rąk i klatki piersiowej

Staż treningowy na siłowni

mały/średni

Uprawiane inne sporty

lekkoatletyka, gry zespołowe

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławeczka ukośna, drążek wielofunkcyjny, hantle 3 i 6kg, rowerek stacjonarny, worek bokserski

Dieta

owoce, warzywa ok 2k kcal/dzień, głównie ananas, ryby, awokado, mleko i kasza gryczana

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 124 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2126
Witam, chciałbym aby ktoś bardziej siedzący w temacie ocenił mój plan treningowy i ewentualnie pomógł go skorygować. Co do mojego doświadczenia to w okresie marzec-maj 2014 regularnie ćwiczyłem, raz w tygodniu basen, 3 razy bieganie 6-9km a późnie maj czerwiec raz w tygodniu basen + raz w tygodniu rower ok 25-35km. Przez lato z uwagi na liczne wyjazdy plan trochę porzuciłem, chciałem się trochę poduczyć, w dom zorganizować sprzęt i zacząć od nowa. Oto mój plan:
>>poniedziałek: ogólnorozwojówka
-15 minut rozgrzewki w tym skakanka i inne podstawowe ćwiczenia rozgrzewające
-boks oraz drążek-10 serii, jedna seria to: ( 2 minuty boksowania, 1 minuta zwisania na drążku z 10 podciągnięciami nóg)
-rozgrzewka nóg oraz 6 serii interwałowych na rowerku, gdzie jedna seria to(1 min na 70%, 1,30 min na 30%)
- 5 minut odpoczynku, bez siadania, rozluźnienia, chwila na złapanie oddechu ;d
- 5 serii na ławeczce treningowej, gdzie jedna seria to 20 brzuszków, nożyce przez 30 sekund).
- 5 minutowe rozluźnienie i rozciąganie.
>>środa: ogólnorozwojówka
- godzina basenu
-przyjazd do domu, tradycyjna rozgrzewka jak w poniedziałek
-10 serii, gdzie jedna to 30s podnoszenia hantli 6kg i 20 brzuszków
-10 serii gdzie jedna to: 10 podciągnięć na drążku, oraz 25 przysiadów( zmienne partie na drążku)
-5 serii, gdzie jedna to 20 pompek i 30s odpoczynku
-skakanka i rozciąganie
>>piątek
-w razie możliwości sauna lub kabina cieplna
>>sobota: ręce i klatka
-rozgrzewka jak we wtorek
-10 serii, gdzie jedna to: 1 minuta boksowania i 10 podciągnięć( stopniowo od najszerszego do najwęższego rozstawu ramion)
-10 serii, gdzie jedna to 30 sek nożyc i 20 brzuszków
-2 minuty swobodnego zwisu na drążku
-10 serii, gdzie jedna to 20 pompek i 2 minuty podnoszenia hantli 3 kg
-skakanka i rozciąganie

+2 Wfy w środę i piątek, ale na nich zazwyczaj mało co poćwiczymy
Jestem raczej zielony, więc spodziewam się wielu poprawek i jestem otwarty na wasze opinie, zarówno pozytywne jak i negatywne. Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1203 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 25537
http://www.sfd.pl/Trening_w_domu-f308.html
i tematy podwieszone dla Ciebie

Duramen

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę - konkretne odpowiedzi na kilka pytań.

Następny temat

FBW dla początkującego

Fruzelina