SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy, sprawdźcie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 680

Formularz - Proszę o pomoc

Mężczyzna

19

Waga

80

Wzrost

182

Cel treningowy

Nabranie masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące

Uprawiane inne sporty

Piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Wolne ciężary, wyciąg, poręcze itp

Dieta

W życiu liczą się makroskładniki i kalorie

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

Wyżej wymieniony

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

100 kg, 90 kg, 90kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 413
Witam, chciałbym aby ktoś sprawdził mój plan treningowy dla ektomorfika, czy jest on ułożony poprawnie oraz czy nie znajduje się w nim za mało ćwiczeń np. triceps, nogi itp.

Poniedziałek
Klatka:
Wyciskanie na płaskiej: 4x 10/8/6/4
Wyciskanie hantlem na skosie: 3x 10-12
Rozpiętki na skosie: 3x 12-15

Triceps:
Francuz: 3x 10-12
Wyciąg na linkach: 3x 10-12

Środa
Plecy:
Drążek: 3x MAX
Wiosłowanie sztangą: 3x 10-12
Martwy ciąg: 3x 10/8/6

Biceps:
Sztanga prosta: 3x 10-8
Hantle uchwyt młotkowy: 3x 10-12
Modlitewnik 2x 10-8

Piątek
Nogi:
Przysiady ze sztangą: 3x 12/10/8
Wykroki 3x 10-12
Wspięcia na palce: 3x 12-15
Martwe na prostych nogach: 3x 10-12

Barki:
Wyciskanie sztangi sprzed klatki siedząc: 3x10
Unoszenie sztangi łamanej do brody: 3x10
Wznosy bokiem hantli: 3x 10-12
Szrugsy: 3x 10-12

Z góry przepraszam za założenie nowego tematu, spowodowane jest to tym, że nie mogłem edytować mojego starszego postu i chciałbym aby go usunięto.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 521
Mam prawie identyczny plan treningowy, lecz ja ćwiczę na sucho i muszę stwierdzić, że efekty przychodzą :D
Musisz sb też dobrać odpowiednią dietę dużo białka węglowodanów i tłuszczów. Twoje dzienne zapotrzebowanie na białko wynosi w przybliżeniu 2g na 1kg masy czyli w twoim przypadku jest to 160g białka dziennie węglowodanów około 350. Najlepiej spożywać białka 100 % przyswajalne czyli są to białka zwierzęce zawarte w jajkach, mięsie, twarogu, serze itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1203 Wiek 36 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 25537
3 miesiące i split?
push pullem się zainteresuj

Duramen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 521
Witam Cię, jestem tu nowy.
Do kogo tyczy się wypowiedź ?
Co to jest split, push pull ? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzielę treningi ponieważ skonstruowałem sobie trening na masę i siłę, a wygląda to tak:

Poniedziałek: klata+triceps
Środa: Plecy+biceps
Piątek: Barki+nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1203 Wiek 36 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 25537
Do Ciebie
poszukaj na forum jest tego pełno: http://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html chociazby. Etap 3 lub 4 chodz bardziej bym się skłaniał do 3
z twoim zaawansowaniem i na swiezaka 2-3 razy partia w tygodniu jest jak najbrdziej wskazana..niby czesto ale mala objetosc na treningu
i edytuj posty a nie jeden po drugim

Duramen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
RadziuS
Dzielę treningi ponieważ skonstruowałem sobie trening na masę i siłę, a wygląda to tak:

Dlaczego Push Pull był by dla mnie skuteczniejszy ?
Wolałbym ćwiczyć wszystkie partie. Myślisz, że z takim programem Push Pull moja klata by rosła i była ładnie wyrzeźbiona ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
RadziuS
RadziuS

Dlaczego Push Pull był by dla mnie skuteczniejszy ?
Wolałbym ćwiczyć wszystkie partie. Myślisz, że z takim programem Push Pull moja klata by rosła i była ładnie wyrzeźbiona ?
Oczywiście podkreślając to, że chce ćwiczyć na sucho.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak rosła by. Na trening dzielony vel splita przyjdzie czas. Narazie podstawowe cwiczenia
zreszta zrobisz jak uwazasz

Zmieniony przez - smolin w dniu 2014-02-09 10:47:34

Duramen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Okey bardzo Ci dziękuję, już spożądziłem sb plan Push-Pull :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 413
odbiegacie od tematu, wyraźnie zapytałem, czy w moim planie nie ma za mało ćwiczeń chociażby na nogi i trica, ja uważam że trochę jednak za mało mam tych ćwiczeń ale chciałem się was poradzić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Poprawa ogólnego wyglądu ciała - prośba o pomoc/porady

Masa