SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan trenigowy przed rundą wiosenną

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Witam, Trener opuścił nasz klub i potrzebuje przygotować jakiś konkretny plan treningowy przed rundą pasuje poprawić kondycje co radzicie jaki trening jak by ktoś mógł to rozpicie jakiś plan będę bardzo wdzięczny chodzi o trening dla seniorów
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 873
Program treningowy osób starszych powinien oddziaływać na trzy podstawowe elementy sprawności fizycznej:

* poprawę wytrzymałości
* zwiększenie siły i masy mięśniowej
* zwiększenie gibkości i poprawę koordynacji ruchowe

W zakresie rozwoju wytrzymałości, korzystna forma ruchu są różne ćwiczenia aerobowe , takie jak marsze, biegi, jazda na rowerze, pływanie, itp. Ćwiczenia tego typu powinny być wykonywane przynajmniej 3-4 w tygodniu, przez okres 20-40 min. Nacisk powinien być położony zawsze na proste formy ruchowe, by aktywność wiązała sie z relaksem, zabawą i przyjemnością.

Poprawę siły i masy mięśniowej można zyskać dzięki ćwiczeniom oporowym (siłowym) z obciążeniem. Powinny być wykonywane 2 razy w tygodniu po 20 min i zawierać zestaw wielu ćwiczeń angażujących różne grupy mięśniowe. Prze wiele lat sugerowano, ze ćwiczenia siłowe mogą pogłębiać różne dolegliwości i wzmagać reakcje bólowe. Tymczasem większość badań sugeruje, że ten rodzaj wysiłku nie tylko nie nasila niekorzystnych reakcji, ale wręcz przeciwnie - skutecznie je łagodzi. Ćwiczenia siłowe powodują obniżenie spoczynkowego ciśnienia tętniczego, działają korzystnie na wzrost masy i siły mięśniowej oraz poprawiają gęstość i strukturę kości, zapobiegając osteoporozie

W zakresie usprawnienia koordynacji ruchowej pomocne mogą być ćwiczenia rozciągające i gimnastyczne, które powinny być wykonywane codziennie (5-10 min), najlepiej rano.

Zasadniczy trening powinien być zawsze poprzedzony kilkuminutową rozgrzewka uzupełnioną ćwiczeniami rozciągającymi. To jeden z podstawowym i najważniejszych elementów prawidłowo przygotowanego treningu. Wstępne pobudzenie organizmu usprawnia nie tylko funkcje aparatu mięśniowego, ale także układu sercowo-naczyniowego, kostno-stawowego oraz systemu nerwowego.

Wiele osób starszych posiada duże opory do uczestnictwa w zajęciach sportowych, dlatego niezwykle ważną rolę w motywowaniu oraz umacnianiu cierpliwości i systematyczności mogą odegrać zajęcia grupowe. Warto wiec nakłonić rodzinę, lub przyjaciół do wspólnych ćwiczeń. Obecnie propaguje sie tzw. sport w rodzinie, polegający na wspólnym uprawianiu gier i zabaw ruchowych. Jest to godna polecenia forma czynnego odpoczynku, gdyż starszy człowiek w otoczeniu najbliższej rodziny nie czuje sie skrępowany mniejszą sprawnością fizyczną.

W przypadku osób starszych ważne jest również odpowiednie miejsce prowadzenia treningu. Ćwiczenia powinny odbywać się na równym terenie pozbawionym śliskiego podłoża, przy małym tłoku i natężeniu komunikacyjnym. Dobrym podłożem jest łąka, trawnik lub plaża. Zajęcia ruchowe odbywające się w niesprawdzonym terenie stwarzają niebezpieczeństwo doznania urazów ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
chodzi o zawodników w przedziale wiekowym 16 lat do 25 lat jak itrening im prowadzic zeby polepszyc wytrzymałosc kondycje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 873
no to po co piszesz ze trening dla seniorów ;P

jak w taki przedziale do radze troche pobiegac lub siłownia

radze poczytac o metodach treningu Franciszka Smudy ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sto lat Kaczy !

Następny temat

Pilka Nozna + Kreatyna --> Siła,Wytrzymałość

Fitmeal