SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan suplementacyjny.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1183

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Waga

67

Wzrost

178

Staż treningowy

5 miesięcy

Stan zdrowia

Dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

Siłownia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam kilka pytań odnośnie moich planów. Staż prawie 5 miesięcy, dieta i plan treningowy są. Aktualnie masa, waga powoli idzie do góry.

Planuje zrobić tak:

Masa
Początek lutego: Kreatyna Mono Kap. Olimp + Beta Alanina Kap. Olimp
Cykl: 8 tygodni
Dawkowanie:
Kreatyna - DT 4 kap. rano + 4 kap. po treningu (10g) / DBT 4 kap. rano (5g)
Beta Alanina - 2 kap. przed treningiem (2g)

Redukcja
Początek kwietnia: Thermo Speed Kap. Olimp + BCAA Kap. Olimp + (L-Karnityna Kap. Olimp)
Cykl: 8 tygodni
Dawkowanie:
Thermo Speed - 1 kap. rano + 1 kap. przed treningiem (później w zależności od rezultatów)
BCAA - ?
L-Karnityna - ?


Pytania:

1.Jak dawkować BCAA?
2.Czy potrzebne jest BCAA na redukcji, jeżeli białko, którym uzupełniam dietę też je zawiera?
3.Czy warto w ogóle kupować L-Karnitynę? (Czytałem wiele opinii i są różne) Jeżeli tak to jak ją dawkować?
4.Czy Beta Alaninę można potraktować jako przedtreningówkę? (Podobne działanie, a jednak nie można jej zażywać cały czas) Co sądzicie o połączeniu z kreatyną?
5. BCAA można brać cały czas, ponieważ działa antykatabolicznie i jest szczególnie przydatna na redukcji, a jak to wygląda z Thermo Speed'em? Można brać według zapotrzebowania czy lepiej robić na nim cykle?
6. Co ogólnie sądzicie o tym planie?


Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1146 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4456
1.10g dziennie ( ja biore 5g przed i 5 po tre)
2.Niekoniecznie
3.raczje nie
4.beta słabo kopie ja brałem to tylko szczypało troche a nic poza tym
5.thermo speed to spalacz,to nie wiem jaki cykl chcesz robic na nim xd
6.patrząc na wage nie redukowałbym na razie ,nabierz dobra mase a pozniej zrobisz rzezbe

You Train, Well Do The Rest!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z Thermo speed'em chodzi mi o to czy można go stale brać czy po prostu lepiej zrobić "cykl" jakiś okres czasu i później przerwa od niego.

Chce pociągnąć na masie do końca marca i później zredukować BF, żeby na wakacje jakoś to wyglądało. Trochę jest go na brzuchu, ale to nie przez dietę tylko po prostu wcześniej ważyłem o wiele więcej i nie chciałem więcej spalać bo wyglądałbym jak szkielet. Chcę po prostu stopniowo dokładać masy i co jakiś redukować żeby ten brzuch jakoś wyglądał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1146 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4456
mysle ze spalacz brac caly rok to glupota miesiac-dwa max

You Train, Well Do The Rest!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właśnie o to mi chodzi.. Jakieś inne opinie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. BCAA po treningu bezpośrednio możesz wypić. 1g/10kg mc (czystego BCAA)
2. Nie jest potrzebne, spokojnie można bez :)
3. Nie działa - szkoda kasy
4. Beta-alanina nie ma doraźnego działania (jedynie skutek uboczny - mrowienie). Jest to suplement, który podnosi poziom karnozyny. Dzienna dawka 3-5g. maksymalne stężenie karnozyny bodajże po 2-3 miesiącach. Można ją zażywać cały czas, nie trzeba żadnych cykli, przerw robić. Połączenie z keratyną korzystne.
5. Spalacze na koniec redukcji jak już nie da się ciąć kcal ani dodawac aerobów, a waga stoi. Wcześniej nie ma sensu brać.
6. Jak dla mnie to wybrałeś kiepskie suplementy. 40% tego co płacisz to płacenie za markę, a nie za sam produkt. Activlab ma równie dobre jakościowo produkty jak Olimp, a znacznie tańsze. Kreatyna 5+5g DT i 5g DNT cykl, lub 5g ed stała suplementacja. Beta-alanina 3-5g dziennie. Na redukcji nie brałbym ani TSE, ani BCAA, ani karnityny. Mięsa nie masz nie wiadomo ile żebyś miał je spalić (marketing, nie wierz w to co piszą wszędzie). Jedynie tak jak wcześniej wspomniałem spalacz na koniec (np. Machine Man Burner)

Ale się rozpisałem :P

Zmieniony przez - paramaribo2 w dniu 2013-12-06 23:10:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Jeżeli 1 kap. zawiera 1100mg to wychodzi 6-7 kap. tylko po treningu, tak? Producent zaleca aż 15 kap. dziennie, dlaczego tak?
2. Czytałem, że dość ważne jest BCAA żeby przy redukcji nie stracić zbyt dużo masy mięśniowej. W moim białku jest na porcje 7,6g czystego BCAA czyli porcja byłaby idealna, problem w tym, że nie pije go codziennie tylko według braków w diecie. Jak doradzacie kupić lepiej dodatkowo w kapsułkach czy jednak nie?
3. Czyli tak jak większość osób pisało, odpada.
4. Nawet chyba tutaj na forum czytałem, że lepiej przyjmować ją w cyklach, właśnie najlepiej w połączeniu z kreatyną, jak to w końcu jest? Tak jak w pierwszym pytaniu - zastępuje ona tak jakby przedtreningówkę?
5. Zrobię tak jak piszesz, chcę mieć już po prostu w głowie jakiś plan. Jak to jest, jeżeli nie robi się na spalaczu "cyklu" to jaki jest sens brać go z rana?
6. Jakościowo kiepskie czy po prostu chodzi o płacenie za markę? Jaki jest sens w stałej suplementacji kreatyną? Nie jest tak, że organizm się przyzwyczai i nie będzie po jakimś czasie żadnych efektów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. zebyś szybciej zjadł i kupił następne
2. To dotyczy osób, które mają bardzo dużą masę mięśniową, a nie chłopaka który waży 67kg, czy nawet 80.
3. nic wiecej
4. Nie zastępuje, nie ma działania pobudzającego ani pompującego. Nie ma powodów, żeby brać cyklicznie
5. po prostu go nie bierz
6. płacenie za markę. Organizm nie przyzwyczaja się do kreatyny i od niej samej nie ma efektu. Poprzed suplementację kreatyną rośnie jej stężenie w mięśniach, a jak mamy większe stężenie to większe są zapasy ATP (źródła energii).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/[FAQ]Pytania_i_odpowiedzi_dotyczące_suplementów_oraz_odżywek._-t916866.html

14.Na czym robi się „cykl”?
Odp. Na suplementach, które stosujemy jakiś czas czyli kreatyna, beta-alanina. Nie robi się cykli na bcaa, wpc, gainerach czy witaminach.

Tutaj właśnie to wyczytałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeżeli kolego decydujesz się na suple olimpu to możne powinieneś do ich działu zawitać.skoro ich produkty to oni będą wiedzieć najlepiej...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena dieta szkolna na masę

Następny temat

Trening na wyskok .

WHEY premium