SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan siłowy dla średnio-zaawansowanej

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1358

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1040
Witam serdecznie :)

Moja sytuacja przedstawia się tak: kiedyś ćwiczyłam siłowo, doszłam już do całkiem przyzwoitego poziomu treningiem 5x5, który poleciły mi Ladies. Potem z różnych przyczyn, m.in. zdrowotnych zaprzestałam treningów, wróciłam do nich dopiero w styczniu, gdy przyzwyczajałam ciało do wysiłku w warunkach domowych (przysiady, burpees, damskie pompki, brzuszki, wiosłowania,wypady, uginanie ramion itp (mam w domu hantle)). W lutym podobnie, z tym że doszły jeszcze zajęcia z Pole Dance, które zaliczyłabym do wytrzymałościowo-siłowych. Cały marzec przećwiczyłam już na siłowni robiąc trening obwodowy (4 obwody, ćwiczenia np takie:
* Przywodzenie nóg na maszynie siedząc
* Odwodzenie nogi do tyłu
* Damskie pompki
* Martwy ciąg na prostych nogach
* Uginanie ramion ze sztangą
* Wyciskanie francuskie stojąc
* Spięcia brzucha wraz z przyciąganiem kolan do klatki
* Unoszenie nóg do góry

Dodam, że każdy trening zawierał inne ćwiczenia. Na siłowni byłam 2x w tygodniu, raz na Pole Dance, resztę tygodnia wypełniały marsze Nordic Walking, z tym że jeden z treningów był mniejszy objętościowo (po prostu jak zwykły spacer, celem regeneracji)

Teraz przechodząc do meritum - co dalej? Podejrzewam, że na 5x5, push&pull czy coś w tym stylu jest za wcześnie. Myślałam nad zwyczajnym splitem, ale wolałam się poradzić tutaj. Zamierzam w kwietniu chodzić na siłownię 3x, reszta zostaje jak w marcu. Chciałabym przede wszystkim się wyrzeźbić (o dietę nie pytam, bo mam już odpowiednio ułożoną) ale zależy mi także na sile (przyda się do PD :D )

Co byście mi poradziły, drogie Ladies?
Pozdrawiam.

Czym jest Twoja walka?
Oprócz Ciebie nikt tego nie wie!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
W regulaminie znajdziesz treningi, dodatkowo jest również dział https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1040
Nie mierzyłam co prawda swoich max'ów oprócz zwykłego wyciskania, ale przynajmniej na bench press łapię się w intermediate. Resztę będę musiała sprawdzić, dziękuję za tabelkę, bo jakoś o tym nie pomyślałam. Nie chciałam nikogo urazić, widziałam plany z regulaminu, ale sądziłam, że będę mogła wyjść już z FBW. Ale po zastanowieniu skorzystam z tamtych planów, ale nie będę zaczynała od początku, tylko dobiorę ilość serii i powtórzeń do własnych możliwości. Przy poprzednim treningu dawałam radę robić te 4 obwody z takim obciążeniem, że ostatnie powtórzenie było już na skraju wytrzymałości, więc nie chciałabym się cofnąć.

Mam jeszcze pytanie co do ćwiczeń B1 i B2 bo czytam opis po raz 4 i nadal nie jestem pewna... Chodzi o to, że jak mam np 2 serie to wykonuje najpierw serię B1 potem B2, znów B1 i B2?

Zmieniony przez - Nephasis w dniu 2013-04-01 16:35:40

Czym jest Twoja walka?
Oprócz Ciebie nikt tego nie wie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Może napisz tu dziewczynom z jakim obciążeniem pracowałaś przy jakich ćwiczeniach, jakie są Twoje maksy w ćwiczeniach, wypełnij też może ankietę jeśli chcesz tu posiedzieć dłużej - jak dasz się lepiej poznać to i pewnie lepsze odpowiedzi na swoje pytania dostaniesz . Co do Twojego pytania to jak jest B1 i B2 to robimy ćwiczenie B1, potem od razu B2 i dopiero przerwa a później druga seria B1-> B2 -> przerwa itd.

Zmieniony przez - eveline w dniu 2013-04-01 17:54:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1040
Bardzo bym chciała zawitać tu na dłużej, ale obawiam się, że w kwietniu będzie to niemożliwe ze względów czasowych. Ale postaram się może od maja umieścić tutaj coś więcej o sobie, póki co wystarczy mi trening FBW z regulaminu.

Czym jest Twoja walka?
Oprócz Ciebie nikt tego nie wie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ale zacznij od razu od 3 serii omiń 2x12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1040
Tak właśnie zacznę, dziękuję :) Mam w planie zakupić centymetr krawiecki (mam w domu rodzinnym, tu gdzie studiuję już nie...) i zmierzyć max'y na ćwiczeniach. I nawet jeśli nie zawitam z dzienniczkiem to będę miała bazę do radzenia się tutaj na forum nt. dalszych treningów.

Czym jest Twoja walka?
Oprócz Ciebie nikt tego nie wie!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs / shrimp2

Następny temat

Rudy Bocian...

WHEY premium