SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan siłownia+kickboxing, jakie suple?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1095

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 754
Witam wszystkich.
Moje treningi wyglądają tak (siłownie dołożę od tego tygodnia):
pn-kb
wt-siłownia
śr-kb
czw-siłownia
pt-kb
sb-interwały
ndz-wolne

Piszę ten temat w nadziei, że pomożecie mi w dwóch sprawach:

1.Na siłowni mam zamiar robić typowe ćwiczenia na dynamikę i siłę ciosu (tzn. małe ciężary, dynamiczne, eksplozywne ruchy) np. uderzanie gryfem, boksowanie z ciężarkami, ale czy poza tymi ćwiczeniami robić jeszcze normalne wyciskania itp? Bo nie obchodzi mnie za bardzo siła w wyciskaniu itp. priorytetem dla mnie jest właśnie dynamika i siła ciosu. Nie chcę się przetrenować.

2.Jakie odżywki zastosować i jak brać?
Aktualnie mam Wita-Plex, Anabolic Amino 5500(już mi się kończy i chyba nie będę dokupywał bo drogie) i Chela-Min z Olimpu, kreatyne ActivLab Tricreatine Malate Pro 300kaps i dzisiaj kupię jakieś Carbo.
Czy brać tą kreatyne przy takim treningu czy odpuścić?
Co polecacie na pobudzenie, więcej energii tylko coś taniego ;)

Diety nie mam, jem tyle ile mam ochotę, a że mam dobrą przemianę materii to nawet jak się objem, to zaraz wysram. :)
Pilnuję tego żeby jeść zdrowo- żadnych fast foodów, dużo makaronów, ryżów, mięsa i sałatek. Nie piję.

Ogólnie o mnie:
-18 lat
-staż- wcześniej rok siłowni, od prawie dwóch lat kickboxing
-178cm/74kg

Wymyśliłem taki plan: (proszę o poprawę)
Wszystkie ćwiczenia mam zamiar wykonywać eksplozywnie, na ok 50% ciężaru max.
Mam wrażanie, że szczególnie z seriami i liczbami powt. poniosła mnie trochę fantazja, dlatego proszę mnie poprawić.

**Plecy
- Wiosło hantlą 4x8
- szrugsy 5x12
**Triceps
- wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu 4 x 8
**Klata:
- Wyciskanie hantli na skosie+ 5 x 6
**Biceps:
- modlitewnik 5 x 8
- uginanie ramion z suplinacja 4 x 6
**Nogi:
- Przysiady ze sztangą na barkach 12-10-8-6
**Barki:
- wyciskanie hantli z barków 5 x 6
- unoszenie hantli w opadzie siedzac (klatka na kolanach) 5 x 6
**Przedramię:
- Uginanie nadgarstków ze sztangą (podchwyt) 3 x 8
- Uginanie nadgarstków ze sztangą (nachwytem) 3 x 8

+ do tego w/w boksowanie z ciężarkami np. 2x3 min., dynamiczne wypychanie gryfu oburącz na wprost stojąc z podskokiem (symulując uderzenie) - nie wiem jak to zobrazować, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.
Oczywiście nie zapominając o rozciąganiu itd.
I proszę nie uświadamiać mnie, że suplementy to nie żadna magia i że sama dieta dała by już zaje***te efekty, bo wiem to. ;)

Z góry dzięki za pomoc, pzdr.

Zmieniony przez - Snozze w dniu 2012-04-17 17:34:03

Zmieniony przez - Snozze w dniu 2012-04-17 17:34:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 604
1. na siłowni wolnych ciężarów nie używaj jak chcesz robić ćwiczenia na dynamikę i siłę ciosu , 2. witaminy,dieta,BCAA , co do planu pod BJJ ogólnie starałem się robić "ogólnorozwojówki" tyle że bardzo się przykładałem , tyle mogę podpowiedzieć tylko Pzdr :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 754
Nie mogę połączyć normalnego w/w treningu np na biceps wolnym ciężarem w szybkim tempie + boksowania z ciężarkiem 0,5 kg?
Formy katować jak na razie nie mam zamiaru bo trener robi nam treningi specjalnie pod zawody na które jedziemy za 3 tyg. - stacje itp. także forma leży w rękach trenera, ja chcę do tego dołożyć z mojej strony większą szybkość i siłę ciosu. ;)

Zmieniony przez - Snozze w dniu 2012-04-17 17:38:09

Zmieniony przez - Snozze w dniu 2012-04-17 17:38:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 604
W sumie może być ale wtedy jak chcesz tak zrobić to w ten dzień inne partie mięśni rób trochę luźniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5206
Ehh.............

W skrócie wszystko w tym planie jest beznadziejne, poczytaj posty Knife-a na Body Factory

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

Osobiście polecam też Starting Strenght

Workout A
3x5 Squat
3x5 Bench Press
1x5 Deadlift

Workout B
3x5 Squat
3x5 Press
5x3 Power cleans


A jak masz zawody za 3 tygodnie to skup się na sparingach i kondycji a nie ciężary, bo w 3 tygodnie siły ciosu nie poprawisz :)

Zmieniony przez - Xyz69 w dniu 2012-04-17 18:00:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 754
4 razy w tygodniu mam kondycję i sparingi także chyba starczy co...?
Co do siły ciosu to dlaczego w 3 tyg miałbym jej nie poprawić? Dam radę normalnie, nie będą to jakieś mega przyrosty ale nie mów mi, że nie poprawię siły ciosu...
Ten artykuł czytałem zanim napisałem ten temat i trochę się na nim wzorowałem, bardzo pogmatwane i nie za dużo kumam, a do tego dochodzą angielskie nazwy ćwiczeń i nie ogarniam dużej części

Zmieniony przez - Snozze w dniu 2012-04-17 18:18:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pasy karate - przechodzą czy nie?

Następny temat

Rękawiczki do samoobrony

WHEY premium