SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan po kontuzji ... TRAKTOR POMÓŻ:))

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2153

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

61

Wzrost

178

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

5miesięcy

Uprawiane inne sporty

rekreacyjnie piłki

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

To opisze wlasnie nizej ...

Zażywane suplementy

Mass Activator V3 tylko jako uzupelnienie diety

Ostatnio przerabiany plan

5x5 FBW od Traktora

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad 60kg / Martwy 75kg / Wycisk 50kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
Czesc !
Dzisiaj bylem u lekarza, mialem przeswietlenie poniewaz bardzo bola mnie plecy w odcinku ledzwiowym. Na szczescie okzalo sie ze to nie od cwiczen ! Mam jakas wade kregoslupa ze 6 rdzen jest wysuniety do tylu. Lekarz powiedzial ze jak bol ustanie to moge zaczac cwiczyc. Ale przez 2-3miesiace chce oszczedzac kregosłup zeby doszedl do siebie. Zadnych cwiczen obciazajacych plecy ( bol pokazal sie po przysiadach ). Wiem, że przysiady i MC to podstawa, fundament ale zdrowie ważniejsze dlatego chce narazie jak juz pisalem wczesniej chce sie oszczedzac. Robiac 5x5 progres byl, jest w moim dzienniku na str.15 . Bylby wiekszy, chcialem dojsc w MC do 90kg, ale kontuzja to uniemozliwila. Pozatym przerwa ok 2tyg albo dluzej nie przysluzy sie dalszemu progresowi sily dlatego chce zaczac nowy plan jak sie zregeneruje. Traktor, mozesz cos polecic bez przysiadow i MC? Oczywiscie nogi cwiczylbym na maszynach, dół plecow np. unoszenie tułowia, narazie to musi wystarczyc. Reszta bez zmian, tylko jeszcze boje sie o wyciskanie w staniu. Jakim planem cwiczyc? FBW czy moze jakis Push/Pull/Nogi. Nie wiem czy taki split ma sens gdy nie moge wykonywac przysiadow. Co ty na to? Licze na twoja pomoc pozdrawiam !!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
Odswiezam bo na sam, dol juz spadlo ;D moze ktos pomoze??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
Doczekam sie kiedys jakiejs rady/pomocy? ;//
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
ale jaki ty masz problem?

wystarczy wprowadzic odpowiednie wersje cwiczen do planu,ktory juz przerabiasz.

a z drugiej strony-nie zmieniac cwiczen,tylko parametry.
czyli zaczac od bardzo niskiego pulapu i machac po 20-30p w 2-3s .

(oczywiscie mowa o cwiczeniach,ktorych obawiasz sie wykonywac)


"Nie wiem czy taki split ma sens gdy nie moge wykonywac przysiadow."

a co to ma do rzeczy?
nie widze zwiazku.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-03-13 01:19:56

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
Ale MC i przysiady wykonywać z malym ciezarem, duza ilosc powtorzen juz zawsze ? Nie wiem czy te cwiczenia znow moga zaszkodzic i prowadzic do kolejnej kontuzji w przyszlosci ;/ . Pozatym ból odczuwalny takze bedzie w MP napewno, wiec te 3 do wymiany czyli 3 fundamentalne cwiczenia. Nogi musialbym robic na maszynach albo inne cwiczenie ktore nie obciaza kregoslupa, MC unoszenie tulowia z opadu z ciezarem, zamiast MP jakies cwiczenie na barki albo tak jak mowisz po 20-30p ale czy efekty beda podobne? ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
czytasz to,co wklejam?
....bo wydaje mi sie,ze nie za bardzo.



Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-03-13 12:09:19

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
Czytam ... moglbys pisac konkretnej ? FBW kontynuować z innymi cwiczeniami czy ukladac nowy trening? Napisz mi konkretnie , 5x5 bez przysiadow i MC chyba sensu nie ma ? konkrety proszeee Cie ;(( dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 95 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Chryste napisał ci że masz na razie wprowadzić zmiany w intensywności treningu.
Ileż ty masz człowieku lat!!?? Według mnie 17 lat ma człowiek który umie racjonalnie podejść do problemu. A co do zaleceń lekarza to masz jakąś manię?? wolisz rozpier**lic kręgosłup czy dać siana na 2 miesiące i żyć jak człowiek. Potem znowu wracasz do treningu. Zmniejsz intensywność- mniejsze ciężary na początek dłuższe przerwy w odpoczynku. Taki pech że kręgosłup trzyma całą górną połowę ciała i nawet jak przeniesiesz paczę gwoździ to kręgi dostaną po dupie.
Na razie robisz przerwę od ćwiczeń kolego. I mam nadzieję że byłeś u dobrego ortopedy.

Zmieniony przez - zaskron w dniu 2012-03-13 17:03:33

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
to kiedy moge isc na silownie? ;/
Z kregami i kregoslupem mam wszystko w porzadku, kregozmyk - jeden z kregow jest wysuniety bardziej do tylu. Powinienem sie udac do fizjoterapeuty obgadac co i jak z treningiem ?

Zmieniony przez - Waszek1995 w dniu 2012-03-13 18:04:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan 3 dniowy oraz 3 dni biegania do oceny!

WHEY premium