SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na siłę do sprawdzenia.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 614
Witam.
Moim celem jest siła i przybranie masy mięśniowej.
Wcześniej ćwiczyłem, ale chaotycznie teraz mam zamiar na poważnie, dodam że robię te ćwiczenia w domu.

Mój plan wygląda tak:
pon, czw:
4x20 rozgrzewka gryfem prostym,
3x8 wyciskanie na ławeczce prostej,
3x8 wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu,
3x8 wyciskanie sztangi zza głowy stojąc,
3x8 martwy ciąg,
3x8 rozpiętki,
3x8 pompki,
przerwy między seriami i ćwiczeniami 2,5-3,5 min,

wto. pią:
30 min jazdy na rowerku statycznym,

śro. sob:
4x20 brzuszki,
4x20 unoszenie kolan do klaty w zwisie na drążku,
4x20 skrętobrzuszki (lewy łokieć do prawego kolana),
4x20 unoszenie prostych nóg do góry (żeby były równoległe do ziemi),
przerwy między seriami i ćwiczeniami 2-2,5 min,

Robię te ćwiczenia w takiej kolejności jak są wypisane.
Co sądzicie o tym planie. Z góry dzięki.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 65

Wzrost: 165

Cel treningowy: siła, masa

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: normalne, jak na w-f

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, sztangielki, gryf prosty, ławeczka, drążek, rowerek statyczny.

Dieta: staram się jeść 5-6 posiłków dziennie, zdrowych.

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 614
dzięki za pomoc, na wszelki wypadek będę robił przez miesiąc ogólnorozwojówkę a potem fbw a ile ma byc powturzęń w ogólnorozwojowym i czy ma być mniejszy ciężą a więcej powtórzeń czy taki sam jak miałem i tyle samo powtórzeń???
Wcześniej gość mi radził po treningu siłowym zrobić cardio, a czy po ogólnorozwojowym tez mogę np 20 min jazdy rowerkiem???


Zmieniony przez - krikor w dniu 2010-01-15 19:31:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1498
Ten trening na sił to raczej nie jest. Przeczytaj to https://www.sfd.pl/[ART]_Trening_siłowy_i_cardio_podczas_redukcji_by_sc00byd00-t411858.html

Rozpisz sobie to mniej więcej tak:
Poniedziałek; Klatka i Biceps
Środa; Barki i Przedramiona
Piątek; Plecy i Triceps
Niedziela Nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8447
Kiepski plan, nie nadaje się na siłę. Ciężkie, wielostawowe ćwiczenia to podstawa siły. Poczytaj o FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 614
To jaki byście polecali.
Co jest z nim nie tak?
Gdzieś czytałem że ma być 3 serie po 8 powtórzeń z takim ciężarem by ostatnie powtórzenie było już resztkami sił.
Możecie podesłać lub ułożyć przykładowy bo już nie wiem jak ma wyglądać, lub powiedźcie co może zostać, co powinienem wywalić i co powinienem dodać, i czy po tyle powtórzeń i serii co mam czy inaczej.
"itashix" ten cardio nie jest zły ale najpierw muszę mieć na siłę potem pomyśle nad tym cardio.

Zmieniony przez - krikor w dniu 2010-01-14 21:16:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 672 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2511
Pyz zerowym stazu na siłowni nie ma co się brać za plany na siłe.
Najpierw musisz przygotować mięsnie do wysiłku.
A więc na poczatek ogólnorozwojówka potem FBW 3razy w tygodniu.
Nie biezr się za cos co Ci narzaie nie jet potrzebne.

Trening ogólnorozwojowy 3x w tygodniu

- wysoki step z hantlami 3s
- Wyciskanie sztangi leżąc 3s
- Wiosłowanie sztangą 3s
- Marty Ciąg 2s
- unoszenie hantli na boki 2s
- Uginanie przedramion z hantlami 2s
- pompki tyłem 2s
- Wspięcia na palce z hantlami 2s
- Spięcia brzucha 2s max
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 614
"Krzyss8" przez jaki czas mam wykonywać te ogólnorozwojówke (miesiąć?? więcej, mniej)
i te wszystkie ćwiczenia mam wykonywać wciągu jednego dnia czy sobie rozbić po 3 na dzień??
Chyba w ciągu jednego??

Zmieniony przez - krikor w dniu 2010-01-15 11:27:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 672 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2511
ok miesiąca. tak te wszystkie ćwiczenia w czasie jednego treningu. 2-3 razy w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 614
"krzyss8" ja tym planem co napisałem już ćwiczę 3 tygodnie, wcześniej to pompki, brzuszki, drążek, rowerek. Nie jestem chuderlakiem. Potem mogę dodać jakieś fotki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 672 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2511
No to teraz możesz przejść na 3 dniowy FBW.
https://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
tyle mam do powiedzenia. poczytaj: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=2284 

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 614
dzięki "krzyss8" bardzo mi pomogłeś tylko czy mógłbyś mi rozpisać plan na FBW jak to zrobiłeś na ogólnorozwojowy.
To są sprzęty do których mam dostęp:
rowerek, drążek, gryf (do max 25 kg jak będzie trzeba mogę załatwić do 45kg), hantelki (jedna 5kg druga 4kg jak będzie trzeba mogę dokupić inne), sztanga (max 45-50kg takim ciężarem ostatnio ćwiczyłem) tylko na ławeczce prostej brak regulowania kąta, i oczywiście takie ćwiczenia do których nie trzeba sprzętu np. brzuszki pompki itd.
Z góry dzięki. pozdro.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy warto?

Następny temat

Pytanie

WHEY premium