SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na poprawę rekordu w wyciskaniu

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1705

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 456
Witam.
Poszukuję planu na poprawę rekordu w wyciskaniu. Przejrzałem już wiele planów, ale niestety nie wszystkie mogę stosować. Po pierwsze, przyjmuje się, że w treningu siłowym nie powinno się wychodzić poza ok. 6 powtórzeń. Jestem jednak jeszcze młody i obawiam się że używanie zbyt dużych ciężarów może być przyczyną późniejszych problemów z kośćmi i stawami, dlatego wole nie ryzykować i podnosić mniejszy ciężar więcej razy. Po drugie, ćwiczę w domu i nie mam dostępu do maszyn, a nawet nie mogę regulować obciążenia, ponieważ moją sztangę i obciążenie zrobiłem własnoręcznie, także mam do dyspozycji tylko kilka betonowych "talerzy". Natomiast większość planów treningowych na poprawę rekordu w wyciskaniu wymaga dysponowaniem różnego ciężaru, np. dokładanie co jakiś czas 5% . Jednak gdyby to było konieczne mogę ewentualnie poprzywieszać sobie na sztanegę jakieś butelki z piachem czy coś. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi doradził jak mogę ćwiczyć, by poprawić rekord w wyciskaniu.

Nie ma opier***ania się!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5397
Lepiej udaj się na normalną siłkę, gdzie będziesz miał wyważone gryf i talerze. Ćwiczenie siły na workach z piaskiem i własnych odlewach to prosta droga do kontuzji. A co do planów to podstawą jest długofalowy, bo pozwala spokojnie przejść z większej ilości powtórzeń w typowe siłowe i naprawde można go długo ciągnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Mieszkam na wsi i nie mam dostępu do normalnej siłowni. Może kiedyś sobie kupie porządne obciążenie, ale moje betonowe ciężarki wcale nie są złe, problem w tym, że cały czas muszę ćwiczyć tym samym ciężarem. Jak wygląda trening długofalowy? merchant - sog dla ciebie

Nie ma opier***ania się!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 817 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6453
to porób sobie wiecej tych betonowych obciazen. jak najbardziej długofalowy. tutaj masz link
http://www.sfd.pl/Długofalowy_schemat_TS_dla_każdego-t422032.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
dzięki RONI - sog.

Nie ma opier***ania się!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OPINIE O REKAWACH INZER

Następny temat