SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na mase - ocena

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1551
Witajcie. Co do mojego sprzetu - brak drazka, lawka prowizoryczna, obciazenie w postaci 6kg hantelka, ew. baniek 2x5l, no i wlasnego ciala. Cwicze 4x w tygodniu pon, sr, pt i sob. Nie wykonuje aerobow, ale rozgrzewka i stretching przed jak i po.
Chcialbym, abyscie doradzili mi czy plan jest mniej wiecej dobrze rozpisany i kilka ewentualnych zamiennikow, ale to zaraz. Oto plan:

Dzien 1
NOGI
wykroki z obciazeniem17,14,13
prostowanie nog z faza neg 20,20,20
uginanie nog z neg 20,20,20x

ŁYDY
Spięcia40,38,35

BARKI
podnoszenie ciezarka poziomo 20,20,20x
pionowo do gory20,20,20x

KAPTURY
Szrugsy40,37,33


Dzien 2
KLATKA
pompki z nogami wyzej z neg 18,14,12(7)
wyciskanie sztangielek leżąc z faza neg13,14,15
przenoszenie hantla za glowe 18,18,18x
rozpiętki leząc18,18,18

TRICEPS
pompki na triceps 20,18,16
francuskie 20,18,16

BRZUCH
scyzoryki 17,13,8
sklony boczne20,20,20


Dzien 3
PLECY
wioslowanie z neg 18,18,18
unoszenie tulowia z opadu 20,19,18
yates rows 18,18,18

BICEPS
stojac mlotkowym z neg 20,15,11
w podporze o kolano12,10,8

PRZEDRAMIE
Podchwytem40,40,31
nachwytem 30,23,21


Wiem, ze brzuch nie jest do konca konieczny, ale mysle, ze sprzyda sie "dobicie go".
Nie pasuje mi w nogach "uginanie nog z neg";
w klatce "wyciskanie sztangielek leżąc z faza neg";
I prosilbym o zamienniki, bo nie mam po prostu pomyslu na cwiczenia w domu. Jezeli nie znajdzie sie - tez dam rade.

Dzieki z gory za kazda rade :)

Zmieniony przez - Snazol w dniu 2013-01-28 19:02:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Plan nigdy nie będzie dobry z takim obciążeniem i z takimi ćwiczeniami. Utwórz FBW i wybierz trudniejsze ćwiczenia z masą własnego ciała. https://www.sfd.pl/[ART]_obciążenie_właśnego_ciała__progresja-t909141.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1551
#MojeImie
Tak zrobie i podesle tutaj zrobiony przeze mnie plan do poprawki, mam tylko jedno pytanie, by nie musiec potem robic od nowa. Na kazda partie ciala ma byc 1 cwiczenie? Przejrzalem prowizorycznie pare stron i to z tego wynikalo, dzis mam malo czasu na dokladniejsze zaglebienie sie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Tak, jedno ćwiczenie wystrczy póki co.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1551
NOGI
Wykroki z obciążeniem
PLECY
podciaganie sie nachwytem w oparciu o krzeslo
KLATKA
pompki z nogami na taborecie, szerzej niż barki
BARKI
pike push ups
TRICEPS
pompki w podporze tyłem
BICEPS
Podnoszenie hantelka w podporze o kolano
PRZEDRAMIONA
uginanie nadgarstkow nachwytem w siadzie
BRZUCH
scyzoryki
_________________________________
Co do nog - wykroki dawaly mi jeszcze ostatnio popalic, jak przestana - zamienie na bulgarskie przysiady.
Przy plecach mam problem, bo mam dosc niskie krzeslo, a o biurko nie za bardzo moge sie opierac, bo nie stabilne, ale dopoki bedzie cos dawalo to spoko.
W bicku - dawalem rade poczuc jeszcze miesien, ale to przy dwoch cwiczeniach.
Przy przedramionach - ta wersja jest trudniejsza[przynajmniej dla mnie] i przy wiekszej ilosci dalo sie poczuc miesien.
Moje pytania: 3 czy 4 serie?
Warto dodac lydki w postaci spiec oraz kaptury w postaci szrugsow? Kiedy bede wiedzial, ze warto dodac drugie cwiczenie do danej partii?
No i czy wszystko jest mniej wiecej ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Za małe obciążenie byś skorzystał przy łydkach i kapturach. uginanie o kolano też będzie słabo..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1551
Lydy mi sporo urosly, odkad zaczalem lepiej sie odzywiac i cwiczyc - nie wiem jednak czy to nie z powodu wykrokow[na poczatku spiec nie robilem].
Przy spieciach robilem duzo powtorzen - do 40, i przy takiej ilosci dalo sie poczuc miesien.
Bicek - tu do 20 powtorzen robilem i po 2 cwiczeniach zmeczyl sie troche miesien.
Wieksza ilosc powtorzen wynika z tego tematu:
https://www.sfd.pl/Strach_przed...wynikami_-t247583.html
Dodajac do tego faze negatywna i zatrzymania izometryczne moglyby nieco zwiekszyc trudnosc tego cwiczenia?

Lepiej nie cwiczyc wcale, czy probowac chociaz utrzymywac te miesnie w formie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
pewnie, ze dluzszy negatyw i zatrzymania beda dobra opcja gdy nie masz dostatecznie sporo obciazenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1551
Ok, w takim razie teraz wiem co cwiczyc. Dzieki wielkie za pomoc :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjazd plan..

Następny temat

Trening obwodowy

WHEY premium