SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na masę do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 931

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

28

Waga

65

Wzrost

175

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

6 miesięcy

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia, podstawowy sprzęt,mały wybór hanti

Dieta

tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

wykrytych brak, bole pleców po ciężkich ćwiczeniach

Zażywane suplementy

ZMA,BCAA,Witaminy

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Witam, jestem po zakończeniu redukcji która trwała około 6 miesięcy - 12 kg ,więc czas zbudować trochę mięśni ,cały czas jadę FBW i coś zmieniam, teraz potrzebuje bardziej przemyślanego planu typowo pod rozbudowę, ćwiczyłem cały czas dwoma planami

Plan A

Przysiady ze sztanga 4 s
Podciąganie na drążku 4 s
Wyciskanie leżąc- płasko 4 s
Wyciskanie hantli 3
Uginanie ze sztangielkami 3 s
Prostowanie na wyciągu 3 s
Unoszenie nóg w podporze 3 s

Plan B

Martwy ciąg 4 s
Wiosłowanie 4 s
Wyciskanie hantli- skos 4 s
Unoszenie hantli bokiem 3 s
Uginanie ze sztangą 3 s
Pompki na poręczach 3 s
Unoszenie nóg w zwisie 3 s

Niestety po ciężkich ćwiczeniach czuję ostry ból w plecach, może to wynikać ze złej techniki, osłabienia niektórych partii, lub za dużego jak dla mnie ciężaru, chociaż ogólnie ciężar śmieszny. Podczas skłonu i niektórych pozycjach czuję nagły ból w dole pleców. Przy skłonie czułem jak ciągną mnie łydki i uda, czasami dość mocno. Na chwilę obecną nie robię przysiadów, martwego i wiosłowania. Wczoraj byłem u fizjo i powiedział że to nie problem od strony kręgosłupa, żadnych problemów z dyskami i kręgami, w ogóle mógł to stwierdzić czy do tego potrzebny jest rezonans lub inne badania? Powiedział że to problem powięzi mięśniowej, pomasował, pouciskał mocno że się z bólu zwijałem i ból się zmniejszył, ciągnięcie w nogach też, dziś już dalej wszystko przykurczone i bolą dość mocno te uciskane miejsca. Za tydzień kolejna wizyta. Wracając do tematu, teraz zacząłem ćwiczyć jednym planem, myślę jakie ćwiczenia na nogi które by nie obciążały pleców, czy może ćwiczyć a małym ciężarem?

Podciąganie na drążku 4x6
Wyciskanie leżąc 4x10 progresja
Wyciskanie hantli siedząc 4x10-12 stały ciężar
Ściąganie górnego wyciągu 3x10-12 stały
Uginanie ramion ze sztangą 3x10-12 stały
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Wiesz może to być kwestia błędnej techniki ćwiczeń i lub nie trenowania w pełnym zakresie ruchu, stąd powstały ptrzykurcze.
Słuchaj się fizjo jak ma pojęcie to zrobi tak żebyś mógł bezpiecznie trenować, a wizyty będą bolesne



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2017-04-29 10:11:38

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A jakie badania robił fizjo i na jakiej podstawie stwierdził ,ze to nie problem z dyskami ? Byłeś prywatnie czy na nfz ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
na początku przeprowadził ankietę czy miałem jakieś kontuzje,choroby,leki itp,itd. Później kazał zrobić mi skłon, przeprost, skręt tułowia, pytał o dolegliwości, później szukał różnych punktów na ciele i tam gdzie bolało to uciskał i masował, w sumie trwało to 1,5 h. Największy ból odczuwałem na łydkach, udach i paru innych miejscach. Wizyta była prywatnie. Ogólnie ten gabinet prowadzi dwóch fizjo w wieku około 30 lat, pracują z okolicznymi siatkarzami, nic więcej nie wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Możliwe, że masz sporo przykurczy u uciskał punkty spustowe aby nieco rozluźnić. Kilka wizyt zapewne Cię jeszcze czeka i praca w domu nad tym nad czym zaleci fizjo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Bobsoon
na początku przeprowadził ankietę czy miałem jakieś kontuzje,choroby,leki itp,itd. Później kazał zrobić mi skłon, przeprost, skręt tułowia, pytał o dolegliwości, później szukał różnych punktów na ciele i tam gdzie bolało to uciskał i masował, w sumie trwało to 1,5 h. Największy ból odczuwałem na łydkach, udach i paru innych miejscach. Wizyta była prywatnie. Ogólnie ten gabinet prowadzi dwóch fizjo w wieku około 30 lat, pracują z okolicznymi siatkarzami, nic więcej nie wiem.



Wyglada na ogarniętego . Czasem trafiamy na partaczy , którzy z miejsca zabraniają siłowni i mówią ze kręgosłup nadaje się tylko pod nóż . Ale to najczęściej ortopedzi a nie fizjo .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
mam nadzieję, że będzie ok, myślę nad zakupem rollera tylko nie wiek jaki wybrać, pewnie warto byłoby wrzucić coś takiego po treningu. A odnośnie samego planu tego bez przysiadów, wypowie się ktoś? 3 serie na bic/tric to nie za dużo biorąc pod uwagę że pracują w złożonych ćwiczeniach, biorąc jeszcze pod uwagę fizyczny charakter mojej pracy czuję obolałe ręce i barki,brak sił. Ująć po jednej serii?


Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2017-04-30 03:11:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
Odnośnie planu, chciałbym zrobić jakiś priorytet na klatke, bo chyba najbardziej odstaje. Dodać jakieś rozpiętki-skos np 3x15 stały ciężar?


Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2017-05-02 18:36:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy nie obciążający stawów

Następny temat

Plan treningowy plit

WHEY premium